امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

خبرنامه آتش نشانی

Powered by 125shahriar.ir

آمار بازدیدکنندگان

ساعت

نقشه ماهواره ای کره زمین

نقشه ماهواره ای کره زمین

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی هماهنگی به عمل آمده ساعت 11:00 صبح روز چهارشنبه هفدهم مرداد ماه نودوهفت دومین جلسه تخصصی کارگروه ایمن سازی ساختمان ها در محل مرکز آموزش های تخصصی آتش نشانان استان تهران  با حضور معاونین محترم شهرسازی،خدمات شهر،شهرداران مناطق و نواحی ومسئولین شهرسازی شهرداری شهریار با محوریت:

1-پیگیری مصوبات جلسه مورخ هفدهم تیر ماه نودوهفت

2-ارائه گزارش کارشناسان حوزه پیشگیری سازمان در خصوص مشکلات ایمنی شهر امیریه در قالب پاورپوینت

3- ارائه توضیحات مدیر منطقه امیریه در خصوص مشکلات ایمنی شهر امیریه

4-بررسی وضعیت ایمنی مجتمع مسکونی 406 واحدی الهیه شهریار و ارائه گزارش مصور کارشناسان پیشگیری سازمان در حضور نمایندگان و اعضاء هیئت مدیره مجتمع مذکور

5-ارائه گزارش وضعیت ایمنی بافت فرسوده حوزه خدماتی شهرداری شهریار توسط آقای بیات مسئول کارگروه معماری شهری و نوسازی بافت فرسوده تاریخی شهریار برگزار گردید.

8079

8080

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی هماهنگی به عمل آمده اولین مانور مشترک آتش نشانی های شهریار و حومه از ساعت 08:30 الی 11:30 روز دوشنبه پانزدهم مرداد ماه نودوهفت با موضوع نجات در چاه و انواع کارگاه های مربوطه در محل آتش نشانی وحیدیه با اقتدار کامل برگزار گردید.

8061

8062

8063

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

0.0.0.0

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهریار با بیان اینکه حوادث آسانسور در زمانی که برق قطع می‌شود بیشتر می‌شود، به چند نکته ایمنی اشاره کرد.   
بعضی از ساختمان‌ها به خصوص ساختمان‌های صنعتی مجهز به برق اضطراری هستند که در صورت قطع برق سریعا جریان برق در مدار قرار می‌گیرد؛ اما معمولا ساختمان‌های مسکونی چنین امکانی را ندارند که این مسئله توجه به ایمنی آسانسور را بالا می‌برد..
کریمی افزود: با توجه به اینکه این روزها قطعی برق در شهریار را شاهد هستیم و اداره برق نیز ساعت‌های قطعی برق هر منطقه را از قبل اعلام می‌کند توجه برخی نکات اهمیتی بیش از پیش پیدا می‌کند..
وی ادامه داد: معمولا قطعی برق در یک ساعت رندی صورت می‌گیرد و در صورتی که شهروندان از زمان دقیق قطع برق یک منطقه خبر ندارند بهتر است در دقایق اولیه این ساعات دقت بیشتری داشته باشند و با احتیاط از آسانسور استفاده کنند.مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهریار اظهارداشت: یکی از کارهای دیگری که در چنین شرایطی می‌توان پیشنهاد داد این است که هیئت مدیره ساختمان‌ها ساعات قطعی برق منطقه خود را در کنار آسانسور نصب کنند تا افراد هنگام استفاده از آسانسور به این ساعت‌ها توجه کنند..
توجه به ایمنی آسانسور فقط مربوط به روزهای قطعی برق نیست.
کریمی با اشاره به اینکه توجه به ایمنی استفاده از آسانسور در شرایط دیگر نیز اهمیت دارد و مختص زمان قطعی برق نیست، گفت: بعضی از ساختمان‌ها وجود دارند که در ساعاتی تردد زیادی در آنها رخ نمی‌دهد و در این زمینه می‌توان به ساختمان‌های اداری اشاره کرد که بعد از ساعت کار معمولا تنها نگهبان در این ساختمان حضور دارد و در این شرایط اگر افراد در آسانسور گیر کنند با توجه به اینکه شخص دیگری در ساختمان نیست کار خطرناک می‌شود.وی ادامه داد: در صورتیکه فرد تلفن همراه هم در دسترس نداشته باشد تا به کسی این مسئله را اعلام کند کار سخت‌تر می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود که در جایی که تردد کمتر صورت می‌گیرد ترجیحا از آسانسور استفاده نشود و حتی‌المقدور در صورت استفاده تلفن همراه در دست فرد باشد تا بتواند در صورت بروز اتفاق آن را اعلام کند.مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهریار با اشاره به اینکه حضور افراد بیش از حد ظرفیتی که برای آسانسور مشخص شده نیز می‌تواند خطرآفرین باشد و حتی باعث سقوط آن شود، افزود: در بعضی از حوادث مشاهده شده که ظرفیت آسانسور ساختمان حدود 6 نفر بوده اما 9 نفر سوار شدند و این مسئله باعث سقوط آسانسور شده است. بنابراین ضرورت دارد که حتما به ظرفیت آسانسور هنگام سوار شدن توجه شود که اصولا در هر کدام از کابین‌ها وزن استاندارد و تعداد افرادی که می‌توانند سوار شوند نوشته شده است..
رعایت نکات ایمنی هنگام باز کردن آسانسور در حوادث
کریمی با اشاره به اینکه بعضی از شرکت‌هایی که خدمات آسانسور را در ساختمان‌ها ارائه می‌کنند نحوه باز کردن در آسانسور در صورت گیر کردن را به چند نفر در ساختمان آموزش می‌دهند، گفت: شرکت‌هایی پس از نصب آسانسور چنین کاری را انجام می‌دهند و با آموزش به یکی دو نفر در ساختمان طرز باز کردن در با کلید را به آنها یاد می‌دهند اما ضرورت دارد اگر قرار است چنین کاری صورت بگیرد حتما نکات ایمنی برای جلوگیری از رخ دادن یک حادثه نیز به این افراد آموزش داده شود. به عنوان مثال یکی از مسائل مهم این است که اگر آسانسور گیر کرد حتما باید برق ساختمان قطع شود زیرا ممکن است اگر پس از باز کردن در و پیاده شدن بعضی افراد وزن آسانسور به حالت استاندارد خود برسد دوباره آسانسور وصل شود و شروع به حرکت کند و این اتفاق می‌تواند دوباره حادثه دیگری را رقم بزند.
وی ادامه داد: بعضی از آسانسورها سیستمی دارند که وقتی به طبقه‌ها نزدیک می‌شوند این امکان وجود دارد که آسانسور در خود آن طبقات توقف کند و این ویژگی است که باید در هنگام نصب آسانسور در ساختمان‌ها از شرکت‌ها خواسته شود تا آن را به آسانسور اضافه کنند.

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی هماهنگی به عمل آمده سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار با همکاری اداره گاز شهرستان شهریار اقدام به مانور مشترک با سناریوی ایجاد زلزله و به تبع آن تخریب آوار با ایجاد انفجار و آتش سوزی در خط لوله فرضی  نموده که این مانور با اقتدار کامل برگزار گردید.

8033

8034

8035

8036

8037

8038

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی هماهنگی به عمل آمده و در راستای دستورالعمل ابلاغی ستاد مدیریت بحران فرمانداری شهریار و مصوبات جلسه ستاد بحران شهر شهریار جلسه کارگروه آتش نشانی و ایمنی با حضور تمامی اعضاء(جناب آقای قربانی مسئول مدیریت بحران فرمانداری ،نمایندگان محترم شهرداری، اداره راه و شهرسازی،نظام مهندسی،اورژانس،هلال احمر) راس ساعت 9 صبح روز دوشنبه هشتم مرداد ماه نودوهفت به ریاست  سازمان آتش نشانی شهریار و در محل دفتر مدیرعامل  برگزار گردید.

در این جلسه مشکلات مربوط به موضوع آتش نشانی و ایمنی در ساختمان ها در زمان قبل و پس از بحران مطرح و موضوعاتی به تصویب رسید.

8030

8031

8032

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

روز یکشنبه هفتم مرداد ماه نودو هفت تعداد 40 نفر از همیاران آتش نشان به همراه خانواده آموزش ایمنی آتش نشانی را به صورت تئوری توسط مربیان آموزشی سازمان در محل مرکز آموزش های تخصصی آتش نشانان استان تهران طی نمودند و پس از هماهنگی به عمل آمده آموزش عملی این دوره  در روز دوشنبه هشتم مرداد ماه نودو هفت در محل مرکز فوق برگزار خواهد شد.

8027

8028

8029

 

مطالب بیشتر...