آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار درپی تماس با سامانه 125 مبنی بر محبوس شدن دست کارگر در دستگاه کارتن سازی واقع در شهریار،رزکان،جنب ایستگاه آتش نشانی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شهریار بلافاصله آتش نشانان و نجاتگران ایستگاه 501 رزکان  را ساعت 20:43 روز چهارشنبه ششم اسفند ماه نودونه به محل مذکوراعزام نمود.
در بدو ورود مامورین مشاهده گردید دست کارگر 45 ساله در حال کار با دستگاه مذکور محبوس شده که ضمن رعایت موارد ایمنی دست فرد رهاسازی و جهت ادامه درمان توسط عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال داده شد.

00553

00554

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 18:28 روز چهارشنبه ششم اسفند ماه نودونه  طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار گازگرفتگی یک نفر از شهروندان واقع در شهریار،دینارآباد،خیابان 17 شهریور،کوچه شاهین گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 501 شهید قائنی رزکان را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یک نفر از شهروندان به علت عدم رعایت اصول ایمنی در وسایل گازسوزدچار گازگرفتگی شده که با همکاری اورژانس 115 شهریار  مستقر در محل حادثه به بیمارستان انتقال  یافت.

00000

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 16:24 روز چهارشنبه ششم اسفند ماه نودونه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن سه نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان ارغوان نهم گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 301 اندیشه را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و سه نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

2150

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 13:05 روز چهارشنبه ششم اسفند ماه نودونه  طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار گازگرفتگی یک نفر از شهروندان واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان معلم،فواصل خیابان ششم و هفتم غربی،کوچه ولیعصر(عج) گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 301 اندیشه را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و مشاهده گردید یک واحد پنجاه متری در اثر نشت گاز منواکسید کربن (استفاده از لوله آکاردئونی آبگرمکن،نصب دودکش در نما،عدم استفاده از کلاهک در پشت بام،مسدود نمودن دریچه کولر و...)منجربه گازگرفتگی کودکی پانزده ماهه گردیده بود که توسط اورژانس 115 شهریار به بیمارستان انتقال و توصیه های لازم توسط اتش نشانان شهریار به افراد حاضر در محل ارائه گردید.

00566

00567

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 11:57 روز چهارشنبه ششم اسفند ماه نودونه  با مراجعه حضوری راننده یکدستگاه خودرو سواری در ایستگاه 701 کهنز مبنی بر سقوط درخت بر روی خودرو مذکور واقع در شهریار،بیست متری کهنزکه پس از هماهنگی با ستاد فرماندهی آتش نشانان ایستگاه مذکور به محل مراجعه و مشاهده گردید  یک اصله درخت به علت وزش باد سقوط کرده بود که ضمن ایمن سازی کامل و جمع آوری درخت مذکور محل رفع خطر گردید.

00552

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

00288

حمید رضا دمرچی لو

سرپرست سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf