با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

آمار بازدیدکنندگان

 

بسم الله الرحمن الرحیم

هـفته دفاع مقدس نمودار مجموعه‌ای از برجسته‌ترین و ارزشمندترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی است.

در مجموعه دفاع مقدس درخشنده و نفیس‌ترین نگین گرانبها، یاد و خاطره شهیدان است.
این روزها هنگامی که یادی از دفاع مقدس می‌شود، دنیایی از شرف و حماسه ملتی نجیب و آزاده در اذهان تداعی می‌شود که عطرمعنویت و صفای خاصی به ما ارزانی می‌دارد.
فرمانده پایگاه بسیج امام رضا (ع)سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریارافزود:ملتی که با پرورش رزمندگانی حماسه آفرین مفهوم روشن تعبد در برابر ولایت را به نمایش گذاشتند و با انگیزه ادای تکلیف در پی مرجع و رهبر خود سر از پا نشناخته، به جبهه‌های حق علیه باطل شتافتند و طلوع عشقی ماندگار را ترسیم کردند.
این هفته یاد‌آور خون‌های مقدسی است که در پای شجره طوبای انقلاب اسلامی ریخته شد زیرا فرزندان جبهه و شهادت اطاعت را عبادت می‌دیدند.
وارثان دفاع مقدس عزت جهاد را با ذلت در خانه عوض نمی‌کنند و این پیام بزرگ دفاع مقدس است که مردم ایران با برخورداری از رهبری توانا وآگاه، هوشمندانه و با انگیزه‌های دینی و ملی در مقابل دشمن متجاوز به پا خاست و صحنه‌های زیبایی از وفاق ملی را به نمایش گذاشت. انگیزه حضور ما دینی، عقیدتی، ملی و دفاع ما نبردی صددرصد شرافتمندانه بود و به همین دلیل حاضر نشدیم مقررات انسانی و اسلامی را در این جنگ زیر پا بگذاریم.
در ادامه این پیام آمده است: مهم‌ترین عامل پایداری در ملتی جنگ زده آرامش روحی، انگیزه قوی و تکیه گاه محکم امام خمینی (ره) بود که با نفس مطمئنه خویش، این نیاز بسیار مهم را برای مردم، مسئولان و رزمندگان تامین می‌فرمود. شهدا مردان همیشه جاویدان این دیار دلیرانند، آنان آیینه‌های تمام نمای راه عزت و شرف ملت غیور ایران هستند.

علیرضا عبدالملکی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی

وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

مسابقات فوتسال گرامیداشت هفتم مهرماه سالروز ملی ایمنی و آتش نشانی با شرکت آتش نشانی های منطقه به میزبانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار برگزار گردید ودر پایان تیم معاونت خدمات شهرو امور مناطق  شهرداری شهریار مقام اول،تیم سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار مقام دوم،و تیم سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری رباط کریم مقام سوم مسابقات را به خود اختصاص دادند.

1-مقام اول

2-مقام دوم

3-مقام سوم

 


 


 


 

در اولین روز مسابقات گرامیداشت 7 مهر روز آتش نشان از ساعت 15 روز چهارشنبه مورخ 1391/06/15 تیمهای سازمان آتش نشانی شهریار و آتش نشانی باغستان در محل سالن ورزشی شهرداری امیریه به مصاف هم رفتند که در پایان تیم آتش نشانی شهریار توانست با نتیجه 5 بر 1 حریف خود را شکست دهد.

در بازی دوم از گروه یک مسابقات تیم های خدمات شهری شهرداری شهریار و آتش نشانی ملارد رو در روی هم قرار گرفتند که تیم خدمات شهری شهرداری شهریار توانست با نتیجه 7 بر 3 حریف خود را از پیش رو بر دارد. از ساعت 17 تیمهای آتش نشانی وحیدیه وآتش نشانی رباط کریم باهم دیدار داشتند که این بازی با نتیجه 8 بر 5 به سود تیم آتش نشانی رباط کریم رقم خورد.

 


 


تربیت بدنی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با نظر مساعد مدیر عامل محترم سازمان نسبت به برگزاری یک دوره مسابقات فوتسال به مناسبت گرامیداشت هفتم مهر سالروز ملی ایمنی و آتش نشانی با رویکرد حفظ آمادگی جسمانی وتبادل اطلاعات وتعاملات لازم بین سازمانهای آتش نشانی منطقه اقدام نموده که برنامه زمانبندی بازیها به شرح ذیل اعلام میگردد.

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار:

در مورخه هشتم تا دهم شهریور ماه نود ویک تعداد 1227 نفر از خواهران بسیجی واقع در اردوگاه قدس آموزش ونحوه استفاده از خاموش کننده های دستی را به صورت تئوری وعملی به مدت دوساعت آموزش از ساعت 14:00الی16:00 وجمعا شش ساعت  در سه روز  توسط مربیان آموزشی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار را طی نمودند.

 

 


 

حریق وحوادث:

135 مورد حریق وحوادث شامل موارد ذیل:

حریق:

76 مورد آتش سوزی(11 مورد مسکونی،9 مورد صنعتی،19 مورد باغ وکشاورزی ودامداری،9 مورد وسیله نقلیه و38 مورد حریق شامل ضایعات و......)

حوادث:

59 مورد حادثه(7مورد محبوس شدن در داخل کابین آسانسور،1 مورد برق گرفتگی،20 مورد تصادف و28 مورد سایرحوادث......)

از این تعداد حریق وحوادث 25 نفر مصدوم گردیدند.

سایر موارد شامل:

1-پذیرش استعلام صدور پروانه 105 فقره وجوابیه استعلام صدور پروانه 110 فقره

2-پذیرش استعلام پایانکار 114 فقره وجوابیه استعلام پایانکار 95 فقره

3-پذیرش استعلام جواز کسب 49 فقره وجوابیه استعلام جواز کسب 36 فقره

4-شارژ خاموش کننده های استفاده شده در عملیات وآموزش 19 دستگاه

5-استقرار پنج دستگاه خودرو اطفائی،عملیاتی و ده دستگاه موتور سیکیلت با حداکثر امکانات در راهپیمائی روز جهانی قدس در پنج نقطه شهر

6-استقرار یکدستگاه خودرو اطفائی،عملیاتی در مسجد امام سجاد(ع) امیریه جهت برگزاری مراسم انس با قرآن

7-استقرار یکدستگاه خودرو اطفائی،عملیاتی در هر هفته روزهای جمعه با حداکثر امکانات در مصلی نماز جمعه شهریار

8-مشاوره رایگان در خصوص بازدید از دودکش منازل مسکونی 4 مورد

9-آموزش آتش نشان داوطلب به تعداد 36 نفر

10-بازدید از ادارات محدوده شهریار وتهیه دستورالعمل ایمنی

11-مکاتبات با ادارات شهرستان در خصوص امور آموزشی،بیمه ای،قضائی


مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار administrator fireman 125 shahriar

شهروندیار

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز