با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

آمار بازدیدکنندگان

صفحه اصلی

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

در روز سه شنبه بیست و هشتم اسفند ماه نودوهفت مقارن با شب چهارشنبه سوری،مراسم رونمائی از نردبان 32 متری هیدرولیک و تجهیزات ایمنی انفرادی پرسنل سازمان آتش نشانی شهریار با حضور فرماندار محترم جناب آقای مهندس طاهری ،اعضای محترم شورای تامین شهرستان،ریاست و اعضای محترم شورای اسلامی شهر شهریار،جناب آقای مهندس درخشان نسب شهردار محترم شهریار و دیگر مسئولین شهرستان راس ساعت 14 در محل ایستگاه مرکزی سازمان برگزار گردید.

لازم بذکر است تجهیزات فوق با ارزشی بالغ بر 180.000.000.000 ریال با مساعدت فرماندار محترم شهرستان،شورای اسلامی شهر و شهردار محترم با هدف تامین ایمنی شهروندان تامین گردیده است.

610

601

602

603

604

605

609

611

606

607

608

612

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

 سفره هفت سین سازمان آتش نشانی شهریار رونمایی شد.
 
احمد کریمی رئیس سازمان گفت: این سفره هفت سین توسط هنرمندان سازمان آتش نشانی شهریار ساخته شده است.        
احمد کریمی افزود : سفره هفت سین با هدف ایجاد محیطی شاد و نشاط آور برای شهروندان و مسافران نوروزی در راستای اجرای مصوبات ستاد استقبال از بهار شهرداری شهریار ایجاد شده است.            
کریمی عنوان نمود : علاقمندان میتوانند جهت بازدید از این سفره هفت سین از تاریخ بیست و هشتم اسفند ماه نودوهفت لغایت پانزدهم فروردین ماه نودو هشت واقع در شهریار،بلوار شهداء،جنب سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار دیدن فرمایند.

600

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

1614

احمد کریمی رئیس سازمان آتش نشانی شهریار اظهار داشت چهارشنبه آخر سال سنتی است که از دیر باز در بین ایرانیان بوده است اما متأسفانه امروزه این رسم جذاب به میدان جنگ تبدیل شده و برخی از جوانان بدون اینکه از گذشته این رسم و آئین خبری داشته باشند با استفاده از مواد محترقه خطرناک و پُر سر و صدا چهارشنبه آخر سال را به میدان جنگ تبدیل می کنند .

وی با بیان اینکه متأسفانه هر ساله در این ایام شاهد سوانح و حوادثی دلخراش هستیم افزود : با وجود فرهنگ سازی و آموزشهای ارائه شده از سوی ارگانهای امدادی مختلف بازهم نوجوانان و جوانان ناآگاه با ساخت و استفاده مواد محترقه غیر استاندارد و دست ساز تهدید جدی برای جان خود و دیگران همشهریان هستند.

رئیس سازمان آتش نشانی ، نگهداری مواد محترقه ، تهیه و ساخت وسایل آتش بازی در منزل ، زیر زمین ، محل کار و . . . را خطر ساز اعلام کرد و افزود : والدین باید مواظب فرزندان خود در این باره باشند .

وی توصیه کرد شهروندان مواد آتش بازی را به طرف افراد دیگر پرتاب نکنند ، هیچگاه مواد آتش بازی را در ظروف شیشه ای یا فلزی قرار ندهند زیرا در صورت انفجار ذرات شیشه یا فلز به اطراف پرتاب شده و سبب بروز صدمات جدی و غیر قابل جبران خواهد شد ، جوانان از آتش زدن لاستیک ، هیزم ، کارتن خالی و امثالهم در واحدهای مسکونی ، معابر ، کوچه و خیابان خودداری کرده و از برپائی آتش در مجاورت پُستهای برق و ایستگاه های تقلیل فشار گاز و پارکینگهای عمومی جداً پرهیز نمایند و برای انجام جشن خود ترجیحاً در زمینهای باز و دور از خطر اقدام نمایند .

وی اظهار امیدواری کرد تا با رعایت ضوابط و هشدار های ایمنی توسط شهروندان عزیز شاهد برپائی جشن چهارشنبه پایان سال توأم با شادی و نشاط باشیم .

وی در پایان خاطر نشان کرد شهروندان در صورت نیاز به مشاوره ایمنی می توانند با شماره 125 آتش نشانی تماس حاصل فرمایند .

اقدامات سازمان برای چهارشنبه سوری

رئیس سازمان آتش نشانی علاوه بر توصیه های فوق اقدامات و تمهیدات صورت گرفته توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار در روزهای پایانی سال و بالاخص چهارشنبه سوری را به شرح ذیل اعلام نمودند :

1 – اعلام آماده باش برای تمامی پرسنل سازمان اعم از ستادی و عملیاتی از تاریخ پانزدهم اسفند ماه نودو هفت لغایت پانزدهم فروردین ماه نودو هشت

2 – برگزاری آموزش های مقدماتی – توجیهی آتش نشانی در زمینه نحوه اطفاء حریق با استفاده از خاموش کننده های دستی برای دانش آموزان مدارس و کسبه ، مساجد ، پایگاه های بسیج و ادارات سطح شهر .

3 – تهیه و چاپ بنر با مضامین تصاویر و نکات ایمنی هشدار دهنده و بازدارنده در رابطه با حوادث چهارشنبه سوری و نصب در کلیه معابر ، میادین اصلی و بلوار های سطح شهر .

4 – تهیه و چاپ بروشور و تراکت تبلیغاتی با مضمون نکات ایمنی و هشدار دهنده در خصوص مراسم چهارشنبه سوری و اطلاع رسانی و ارتقاء سطح آگاهی مردم از مواد آتش زا و محترقه غیر استاندارد .

5-ساخت تیزر تبلیغاتی با مضمون آموزشی و بازدارنده مرتبط با چهارشنبه سوری

6-کمپین شادی آره خطر نه در سطخ شهر و مدارس شهریار

7 – تهیه و تنظیم برنامه استقرار خودروها و یگان های عملیاتی سازمان در روز چهارشنبه سوری در  نقاط مختلف از سطح شهر .

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعات 08:25،18:29 روز شنبه بیست و پنجم اسفند ماه نودو هفت طی دو مرحله تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن دو نفراز شهروندان در کابین آسانسور به ترتیب واقع در 1-شهریار،ابتدای وائین،جنب بانک سینا 2-شهریار،امیریه،خیابان صاحب الزمان(عج)،کوچه افشار گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امدادونجات ایستگاه های 101 مرکزی و 201 امیریه را به محل های  فوق اعزام نمود. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین  طبقات متوقف و دو نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

49

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

همزمان با فرارسیدن روزهای پایانی سال و چهارشنبه سوری دانش آموزان چند مقطع تحصیلی آموزش های اصول و مبانی حریق،نحوه کار با خاموش کننده های دستی و ایمنی در برابر حوادث چهارشنبه سوری را توسط مهندس خسروی مسئول و مربی آموزشی سازمان در محل مدارس  طی نمودند.

ضمنا دانش آموزان مدارس مذکور با امضاء کمپین شادی بله خطر نه به استقبال چهارشنبه سوری ایمن پیوستند.

 

569

570

571

572

573

574

575

576

577

578

579

580

581

587

588

591

593

 

 

 

 

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار administrator fireman 125 shahriar

شهروندیار

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز