با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

شامگاه دوشنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه نودونه طی تماس مکرر شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار مبنی بر ورود حشرات سیاه در سطح آسمان که موجب نگرانی  گردیده بود و ضمن مشاوره تلفنی به افراد تماس گیرنده تحقیقات جهت بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت که نتیجه اقدامات انجام شده توسط سرپرست سازمان به شرخ ذیل اعلام گردید.

حمید رضا خسروی افزود: سوسک سیاه گندم از استان قزوین،شهر تاکستان و بوین زهرا عبور کرده و مهمان ناخوانده شهریار شدند که پس از بارندگی‌ها تعداد حشرات در مراتع افزایش پیدا می‌کند و از جمله این حشرات می‌توان به «سوسک سیاه گندم» اشاره کرد؛ حضور این حشره در مراتع نه تنها مضر نیست بلکه این حشرات از تخم حشرات آفت زا مانند ملخ تغذیه می‌کنند و مقابله با آن نیازمند اقدام خاصی نیست.

وی گفت: این حشره هیچ عوارضی برای افراد و محصولات کشاورزی ندارد و خسارتی وارد نمی‌کنند و به نور و آب پاشی حساسند و حداقل تجمع آنان را کم میکند و به حشرات مثبتی تلقی شده و در تجزیه زباله کمک می کند و  عمر مفید این  حشره ۴۰ روز است و بر اساس گفته‌های کارشناسان جهادکشاورزی این حشرات بعد از سه روز به زیستگاه‌های خود که مراتع هستند بازمی‌گردند.

 3041

مدیرعامل سازمان

آتش نشانی شهریار

شهروندیار

 

 

 

 

 

 

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز