با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

آمار بازدیدکنندگان

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

با توجه به احتمال خطر برق‌گرفتگی هنگام سرویس‌دهی و راه‌اندازي کولر منازل، به شهروندان توصيه مي شود براي اين انجام کار از متخصصان و تعميرکاران كمك بگيرند.

بر اساس این گزارش در کولرهاي آبي با توجه به وجود خازن، برق و آب خطر برق گرفتگي زياد است، از اين رو نصب و راه‌اندازي کولر بايد توسط سرويس‌کار مجاز انجام شود.

در حوادث برق گرفتگی شایع ترین موارد مربوط به کولرهاي آبي است و سالانه تعدادي از شهروندان به علت رعايت نکردن اصول ايمني برق در کولرهاي آبي، دچار برق‌گرفتگي مي‌شوند.

با توجه به احتمال خطر برق گرفتگی هنگام سرویس‌دهی و راه‌اندازي کولر منازل، بهتر است براي انجام اين کار از متخصصان و تعميرکاران كمك گرفته شود در غير اين صورت شهروندان بايد مراقب باشند، هنگام سرويس دهي سالانه كولر، آب بر روي سيستم برق، موتور و پمپ ريخته نشود، زيرا خطر ايجاد اتصالي و برق گرفتگي و حريق پوشاله‌هاي كولر وجود دارد.

کلیه تجهیزات و سیستم‌هاي برقي کولر از جمله فيوزها، سيم کشي‌ها و كابل‌ها بايد داراي استانداردهاي لازم باشد و قبل از انجام هر گونه عمليات سرويس كردن كولر، بايد از عدم وجود جريان برق اطمينان حاصل شود.

رعایت اصول ایمنی، توجه به سالم بودن و در نظر گرفتن محل مناسبي دور از تابش نور مستقيم آفتاب يکي از نکات مهم در نصب کولر آبي است. نصب كولر آبي بايد با اصول مشخصي انجام شود تا بازدهي بيشتر و عملكرد بهتري داشته باشد.
854

مدیرعامل سازمان

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار administrator fireman 125 shahriar

شهروندیار

 

 

 

 

 

 

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز