با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

آمار بازدیدکنندگان

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

در راستای تفاهم نامه تنظیمی سازمان آتش نشانی و آموزش و پرورش شهریار بازدید ازسیستم های گرمایشی مدارس تحت پوشش حوزه خدمات شهرداری شهریار توسط کارشناسان پیشگیری سازمان آتش نشانی شهریار آغاز و طی جدول زمانبندی الباقی مدارس مورد بازدید قرارخواهد گرفت و موارد نا ایمن جهت رفع نقص به مدیران مربوطه ابلاغ خواهد شد.

158

159

160

161

162

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

                                                                                                  157

تشریح اقدامات آتش نشانی شهریار در مباحث آموزشی:

رئیس سازمان آتش نشانی شهریار گفت:سازمان آتش نشانی شهریار جهت آشنائی شهروندان ،دانش آموزان،کارکنان ادارات و... با موارد ایمنی اقدام به برگزاری چندین برنامه در حوزه آموزش و پیشگیری کرده است.

بر اساس این گزارش احمد کریمی اظهار داشت:از ابتدای سال تاکنون بیش از پانزده هزار نفر آموزش های مختلف را بشرح ذیل در محل مرکز آموزش های تخصصی آتش نشان استان تهران فرا گرفتند.

1-آموزش های تئوری و عملی حریق و ایمنی در برابر زلزله در کلیه مقاطع تحصیلی مدارس شهرستان شهریار

2-آموزش تئوری و عملی حریق و ایمنی در برابر زلزله جهت دانش آموزان آتش نشانی

3-آموزش های تخصصی آتش نشانان داوطلب خانم و آقا

4-آموزش همیاران آتش نشان

5-آشنائی با مبانی حریق کارکنان ادارات شامل(شرکت لاله کامپیوتر طی سه مرحله ،کلانتری 11 ،اداره برق ،شبکه بهداشت ،اداره گاز ،آزمایشگاه خیام )

6-برگزاری کلاس و سمینار آموزش تخصصی ایمنی در ساختمان ها جهت کانون مهندسین شهریار و مسئولین واحدهای شهرسازی و معماری و مناطق و نواحی مختلف شهرداری شهریار

7-برگزاری کلاسهای آموزش تخصصی آتش نشانان استان تهران

8-برگزاری بیش از شانزده دوره کلاس های تخصصی شهرداری های غرب استان تهران با سرفصل های مختلف

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

روز یکشنبه نهم دیماه نودوهفت پرسنل شیفت عملیاتی ایستگاه مرکزی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار آموزش ورود به حریق از پنجره و وید و لوله کشی در طبقات را به مربیگری آقای مهندس مهدی پور احمدی از ساعت 09:00 الی 11:00 در محل اتاق دود ایستگاه فوق بصورت تئوری و عملی  طی نمودند.
153
154
155
156

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

رئیس سازمان آتش نشانی شهریار گفت: همه ساله با فرارسیدن فصل سرما و استفاده ازوسایل گرمایشی در اماکن مسکونی،صنعتی وتجاری به دلیل رعایت نشدن مسایل ایمنی شاهدحوادث ناگواری هستیم.                                                                                                                          

احمد کریمی اظهارکرد: استفاده از وسایل گرمایشی غیر استاندارد، مسدود بودن دودکش‌ها و بی توجهی افراد به مسایل ایمنی باعث مرگ خاموش تعدادی از هموطنان‌مان می شود بر این اساس هر ساله طرح بازدید رایگان از سیستم های گرمایشی از سوی سازمان آتش‌نشانی اجرا می‌شود.

وی افزود: به منظور بررسی و ارزیابی مباحث مربوط به ایمنی شهر مأموران آتش‌نشانی موضوعات ناایمن در سطح شهر را شناسایی می‌کنند و سپس با هماهنگی ارگان مربوطه نسبت به ایمن‌سازی آن نقطه اقدام می شود.

رئیس سازمان آتش نشانی شهریار یکی از مرگبارترین حوادث در فصل سرما را گازگرفتگی دانست و از شهروندان درخواست کرد: نسبت به ایمنی لوله‌های بخاری در منازل خود نهایت دقت و حساسیت را به کار ببرند، زیرا علی‌رغم تأکیدات هر ساله سازمان آتش نشانی باز هم شاهد غفلت برخی از مردم هستیم.

کریمی خاطرنشان کرد: متاسفانه در بسیاری از مواقع افراد این تصور را دارند که وقتی ظاهر لوله بخاری شکل مناسب دارد مشکلی در درون آن وجود ندارد در حالی که هر نوع ماده‌ای که جلوی مسیر عبور و مرور هوا را در لوله بگیرد، می‌تواند حادثه‌ای بزرگ و جبران‌ناپذیر را رقم بزند، بنابراین بررسی مسیر عبور هوا در داخل لوله بخاری ضروری است.

رئیس سازمان آتش نشانی شهریار در زمینه تلفات ناشی از آتش سوزی در مغازه‌ها و کارگاه‌ها در فصل سرما، اظهار کرد: بسیاری از مغازه داران و کارگاهها با شروع فصل سرما جهت گرم کردن محیط کاری خود از حلبی استفاده می‌کنند به طوری که در داخل  آن با زغال آتش روشن می‌کنند و زمانی که در حال ترک محل کار خود هستند بر این باورند که این آتش به صورت جزئی باقی مانده و خودش خاموش می شود در حالی که اگر کوچکترین خورده و براده‌ای در کف مغازه و کارگاه باشد در زمان گرم شدن مشتعل شده و سبب آتش سوزی می‌شود.

وی ادامه داد: در زمان آتش سوزی باتوجه به اقلام مختلف در کارگاه و یا مغازه هر چقدر هم آتش نشان سریع به محل حادثه برسد باز هم آتش تمام فضا را پر می کند و حتی ممکن است به محل های اطراف نیز صدمه بزند ، به این ترتیب توجه به نکات ایمنی و کنترل دقیق خاموشی آتش ضرورت دارد.

وی اضافه کرد: در مدارس نیز آموزش‌هایی مبنی بر رعایت اصول ایمنی در منازل به دانش آموزان داده می شود که امید است این آموزش‌ها مثمر ثمر واقع شود.

152

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی هماهنگی به عمل آمده جلسه رئیس سازمان با مسئولین ایستگاهها و واحدهای سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریاردر روز یکشنبه نهم دیماه نودوهفت راس ساعت 07:15 با تلاوت چند از کلام الله مجید در محل آتش نشانی امیریه برگزار گردید.در این جلسه رئیس سازمان به تشریح اهداف و برنامه های آتی سازمان ولزوم اهتمام و جدیت کلیه مسئولین در جهت دستیابی به این اهداف که همانا ارائه خدمات هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان پرداخته وتقسیم وظایف وپیگیری موضوعات محوله تا اخذ نتیجه قطعی وتکریم ارباب رجوع وحادثه دیدگان وحفظ حقوق شهروندی را از اهم وظایف همه کارکنان برشمرد.

رئیس سازمان عمده مشکل موجود در حوزه منطقه امیریه را کمبود نیروی آتش نشان و عدم تناسب با جمعیت موجود و وضعیت و ساختار شهرسازی این منطقه عنوان نموده و خاطر نشان کرد مراتب جذب نیروی آتش نشان به طور جد از طریق شهرداری،شورای اسلامی شهر،استانداری و سازمان شهرداری های کشور در حال پیگیری می باشد و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال بخشی از کمبود نیرو انسانی سازمان با اخذ مجوز از مراجع ذیربط تامین گردد.

در این جلسه جناب آقای مجید فتاحی مسئول ایستگاه امیریه که میزبان این جلسه بود عملکرد ایستگاه و درخواست های مربوطه را تشریح نمود.

151

150

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی هماهنگی به عمل آمده در روز شنبه هشتم دیماه نودوهفت  دوره تخصصی فرماندهی تیم عملیاتی جهت  آتش نشانان استان تهران توسط  استاد صادقی در محل مرکز آموزش  سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار در حال برگزاریست که در پایان به افراد شرکت کننده با برگزاری آزمون کتبی و عملی گواهینامه مربوطه اعطاء میگردد.

148

149

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار administrator fireman 125 shahriar

شهروندیار

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز