آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 20:05 روز سه شنبه بیست و چهارم فروردین ماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکدستگاه موتور سیکیلت واقع در شهریار،میدان معلم به طرف بلوار رسول اکرم(ص) گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 401 شهریار را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید  یکدستگاه موتور سیکیلت  در جلوی درب یکباب مغازه موتور سازی به علتی نامعلوم طعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

00758

00759

 

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 12:30 روز  سه شنبه بیست و چهارم فروردین ماه هزارو چهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،بلوار شهداء،ساختمان شورای حل اختلاف گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 101 مرکزی را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

2150

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در 24 ساعت گذشته طی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ستاد فرماندهی سازمان 7 بار زنگ ایستگاه های آتش نشانی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق و حوادث به شرح ذیل شدند وضمن اطفاء حریق و امداد رسانی از افزایش خسارت جلوگیری بعمل آوردند.

دوشنبه بیست و سوم فروردین ماه هزار و چهارصد

1-ساعت 09:49 حریق کانکس در داخل باغ واقع در شهریار،میدان نماز به طرف خادم آباد،انتهای جاده بالا بان

2-ساعت 12:20  حریق علفزار واقع در شهریار،خیابان شهید مصطفی خمینی(ره)،بعد از چهار راه گاز

3-ساعت 19:31  باز نمودن درب یک واحد مسکونی واقع در شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،کوچه شهید رباطی

4-ساعت  21:02 حریق ضایعات واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،بلوار طالقانی،خیابان ارتش،جنب مجتمع مروارید

5-ساعت  21:10 حریق درخت واقع در شهریار،امیریه،روبروی شهرک جانبازان

6-ساعت  23:50  باز نمودن درب دفتر اسناد رسمی واقع در شهریار، ورودی فاز یک اندیشه،جنب بانک صادرات

سه شنبه بیست و چهارم فروردین ماه هزار و چهارصد

7-ساعت  00:33  حریق ضایعات واقع در شهریار،بلوار طالقانی،کوچه گلزار دوم

00756

00757

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 01:09  بامداد روز دوشنبه بیست و سوم فروردین ماه هزارو چهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکباب مغازه مواد غذائی واقع در شهریار،امیریه،بلوار امام خمینی(ره)،نرسیده به میدان کوزه گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 201 امیریه را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید مغازه فوق به علتی نامعلوم طعمه حریق شده  که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

علت بروز این آتش سوزی و همچنین خسارت وارده توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی میباشد.

00754

00755

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 11:03 روز یکشنبه بیست و دوم فروردین ماه هزاروچهارصد ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شهریاردر جريان يک مورد اقدام به خودکشي واقع در شهریار،کهنز،بلوار آزادگان قرار گرفت و بلافاصله مهدی پور احمدی معاونت عملیات سازمان و امدادگران ايستگاه های 701 کهنز در محل حضور یافتند.
هنگام حضور ماموران آتش نشاني مشاهده گردید  جوانی حدودا سی و یک ساله بنام(ب.ف) به بهانه مشکلات خانوادگی و شکستن شیشه یکباب مغازه قصد خودکشی  را داشت که پس از  مذاکره عوامل آتش نشانی با وی از این اقدام صرف نظر، از مرگ نجات و جهت بررسی بیشتر تحویل اورژانس اجتماعی گردید.

00753

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در 24 ساعت گذشته طی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ستاد فرماندهی سازمان 4 بار زنگ ایستگاه های آتش نشانی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق و حوادث به شرح ذیل شدند وضمن اطفاء حریق و امداد رسانی از افزایش خسارت جلوگیری بعمل آوردند.

 شنبه بیست و یکم فروردین ماه هزار و چهارصد

1-ساعت 11:26 نجات دو نفر از شهروندان محبوس شده در کابین آسانسور واقع در شهریار،چهار راه مخابرات،خیابان بهشتی شرقی،کوچه رودکی

2-ساعت 15:21  نجات یک نفر از شهروندان محبوس شدن در سرویس بهداشتی یک واحد مسکونی واقع در شهریار،شهرک شاهد،خیابان شقایق دوم

3-ساعت 16:00  حریق ضایعات لاستیک واقع در شهریار،ابتدای ورودی امیر کبیر بعد از باغ گیلاس

4-ساعت 22:03  ایمن سازی در خصوص نشت بنزین یکدستگاه خودرو سمند واقع در شهریار،میدان فجر به طرف بلوار نواب

0.0.0.0

 

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 23:17 روز جمعه بیستم فروردین ماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکدستگاه خودرو برلیانس واقع در جاده دینارآباد به رزکان گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه های 501 رزکان 101 مرکزی را به صدا درآورد و با توجه به اهمیت موضوع مهدی پور احمدی معاونت عملیات سازمان در محل حضور یافت.

 در بدو ورود آتش نشانان مشاهده گردید خودرو فوق به علتی نامعلوم طعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

علت بروز این آتش سوزی و همچنین میزان دقیق خسارت وارده توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

00750

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 22:17 روز  جمعه بیستم فروردین ماه هزارو چهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،خیابان شهید بهشتی،کوچه ستایش گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 401 شهریار را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

2150

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 19:48  روز جمعه بیستم فروردین ماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار انحراف یکدستگاه خودرو سواری از مسیر جاده واقع درشهریار،بلوار شهید کلهر،قبل از سه راه اندیشه گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 101 مرکزی را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یکدستگاه خودرو تیبا به علتی نامعلوم از مسیر جاده منحرف و پس برخورد با جدول در داخل جوی آب واژگون که ضمن بروز خسارت مالی  یک مصدوم برجای گذاشت که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری فرد مذکوربا هماهنگی اورژانس مستفر در محل حادثه از داخل خودرو خارج و جهت ادامه درمان به مرکز درمانی انتقال و محل تحویل عوامل انتظامی گردید.

00751

00752

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

00288

حمید رضا دمرچی لو

سرپرست سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf