با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

آمار بازدیدکنندگان

صفحه اصلی

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

1614

احمد کریمی رئیس سازمان آتش نشانی شهریار اظهار داشت چهارشنبه آخر سال سنتی است که از دیر باز در بین ایرانیان بوده است اما متأسفانه امروزه این رسم جذاب به میدان جنگ تبدیل شده و برخی از جوانان بدون اینکه از گذشته این رسم و آئین خبری داشته باشند با استفاده از مواد محترقه خطرناک و پُر سر و صدا چهارشنبه آخر سال را به میدان جنگ تبدیل می کنند .

وی با بیان اینکه متأسفانه هر ساله در این ایام شاهد سوانح و حوادثی دلخراش هستیم افزود : با وجود فرهنگ سازی و آموزشهای ارائه شده از سوی ارگانهای امدادی مختلف بازهم نوجوانان و جوانان ناآگاه با ساخت و استفاده مواد محترقه غیر استاندارد و دست ساز تهدید جدی برای جان خود و دیگران همشهریان هستند.

رئیس سازمان آتش نشانی ، نگهداری مواد محترقه ، تهیه و ساخت وسایل آتش بازی در منزل ، زیر زمین ، محل کار و . . . را خطر ساز اعلام کرد و افزود : والدین باید مواظب فرزندان خود در این باره باشند .

وی توصیه کرد شهروندان مواد آتش بازی را به طرف افراد دیگر پرتاب نکنند ، هیچگاه مواد آتش بازی را در ظروف شیشه ای یا فلزی قرار ندهند زیرا در صورت انفجار ذرات شیشه یا فلز به اطراف پرتاب شده و سبب بروز صدمات جدی و غیر قابل جبران خواهد شد ، جوانان از آتش زدن لاستیک ، هیزم ، کارتن خالی و امثالهم در واحدهای مسکونی ، معابر ، کوچه و خیابان خودداری کرده و از برپائی آتش در مجاورت پُستهای برق و ایستگاه های تقلیل فشار گاز و پارکینگهای عمومی جداً پرهیز نمایند و برای انجام جشن خود ترجیحاً در زمینهای باز و دور از خطر اقدام نمایند .

وی اظهار امیدواری کرد تا با رعایت ضوابط و هشدار های ایمنی توسط شهروندان عزیز شاهد برپائی جشن چهارشنبه پایان سال توأم با شادی و نشاط باشیم .

وی در پایان خاطر نشان کرد شهروندان در صورت نیاز به مشاوره ایمنی می توانند با شماره 125 آتش نشانی تماس حاصل فرمایند .

اقدامات سازمان برای چهارشنبه سوری

رئیس سازمان آتش نشانی علاوه بر توصیه های فوق اقدامات و تمهیدات صورت گرفته توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار در روزهای پایانی سال و بالاخص چهارشنبه سوری را به شرح ذیل اعلام نمودند :

1 – اعلام آماده باش برای تمامی پرسنل سازمان اعم از ستادی و عملیاتی از تاریخ پانزدهم اسفند ماه نودو هفت لغایت پانزدهم فروردین ماه نودو هشت

2 – برگزاری آموزش های مقدماتی – توجیهی آتش نشانی در زمینه نحوه اطفاء حریق با استفاده از خاموش کننده های دستی برای دانش آموزان مدارس و کسبه ، مساجد ، پایگاه های بسیج و ادارات سطح شهر .

3 – تهیه و چاپ بنر با مضامین تصاویر و نکات ایمنی هشدار دهنده و بازدارنده در رابطه با حوادث چهارشنبه سوری و نصب در کلیه معابر ، میادین اصلی و بلوار های سطح شهر .

4 – تهیه و چاپ بروشور و تراکت تبلیغاتی با مضمون نکات ایمنی و هشدار دهنده در خصوص مراسم چهارشنبه سوری و اطلاع رسانی و ارتقاء سطح آگاهی مردم از مواد آتش زا و محترقه غیر استاندارد .

5-ساخت تیزر تبلیغاتی با مضمون آموزشی و بازدارنده مرتبط با چهارشنبه سوری

6-کمپین شادی آره خطر نه در سطخ شهر و مدارس شهریار

7 – تهیه و تنظیم برنامه استقرار خودروها و یگان های عملیاتی سازمان در روز چهارشنبه سوری در  نقاط مختلف از سطح شهر .

مدیرعامل سازمان

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار administrator fireman 125 shahriar

شهروندیار

 

 

 

 

 

 

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز