امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

خبرنامه آتش نشانی

Powered by 125shahriar.ir

آمار بازدیدکنندگان

ساعت

نقشه ماهواره ای کره زمین

نقشه ماهواره ای کره زمین

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

0.0.0.0

تعطیلات نوروزی فرصت مناسبی برای بسیاری از ایرانیان جهت انجام سنت حسنه صله رحم ودید وبازدید از اقوام ودوستان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار،شهروندان عزیز با استفاده از این فرصت اقدام به سفر مینمایند تا این سنت را که ریشه در تاریخ و هویت فرهنگی ایرانیان دارند را به انجام برسانند.

کارشناسان ایمنی وپیشگیری این سازمان به منظور پیشگیری از وقوع خطرات احتمالی ضمن ارائه توصیه ها وهشدارهای ایمنی مربوط به سفرهای نوروزی توجه ورعایت دقیق مفاد آن را به عموم شهروندان عزیز توصیه می نماید.

1-در صورتیکه قصد سفر با مسافت طولانی وبین شهری را با وسیله شخصی خود دارید،در مرحله اول نسبت به بازبینی خودرو خود از لحاظ مکانیکی وبرقی اقدام نموده ودر صورت وجود نواقص فنی احتمالی قبل از حرکت آن را برطرف وسپس حرکت نمائید.

2-از قرار دادن وسایل اضافی بر روی باربند خودرو پرهیز نموده و در صورت نیاز قبل از حرکت اثاثیه چیده شده بر روی بار بند اتومبیبل را توسط طناب وچادر کاملا مهار نموده بطوریکه امکان سقوط اجسام از روی آن میسر نباشد.

3-از سوار کردن افراد بیش از ظرفیت خودرو ویا در پشت کامیونت وکامیون و صندوق عقب خودرو جدا خودداری نمائید.

4-از قرار دادن کپسول گاز اعم از 11 کیلوئی ویا پیک نیک ویا گالن های حاوی مواد سریع الشتعال(بنزین،نفت) در صندوق عقب خودر پرهیز نموده و در صورت نیاز قبل از قرار دادن کپسول پیک نیکی شیر آلات آن را توسط آب وصابون آزمایش نموده و از سلامت واستاندارد بودن آن مطمئن شوید.

5-همراه داشتن کیف کمک های اولیه وخاموش کننده آتش نشانی در خورو شخصی می تواند کمک بسزائی به شما در زمان وقوع حریق وحادثه احتمالی نماید.

6-وجود موادغذائی انرژی زا والبسه گرم و پتو و زنجیر چرخ در خودروی شخصی شما با توجه به احتمال سرد شدن هوا ضروری می باشد.

7-از روشن نمودن آتش در محیط باز و در نزدیکی علف های خشک و یا درختان در حین سفر خودداری نموده وجهت طبخ چای ویا گرم کردن غذا از اجاق هائی که قبلا توسط مسئولین پارک های جنگلی و غیره تدارک دیده شده است استفاده نمائید.

8-در صورت بروز هرگونه تصادف یا حادثه در جاده های بین شهری در درجه اول وسیله نقلیه خود را به منتهی الیه سمت راست جاده هدایت نموده ونسبت به قرار دادن علائم هشداری مانند مثلث خطر در فاصله مناسب جهت هشدار به رانندگان در حال حرکت اقدام نمائید.

9-در صورت بروز تصادف شدید که همراه با ریزش بنزین از خودرو می باشد در درجه اول جهت جلوگیری از آتش سوزی اقدام به خاموش نمودن موتور خودرو نموده و بست باطری آن را قطع نمایید.

10-در صورت بروز آتش سوزی در خودرو،ابتدا خونسردی خود را حفظ نموده وسپس توسط خاموش کننده دستی آتش نشانی که همراه دارید طبق دستور العمل حک شده بر روی آن نسبت به خاموش نمودن خودرو اقدام نمائید.

11-جهت ایمنی خود وسر نشینان خودرو به هشدارهای پلیس راه توجه نموده و از سرعت زیاد پرهیز نمایید.البته علائم هشداری جاده نیز کمک بسزائی به شما می نماید.

در خاتمه با آرزوی توفیق روز افزون وسلامتی ونشاط برای شما وخانواده تان امیدواریم که با رعایت توصیه های ایمنی ارائه شده از سوی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی سفر خوش وبی خطری را داشته واز تعطیلات نوروزی خود لذت برده باشید.

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

برگزاری آزمون آمادگی جسمانی آتش نشانان شهرداری فرون آباد با مدیریت مرکز آموزش تخصصی آتش نشانان استان تهران(سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار)

6967

6968

6969

6970

6971

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

پس از پایان مراسم چهارشنبه سوری در شهریار به همت مجید فتاحی مسئول ستاد فرماندهی  و رئیس ایستگاه کهنز سازمان آتش نشانی شهریار جشن بازنشستگی آتش نشان عزت الله قملاقی  با حضور مهندس کریمی مدیرعامل و مجید مرادی مسئول حراست سازمان در محل ستاد فرماندهی سازمان برگزار و از زحمات چندین ساله نامبرده تجلیل بعمل آمد.

6956

6957

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

مهندس درخشان نسب شهردار شهریار درمعیت معاونت خدمات شهر و امور مناطق شهرداری شهریار از سازمان آتش نشانی شهریار بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی شهریار دقایقی پیش مهندس درخشان نسب شهردار شهریار به همراه معاونت خدمات شهر و امور مناطق که احمد کریمی مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهریار آنان را همراهی می کرد از قسمت های مختلف سازمان بازدید کرده و در جریان فعالیت های کارکنان این مجموعه و همچنین روند استقرار آتش نشانان در نقاط مختلف سطح شهر و تامین ایمنی شهروندان قرار گرفتند.
6951
6952
6954
6955

لحظه به لحظه با رویدادهای چهارشنبه سوری در شهریار

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

در جریان برگزاری مراسم چهارشنبه سوری توسط همشهریان آتش سوزی و حوادث به شرح ذیل به وقوع پیوست و با توجه به آماده باش کلیه پرسنل و استقرار در مبادی پرجمعیت شهر بلافاصله ضمن اطفاء حریق و نجات مصدومین حریق های ذیل کنترل و از گسترش آتش سوزی و بروز خسارت های جانی و مالی جلوگیری به عمل آمد.

1-ساعت 16:45 حریق باکس زباله واقع در شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،کوچه فرهمند

2-ساعت 18:24 حریق خودرو پژو واقع در شهریار،بلوار شهید کلهر،بعد از تالار الماس غرب

3-ساعت 19:10 حریق باکس زباله واقع در شهریار،زیر گذر قائم(عج)

4-ساعت 19:28 تصادف یکدستگاه خودرو با موتور سیکیلت با دو مصدوم واقع در شهریار،بلوار آزدگان،پائین تر از سه راه فردوسیه

5-ساعت 19:42 حریق در مجاورت مغازه کفش ملی واقع در شهریار،خیابان ولیعصر(عج)

6-ساعت 19:52 حریق درخت واقع در امیریه،میدان امام خمینی(ره)،ابتدای خیابان صاحب الزمان(عج)

7-ساعت 19:57 حریق درخت واقع در رضی آبادبالا

8-ساعت 19:59 حریق درخت واقع در فاز یک اندیشه،فواصل خیابان دوم و سوم غربی،تقاطع موعود

9-ساعت 20:01 حریق درخت،جنب بهشت رضوان

10-ساعت 20:44 حریق درخت واقع در فاز یک اندیشه،ابتدای خیابان ششم غربی

11-ساعت 20:52 حریق ضایعات داخل حیاط مهدکودک واقع در فاز یک اندیشه،خیابان ششم شرقی

12-ساعت 21:20 حریق باکس زباله واقع در شهریار،سه راهی عباس آباد،روبروی پست بانک

13-ساعت 21:24 حریق باکس زباله،واقع در امیریه،نبش خیابان معلم

14-ساعت 22:45 واژگونی خودرو واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،روبروی شهرک رفاه

15-ساعت 23:34 حریق ضایعات واقع در فاز یک اندیشه،خیابان معلم،فواصل خیابان هشتم و نهم غربی،کوچه مرجان

16-ساعت 23:35 حریق درخت واقع در شهریار،بلوارآزادگان

17-ساعت 23:40 حریق خودرو واقع در فاز یک اندیشه،ابتدای خیابان هشتم غربی

18-ساعت 01:14 حریق ضایعات کارتن واقع در شهریار،شهرک شاهد،خیابان لاله دوم

 

0.0.0.0

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

جلسه هماهنگی و تبادل نظر در خصوص پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال با حضور مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهریار، مسئولین ایستگاه ها و واحدهای سازمان  در محل دفتر مدیرعامل برگزار شد.

بر اساس این گزارش؛ شرکت کنندگان در این جلسه به ارائه برنامه ها و راهکارهای مؤثر و تبادل نظر در مورد بررسی اماکن پرخطر، پیشگیری از خطرات ترقه بازی و آموزش مدارس و شهروندان  در این ایام پرداختند.

6945

 

مطالب بیشتر...