با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

آمار بازدیدکنندگان

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 07:59 صبح روز چهارشنبه هفتم آذر ماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن دو نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،شهرک مخابرات،خیابان آهنگران،کوچه کوشش گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 701 کهنز را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و دو نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

6

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 11:55  روز سه شنبه ششم آذر ماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق اتاقک در پشت بام  یک مجتمع  مسکونی واقع در شهریار،دینار آباد،خیابان فردوسی غربی، کوچه سبحان گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه های 501 رزکان،101 مرکزی و 701 کهنز را به صدا درآورد و آتش نشانان باامکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید در اثر واژگونی پیک نیک بر روی وسایل موجود در اتاق منجر به آتش سوزی گسترده گردیده بود که با تلاش آتش نشانان ضمن اطفاء حریق از گسترش آتش و افزایش خسارت  جلوگیری به عمل آمد.

31

32

33

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

جلسه هم اندیشی معاونین اداری مالی و مسئولین شهرداری های استان تهران در روز شه شنبه ششم آذر ماه نودوهفت به میزبانی شهرداری شهریار در محل مرکز آموزش های منطقه ای آتش نشانی شهریار با حضور بیش از 85 نفر برگزار گردید.

27

28

29

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

در راستای اجرای آموزش های یکسان سازی و هماهنگ کننده دبیرستان های دخترانه شهر شهریار با هماهنگی اداره آموزش و پرورش و سپاه ناحیه شهریار در رشته آتش نشانی مرتبط با کتاب آمادگی دفاعی دانش آموزان در روز سه شنبه ششم آذر ماه نودوهفت در دبیرستان های دخترانه اسماء الهدی و عزیزالله پزشکی با حضور کارشناسان آموزش سازمان آتش نشانی برگزار و بیش از 500 نفر از دانش آموزان مدارس مذکور آموزش های لازم را فرا گرفتند.

23

24

25

26

20

21

22

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

6633

در راستای اجرای طرح بازدید رایگان از دودکش های ساختمانی در مناطق مختلف شهریار کارشناسان پیشگیری سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار در پی تماس برخی از همشهریان با سامانه 125 از اجرای طرح فوق لغایت پنجم آذر ماه نودو هفت بیش از 400 مورد مشاوره تلفنی و تعداد 78 مورد دودکش تصرفات مسکونی،تجاری وصنعتی را مورد بازدید وارزیابی قرار داده ونسبت به مشاوره وارائه دستور العمل ایمنی لازم جهت رفع نقص وایمن سازی محیط به ساکنین محل اقدام لازم به عمل آورده ودر مشاهدات خود عمده مشکلات موجود را به شرح ذیل گزارش نموده اند.

1-وجود دودکش در نمای ساختمان

2-استفاده از چند دستگاه گاز سوز از یک دودکش مشترک

3-عدم وجود کلاهک H بر روی لوله های دودکش

4-عدم استفاده لوله دودکش با قطر مناسب جهت وسایل گرمایشی گاز سوز

لازم بذکر است همشهریان محترم می توانند در صورت مشاهده هر گونه مورد نا ایمن در ارتباط با دودکش های ساختمانی سریعا مراتب را باشماره تلفن های 12-65284010-،65224444  به همکاران سازمان آتش نشانی شهریاراعلام نمایند.
همکاران بصورت24 ساعته(شبانه روزی)آماده پاسخگوئی به سئولات شما می باشند.

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار administrator fireman 125 shahriar

شهروندیار

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز