آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار گفت: شغل آتش نشانی از مشاغل سخت و حساسی است که شرایط آن به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست پس باید خود را برای چنین شغلی آماده کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار، حمید رضا خسروی صبح دو شنبه سوم آذر ماه نودونه در جمع پرسنل استخدامی جدید سازمان آتش نشانی اسلامشهر از شرایط کاری آتش نشانان سخن گفت و اظهار کرد: امنیت جانی در شغل آتش نشانی تضمینی ندارد پس ورود شما به این‌ سازمان با اختیار بوده ولی خروج از آن قابل پیش بینی نیست.
وی افزود: حفظ آمادگی، نیروی جسمانی، روحیه خوب، شجاعت و صفات نظیر آن، از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در صورت نداشتن چنین ویژگی هایی ادامه کار برای شما سخت خواهد شد.
خسروی تصریح کرد: ارتباط داشتن سازمان آتش نشانی با جان و مال مردم کار این سازمان را حساس نموده و همچنین آن را به شغلی شریف نیز تبدیل کرده است که در آن مردم‌ همواره چشم‌ امیدشان به کمک رسیدن از سوی آتش نشانان است.
خسروی به تجربه نیروهای فعلی در مجموعه سازمان های آتش نشانی اشاره کرد و گفت: نیروهای تازه وارد باید پرسنل باتجربه را الگوی خود قرار داده و از این سرمایه های انسانی استفاده کنند.
گفتنی است پرسنل تازه استخدام آتش نشانی های شهریار و اسلامشهر بصورت دوره ای کلاس های آموزشی تئوری و عملی خود جهت گذراندن دوره های تخصصی را آغاز نمودند.

0053

0054

0055

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 00:16 بامداد روز دوشنبه سوم آذر ماه نودونه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکباب مغازه کافی شاپ واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،میدان فاطمیه،فواصل خیابان سیزدهم و چهاردهم غربی گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه های 301 اندیشه و 101 مرکزی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید مغازه فوق از قسمت فر طعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان  بطور کامل اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

0051

0052

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعات 19:11،23:53 روز یکشنبه دوم آذر ماه سال جاری طی دو مرحله تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن سه نفراز شهروندان در کابین آسانسور به ترتیب واقع در 1-شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،برج سعدی 2-شهریار،شهرک صدف،خیابان شهدای گمنام،کوچه گلستان دوم گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امدادونجات ایستگاه های 401 شهریار و 101 مرکزی را به محل های  فوق اعزام نمود. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین  طبقات متوقف و سه نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

2150

به گزارش روابط‌عمومی سازمان آتش‌نشانی شهریار

سرپرست سازمان آتش‌نشانی شهریار: این سازمان آماده انجام عملیات احتمالی بر اساس اطلاعیه‌های هواشناسی است.

 حمیدرضا خسروی در خصوص خدمت رسانی به موقع آتش نشانان شهریار در روزهای بارانی گفت: با توجه به شرایط جوی پیش رو ، نزول برکات الهی و پیش‌بینی‌های سامان هواشناسی به اطلاع کلیه شهروندان می رساند پرسنل این سازمان آمادگی کامل برای امدادرسانی سریع و به موقع با تجهیزات کامل را دارند.
وی بیان کرد: مشکلاتی نظیر آب گرفتگی معابر و خیابان‌ها، ترافیک سنگین، تردد شهروندان و... در هنگام بارندگی منجر به بوجود آمدن اختلالاتی در زندگی شهروندان می شود.
سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار با بیان اینکه شهروندان هم باید خود را برای این فصل آماده کنند، گفت: متاسفانه بسیاری عادت دارند زمانی که به مشکل برمی‌خورند، چاره اندیشی می‌کنند؛ حال آنکه باید از اتفاقات و تجربیات سال‌های گذشته پند گرفته و در ایام پرباران سال‌های بعد به کار گرفته شوند.
خسروی با بیان اینکه یکی از معضلاتی که در فصل بارش گریبانگیر بعضی از همشهریان است، ورود آب و آبگرفتگی در منازل است، گفت: ساختمان‌هایی که دارای زیرزمین و طبقات منفی هستند، بیشتر در معرض ورود آب هستند. پارکینگ برخی از ساختمان‌ها در طبقه منفی است و یک رمپ برای ورود خودروها در ابتدای آن وجود دارد که همان رمپ، مسیر مناسبی برای ورود آب است.
واحدها و انباری‌هایی که در زیرزمین هستند در این حالت با ورود آب خسارت می‌بینند.
در چنین مواردی باید در انتهای رمپ ورودی پارکینگ، یک کف شور یا کانال باریک آب‌رو به صورت عرضی وجود داشته باشد که آب باران را به مسیر چاه یا کانال موجود هدایت کند.
سرپرست سازمان آتش‌نشانی شهریار با بیان اینکه بهتر است فضای باز زیر در ورودی پارکینگ کاملا مسدود شود، اظهار کرد: منازلی که در طبقه همکف یا زیرزمین هستند باید بیشتر احتیاط کنند. مالکان این واحدها نیز حتماً باید زیر در واحدها را کاملاً ببندند و حتی درصورت نیاز در ابتدای ورودی راهرو، مانعی با استفاده از سنگ یا موزائیک ایجاد کرده تا از ورود آب به داخل منزل جلوگیری شود.
وی در ادامه با بیان اینکه ساختمان‌های قدیمی و فرسوده بیشتر در معرض خطر هستند، گفت: اگر به هر دلیلی آب برف و باران در روی سطح پشت بام باقی بماند، احتمال نفوذ به داخل سقف و دیواره‌های کناری و تخریب آن‌ها وجود دارد. پشت بام ساختمان‌های جدید اگرچه دارای لایه ایزوگام هستند و تا حد زیادی از نفوذ به داخل سقف ها در امان هستند، اما باقی ماندن آب در سطح بام خود پتانسیل حادثه ساز شدن دارد.
حمیدرضا خسروی در ادامه گفت:  هنوز در ابتدای ماه‌های بارندگی هستیم، پس به شهروندان توصیه می کنم که به سطح بام رفته و از باز بودن مسیر آب رو و ناودان به ویژه در ساختمان‌های قدیمی اطمینان حاصل کنند؛ چرا که ممکن است این مسیرها در فصل پاییز و زمستان به دلیل ریزش شاخ و برگ درختان مسدود شده و عبور آب را با مشکلاتی مواجه می‌کند که باید حتماً بازدید شود و همچنین توصیه می‌شود اگر زمینی در مرحله گودبرداری است، مالکان قبل از آغاز فصل بارش، این مرحله را تمام کنند یا حتماً تحت نظارت مهندسان پروژه، ایمن سازی و مقاوم سازی های لازم انجام شود. شهروندان نیز تا حد امکان در زمان بارندگی از پیاده‌روهای مجاور زمین‌های گودبرداری شده عبور نکنند. همچنین اگر رانندگان به هنگام رانندگی با آبگرفتگی قسمتی از خیابان مواجه شدند باید سعی کنند که به آهستگی از کنار مسیر آب گرفته، حرکت کنند؛ چرا که رانندگان  از وضعیت بخشی که زیر آب مانده است آگاهی ندارند و ممکن است گودال یا چاله‌ای وجود داشته باشد و باعث گرفتار شدن خودرو در آن شود. در صورتی که خودرویی  در آب گرفتار شد، راننده نباید خودرو را خاموش کرده یا در آن را باز کند؛ اولین اقدام تماس با نیروهای امدادی است.
خسروی در مورد عابران پیاده نیز گفت: عابران پیاده نیز باید کاملاً مراقب باشند. به هیچ عنوان نباید در زمان بارش از عرض خیابان عبور کرده و برای این کار حتماً خود را به محل‌های مشخص شده مثل خط کشی یا پل عابر پیاده برسانند. بهتر است در زمان بارندگی به ویژه شب ها از البسه نایلونی با رنگ‌های روشن و براق استفاده کنند و از تردد در حاشیه خیابان نیز پرهیز کنند.
وی از کلیه شهروندان خواست ضمن رعایت نکات ایمنی و جدی گرفتن خطر ، در صورت مشاهده و یا بروز حادثه شماره ۱۲۵ را به خاطر داشته باشند و با این سامانه تماس بگیرند. کلیه پرسنل این سازمان بصورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به شهروندان عزیز در داخل و خارج از شهر هستند.

2899

پورتال اطلاع رسانس سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

با توجه به آغاز بارش باران در روز شنبه یکم آذر ماه نودونه ضمن آماده باش کلیه ایستگاه های آتش نشانی چندین مورد آبگرفتگی معابر به ستاد فرماندهی گزارش که با نظارت حمید رضا خسروی سرپرست سازمان بلافاصله آتش نشانان  کلیه ایستگاه ها و با همکاری حوزه معاونت خدمات شهر به محل های اشاره شده اعزام و نسبت به تخلیه آب و بازگشائی جوی های آب  اقدام نمودند.

2923

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 12:52 روز شنبه یکم آذر ماه نودونه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن دو نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،بلوار نواب،کوچه کلانتری گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 401 شهریار را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و دو نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

2150

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 14:33 و 15:45 روز شنبه یکم آذر ماه نودونه با مراجعه حضوری دو نفر از شهروندان(محصلی 16 ساله و خانمی 27 ساله) به ایستگاه 301 اندیشه که دو حلقه انگشتر در انگشت دستان آنان  گیر کرده و متورم شده بود بلافاصله امدادگران به کمک افراد مذکور رفته و اقدامات لازم را انجام دادند.
نجاتگران آتش نشانی بلافاصله با استفاده ازدستگاه انگشتربر و دیگر تجهیزات مورد نیاز اقدام به بریدن انگشتر کرده و انگشت دست این اشخاص را آزاد نمودند.

کلیه شهروندان محترم می توانند در صورت وقوع این نوع حادثه در هر ساعت از شبانه روز به نزدیک ترین ایستگاه آتش نشانی محل سکونت خود مراجعه نمایند.

0049

0050

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 11:32 روز شنبه یکم آذر ماه نودونه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکباب مغازه نجاری واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان دوازدهم غربی،بعد از تقاطع معلم گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه های 301 اندیشه و 101 مرکزی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یکباب مغازه نجاری به علتی نامعلوم  طعمه حریق شده بود که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری بعمل آمد.

علت بروز این آتش سوزی و همچنین میزان خسارت وارده توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

0047

0048

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 04:48 صبح روز شنبه یکم آذر ماه نودونه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار سقوط یک راس گاو در استخر گاوداری واقع در شهریار،روبروی حوزه نظام وظیفه گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 701 کهنز را  با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل فوق نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یک راس گاو هلندی داحل استخر گاوداری سقوط کرده که با تلاش آتش نشانان از داخل استخر رهاسازی گردید.

0046

 

مطالب بیشتر...