امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

خبرنامه آتش نشانی

Powered by 125shahriar.ir

آمار بازدیدکنندگان

ساعت

نقشه ماهواره ای کره زمین

نقشه ماهواره ای کره زمین

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

روز سه شنبه سوم مهر ماه نودوهفت تعداد 40 نفر از کارکنان اداره برق شهریار  آموزش نحوه کار با خاموش کننده های دستی در مورد گروه الکتریسیته را بصورت تئوری و عملی از ساعت 08:00 الی 10:30 توسط مربی آموزشی سازمان  در محل اداره برق شهریار طی نمودند.

8275

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

احمد کریمی به دنبال حمله تروریستی به محل برگزاری رژه نیرو‌های مسلح و شهادت تعدادی از هموطنان در این حمله تروریستی در پیامی این جنایت تروریستی را محکوم و شهادت این عزیزان را تسلیت گفت.

متن این پیام به این شرح است.

بسم الله الرحمن الرحیم

دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی با به شهادت رساندن تعدادی از شهروندان و مردم بی گناه شهر اهواز، بار دیگر چهره پلید خود را نمایان ساختند.
این‌ها مزدوران پلیدی هستند که انتقام شکست هایشان را از مردم بی دفاع و زنان و کودکان بی گناه و معصوم این سرزمین میگیرند و برای خالی کردن این کینه دردمنشانه هیچ یک از قومیت‌های و دیگر اقوام ایرانی برایشان فرقی نمی‌کند.
دشمنان این انقلاب باید بدانند که حرکات کور آن‌ها هیچ گاه به نتیجه نخواهد رسید و دستآورد این حملات چیزی جز ادامه دادن خون این شهیدان نخواهد بود.
کریمی ضمن همدردی با خانواده‌های شهیدان این حادثه تروریستی، برای شهدای عزیز علو درجات از درگاه حضرت حق مسئلت نمود.

0.0.0.0

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

طبق سنوات گذشته سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار با برپائی ایستگاه صلواتی اقدام به توزیع 3000 لیتر شربت در روز عاشورا در بین عزاداران حسینی در جلوی درب ورودی شهرداری شهریار  نموده است.

8270

 

8265

8266

8267

8268

8269

8271

8272

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

همزمان با هفتم محرم الحرام درروز دوشنبه بیست و ششم شهریور ماه نودوهفت  مراسم پر فیض وبرکت زیارت عاشورا با حضور رئیس سازمان وجمع کثیری از پرسنل ایثارگر وعاشقان اباعبدالله الحسین(ع) با شکوه خاصی همراه با نوحه خوانی وسینه زنی برگزار گردید.

8249

8250

8251

8252

8253

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

در راستای اجرای مصوبات کارگروه آتش نشانی ، مواد خطرناک  و کارگروه ایمن سازی ساختمان ها در شهرداری،کارگاه آموزشی آشنائی با ضوابط و مقررات ایمنی در ساختمان ها با حضور تعدادی از مهندسین کانون شهریار و شهرداران و کارشناسان مرتبط مناطق و نواحی شهرداری شهریار از ساعت 10 لغایت 12 روز پنجشنبه بیست و دوم شهریور ماه نودوهفت در محل مرکز آموزشی آتش نشانی شهریار برگزار گردید.

در این جلسه آقای مهندس براتی کارشناس ارشد آتش نشانی مطالب مربوط را به استماع حاضرین رساند.

8242

8243

8244

8245

8246

8247

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

8231

همزمان با شروع ماه محرم و برپایی مجالس عزاداری سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)،رئیس سازمان آتش نشانی شهریار از مسوولان تکایا و حسینیه ها خواست با توجه به هشدار های ایمنی از وقوع حوادث جلوگیری کنند.

احمد کریمی اظهار داشت: در این ایام مساجد، حسینیه‌ها و تکایا، مملو از عاشقان سردار کربلا است و مراقبت از بروز هر نوع حادثه‌ای در اماکن پرجمعیت ضرورت دارد.

وی ادامه داد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار علاوه بر سرکشی و بازدید از اکثر اماکن مذهبی و تامین نیازمندی‌های اولیه آنان برای مقابله با هر نوع حادثه احتمالی، توصیه‌های ایمنی را برای تامین سلامت شهروندان عزادار دارد.توجه ویژه به این توصیه‌ها می‌تواند محیط امنی را برای شهروندان فراهم کند تا با آسودگی خاطر به استقبال این ایام سوگواری بروند.

کریمی با اشاره به توصیه‌های سازمان آتش‌نشانی برای جلوگیری از حوادث اظهار داشت :  در فضاهای تجمعی پرتراكم مانند زیارتگاه‌ها، مساجد، حسینیه‌ها، و تكایا به ازای 50 تا 300 نفر دو راه خروج، از 301 تا 1000 نفر سه خروجی و بیشتر از 1000 نفر چهار خروجی دور از هم كه همواره باز و فاقد هر گونه مانع باشند، لازم و ضروری است.  رعایت فاصله مناسب سیم‌ها، اتصالات و ادوات برقی از مواد و مصالح قابل اشتعال مانند پرچم، پلاکارد، پرده، فرش، تابلو و... الزامی است.

وی خاطر نشان کرد؛ هر فیوز برق باید استاندارد بوده و از بکارگیری فیوزهای تقویت شده و غیر استاندارد جداً خودداری شود. گرفتن انشعابات متعدد از یك پریز برق و وارد آوردن بار بیش از ظرفیت، موجب آتش‌سوزی الكتریكی می‌شود.  استفاده از لامپ‌های برق ولتاژ بالا، بدون حباب و حفاظ مناسب، خطر آفرین و خسارت بار است.  قبل از استفاده از وسایل گازسوز از استاندارد و سالم بودن آن اطمینان حاصل شود.

رئیس سازمان آتش نشانی تاکید کرد؛  به هنگام گرفتن انشعاب از لوله كشی گاز حتماً از شیلنگ‌های فشار قوی مخصوص و بست مناسب استفاده شود.  رعایت حداقل یك متر فاصله بین وسایل گرمازا و لوازم قابل اشتعال مانند پشتی، فرش، پرچم و... الزامی است. دودكش‌ها در ناحیه منتهی به فضای باز باید مجهز به كلاهك باشند تا از افتادن اجسام داخل دودكش و انسداد آن و همچینن كوران هوا در زمان وزش تند بادها مصون باشند.  دودكش‌ها نبایستی در مجاورت پرده، چادر برزنتی و مواد قابل اشتعال قرار گیرد و از محل كاملاً امن با قابلیت غیر قابل اشتعال عبور داده شود. برای افراد سالخورده و اطفال حتماٌ باید مكانی امن در نزدیكترین نقطه به راه خروجی پیش بینی شود.

کریمی ادامه داد: از نگهداری مواد نفتی و مایعات قابل اشتعال در داخل این اماکن و نیز محل طبخ غذا خودداری شود.   آغشته کردن چادرهای برزنتی به روغن و مواد نفتی برای جلوگیری از نشت رطوبت باران موجب آتش گیری وآتش‌سوزی سریع چادر خواهد شد. در تمامی قسمت‌ها به ویژه محل طبخ غذا حتماً باید به اندازه كافی كپسول‌های آتش‌نشانی سیار موجود باشد و كاركنان باید نحوه استفاده از آنها را فرا بگیرند. یك دستگاه قرقره آب آتش‌نشانی با استفاده از شیلنگ فشار قوی به متراژ 20 متر و سرلوله مخصوص متصل به شبكه آب موجود در كنار درهای ورودی و خروجی نصب شود. تمامی مدیران، مسئولان و خدمه مساجد، حسینیه و تکایا با مراجعه به نزدیكترین ایستگاه آتش‌نشانی محل، مسائل ایمنی ونحوه مقابله با آتش‌سوزی‌ها وحوادث را آموزش ببیند. از روشن کردن هرگونه شعله روباز در داخل و یا کنار چادر تکایا برای طبخ غذا، چای و غیره جداً خودداری شود. توصیه می‌شود مکان مناسبی در قسمت دیگری دور از محیط تکایا به این امر اختصاص داده شود. در صورت بروز آتش‌سوزی ضمن حفظ خونسردی و خارج کردن افراد از داخل این اماکن، همزمان با اطلاع دادن آن به سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی از طریق تلفن 125، نسبت به خاموش کردن آتش‌سوزی‌های با وسعت کم، در حد بستن شیر گاز و استفاده از خاموش کننده‌های دستی، اقدام کنند.

مطالب بیشتر...