آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 09:00 صبح روز جمعه هشتم اسفند ماه نودونه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در فرمانداری شهرستان شهریار گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 101 مرکزی را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

2150

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 08:51 روز جمعه هشتم اسفند ماه نودونه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واژگونی یکدستگاه خودرو برلیانس داخل کانال واقع در شهریار،شهرک جعفریه،کمربندی امام حسین(ع)،پائین تر از رستوران کندو گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امداد گران ایستگاه  601 جعفریه را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید خودرو مذکور به علتی نامعلوم داخل کانال سقوط کرده و منجر مصدوم شدن یک نفر گردید که با تلاش آتش نشانان شهریار ضمن خارج نمودن خودرو از محل مذکور فرد مصدوم جهت ادامه درمان تحویل عوامل اورژانس گردید.

00562

00563

00564

 

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار ساعت 14:04 روز پنجشنبه هفتم اسفند ماه نودونه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق  سیلندر ال پی جی واقع در شهریار،امیریه،بلوار امام خمینی(ره)،خیابان شهید رفیعی،کوچه سرور شهیدان گزارش گردید.
ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 201 امیریه را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید سیلندر مذکور به علتی نامعلوم طعمه حریق شده و منجر به گسترش آتش و مصدومیت دو نفرگردیده بود که با سرعت عمل آتش نشانان اعزامی حریق بطور کامل اطفاء و افراد مصدوم با همکاری اورژانس به بیمارستان انتقال داده شدند.
00558

00559

00560

00561

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

دست شاطر نانوائی در حین نظافت دستگاه خمیر پهن کن محبوس شد.

بر اساس این گزارش به دنبال اطلاع رسانی این حادثه در ساعت 10:01 روز پنج شنبه هفتم اسفند ماه نودونه به سامانه 125 آتش نشانی شهریار،ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 101 مرکزی را واقع در شهریار،روبروی بیمارستان تامین اجتماعی اعزام نمود.

مهدی پوراحمدی معاونت عملیات سازمان آتش نشانی شهریار عنوان نمود: با توجه به محبوس شدن دست چپ شاطر نانوائی در دستگاه  ذکر شده ،نیروهای امدادی پس از ایمن سازی محیط با استفاده از ابزار و تجهیزات نجات، دست این شاطر نانوائی را از داخل دستگاه خمیر پهن کن رهاسازی کرده و وی را برای انتقال به مراکز درمانی تحویل امدادگران اورژانس دادند. 

پوراحمدی از تمامی نانوایان و کارگاه‌های صنعتی که با چنین دستگاه‌های مشابهی سر و کار دارند، درخواست کرد که  قبل از انجام هرگونه عملیات فنی، جهت پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار، برق دستگاه‌های الکتریکی را قطع و سپس اقدام به انجام تعمیرات فنی نمایند.

 

00555

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 20:47 روز چهارشنبه ششم اسفند ماه نودونه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکدستگاه خودروپژو پارس واقع درشهریار،عباس آباد،خیابان شهید مطهری،کوچه شهید حسینی گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 401 شهریار را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید خودرو فوق به علتی نامعلوم از قسمت موتورطعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

00574

00575

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

00288

حمید رضا دمرچی لو

سرپرست سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf