با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

آمار بازدیدکنندگان

به گزارش روابط عمومی سازمان آتشنشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار:

آمادگی جسمانی در آتشنشانی حرف اول را می زند .

      رضا اسماعیلی نیا مسئول تربیت بدنی سازمان با اعلام این موضوع عنوان نمود، تنها راه مقابله با استرس های وارد آمده بر بدن آتشنشانان، آمادگی جسمانی است. در حرفه آتشنشانی، آمادگی جسمانی کارمندان در زمینه انجام عملیات مختلف حوادث و حریق برای نجات جان و اموال انسان ها از اهمیت خاصی برخوردار بوده و ضرورت انجام تمرین های مرتبط و منظم، بسیار حائز اهمیت است.

پیاده روی و ورزش صبحگاهی

 

125

 

 

123

 

122

 

کوه پیمایی هفتگی

 

124

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار :

از ابتدای هفته تا کنون حدود     550   نفر در مرکز آموزش آتشنشانان این سازمان تحت آموزش قرار گرفته اند.

خسروی مسئول آموزش سازمان ضمن اعلام این خبر افزود، آموزش مدارس در اولویت برنامه های کاری این مرکز قرار دارد. وی عنوان نمود مدیران موسسات و ادارات می توانند در صورت تمایل جهت دریافت برنامه های آموزشی با شماره 65358700 تماس حاصل نمایند.

 

گزارش تصویری گوشه ای از فعالیت های این مرکز

 

114

 

115

 

116

 

118

 

119

به گزارش روابط عمومی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار :

فرزاد جبلی مسئول ستاد فرماندهی سازمان، از بدون حادثه بودن شبانه روز گذشته خبر داد. وی عنوان نمود با توجه به فعالیت گسترده واحدهای آموزش و پیشگیری و رعایت مسائل ایمنی توسط شهروندان، خوشبختانه تلفن 125 سازمان در 24 ساعت گذشته بخاطر هیچگونه حادثه ای به صدا در نیامد.

جبلی خاطر نشان کرد، با توجه به اینکه، همه روزه شاهد تعداد زیادی تماس تلفنی مزاحم بر روی سامانه 125 هستیم و این مهم باعث اخلال در کار امداد رسانی می شود، از شهروندان درخواست نمود از انجام تماسهای غیر ضروری با شماره 125 بپرهیزند.

 

97

صبح روزه یکشنبه مورخ 97/9/25 با حضور کریمی رئیس سازمان، مرادی مسئول حراست، شورگشتی مسئول  بازرسی و مسئولین واحدها و ایستگاه های سازمان، جلسه بررسی و رفع مشکلات مرکز آموزش آتشنشانی و ایستگاه اندیشه کد 301 برگزار گردید. در این دیدار صمیمانه کریمی ضمن تشکر از فعالیت حمید رضا خسروی مسئول واحد آموزش و ریس ایستگاه اندیشه و  پرسنل این دو واحد، عنوان نمود با توجه به جمعیت فاز یک اندیشه، ایجاد یک ایستگاه جدید در قسمت شرق فاز در دست مطالعه و بررسی است و بزودی پس از انجام مراحل مطالعاتی وارد فاز اجرایی می شود. وی افزورد با توجه به خریداری نردبان هیدرولیکی و لزوم بهره برداری از آن، آموزش پرسنل تخصصی از اولویت های سازمان  می باشد. در پایان پرسنل مشکلات خود را مطرح و مقرر گردید نسبت به رفع موانع موجود اقدام لازم صورت پذیرد.

 90 1

 

90 2

 

90 3

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار :

 

       در روز چهار شنبه مورخ 21/9/97 طی هماهنگی به عمل آمده با شرکت راهدارصنعت نمایندگی شرکت روزنباور در ایران ، جناب آقای مهندس حسین زاده معاون محترم اداری مالی شهرداری شهریار به همراه کریمی رئیس سازمان ، از نردبان هیدرولیکی خریداری شده بازدید به عمل آورند. مراحل ترخیص خودروی مذکور با توجه به ضرورت و نیاز شهرستان با نهایت تلاش از سوی عوامل مربوطه در حال پیگیری است.

 

 

81

 

82

 

83

افزایش چشمگیر مسمومیت با گاز منواکسید کربن در سطح شهر

     کریمی رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار ضمن اعلام این خبر افزود:

منواکسید کربن گازی بی رنگ، بی بو، و بی مزه است که اغلب به عنوان << قاتل خاموش>> شناخته می شود، زیرا این ویژگی‌ها تشخیص آن را دشوار می‌سازند.

       وی عنوان نمود با توجه به سرد شدن هوا و استفاده بیشتر از لوازم گاز سوز بویژه وسایل گرمایشی، با وجود آموزش و تبلیغات گسترده در خصوص نحوه استفاده صحیح از لوازم گاز سوز متاسفانه تعداد کمی از شهروندان موارد ایمنی را رعایت نکرده و این مهم باعث بوجود آمدن خساراتی جبران ناپذیر گشته است. به صورتی که فقط در یک روز در فاز یک اندشه شاهد 2 مورد مسمومیت شدید با گاز منواکسید کربن و متاسفانه فوت یک خانم جوان بدلیل مسمومیت با گاز شهری بوده ایم. وی از کلیه شهروندان درخواست نمود حتما بصورت پیوسته صحت ایمنی وسایل گاز سوز را بررسی نمایند.

شهروندان عزیز می توانند جهت مشاوره با شماره تلفن 65224444 تماس حاصل نمایند. همکاران ما بصورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شما عزیزان می‌باشند.

 

 

1614

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار administrator fireman 125 shahriar

شهروندیار

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز