امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

خبرنامه آتش نشانی

Powered by 125shahriar.ir

آمار بازدیدکنندگان

ساعت

نقشه ماهواره ای کره زمین

نقشه ماهواره ای کره زمین

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 06:10 روز جمعه دوازدهم مردادماه نودوهفت  طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکباب مغازه فست فود واقع در شهریار،وائین،بلوار امام خمینی(ره)،روبروی داروخانه صفا گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 101 مرکزی  را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یکباب مغازه فست فود به علتی نامعلوم  طعمه حریق شده  که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

8045

8044

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 00:53 روز جمعه دوازدهم مرداد ماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واژگونی یکدستگاه خودرو تاکسی پراید واقع درشهریار،بلوار شادچای،روبروی تالار ایران گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه های 401 شهریار و 101 مرکزی را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید خودرو فوق به علت بی احتیاطی و عدم کنترل خودرو توسط راننده از مسیر جاده منحرف،واژگون و منجر به مصدوم و محبوس شدن چهار نفر گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری افراد مصدوم با همکاری اورژانس 115 شهریار به بیمارستان انتقال و محل تحویل پلیس راهور گردید.

8047

8046

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 19:31 روز چهارشنبه دهم مرداد ماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار آتش سوزی گسترده کانکس واقع در شهریار،میدان نماز،پایانه اتوبوسرانی  گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های 401 شهریار و 101 مرکزی را با امکانات وتجهیزات کامل به محل حریق اعزام و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید کانکس فوق به علتی نامعلوم طعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

خوشبختانه این حریق مصدومی نداشته است و علت بروز این آتش سوزی توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

8049

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 11:07 روز چهارشنبه دهم مرداد ماه نودوهفت طی تماس باسامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق کارگاه تولید زغال واقع در شهریار،بلوار رسول اکرم(ص)خیابان شهید رزاق دوست،کوچه ابریشم  گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 401 شهریار را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید  کارگاه تولید زغال به علتی نامعلوم  طعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.خوشبختانه این حریق مصدومی نداشته است.

8053

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در 24 ساعت گذشته طی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ستاد فرماندهی سازمان 4 بار زنگ ایستگاه های آتش نشانی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق و حوادث به شرح ذیل شدند وضمن امداد رسانی از افزایش خسارت جلوگیری بعمل آوردند.

نهم مرداد ماه نودوهفت

1-ساعت 15:58 نجات دو نفر از شهروندان محبوس شده در یک واحد مسکونی واقع در شهریار،شهرک مریم،کوچه لاله پنجم

2-ساعت 20:27 حریق ضایعات واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان طالقانی،بین یاسمن اول و یاسمن دوم

دهم مرداد ماه نودوهفت

3-ساعت 02:16 گیر کردن یک حلقه انگشتر در انگشت دست یکی از شهروندان با مراجعه حضوری به ایستگاه 101 مرکزی آتش نشانی شهریار

4-ساعت 07:08 محبوس مردی حدودا 45 ساله در حمام یک واحد مسکونی واقع در شهریار،شهرک صدف،خیابان ارشاد،کوچه سیادت

0.0.0.0

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

0.0.0.0

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهریار با بیان اینکه حوادث آسانسور در زمانی که برق قطع می‌شود بیشتر می‌شود، به چند نکته ایمنی اشاره کرد.   
بعضی از ساختمان‌ها به خصوص ساختمان‌های صنعتی مجهز به برق اضطراری هستند که در صورت قطع برق سریعا جریان برق در مدار قرار می‌گیرد؛ اما معمولا ساختمان‌های مسکونی چنین امکانی را ندارند که این مسئله توجه به ایمنی آسانسور را بالا می‌برد..
کریمی افزود: با توجه به اینکه این روزها قطعی برق در شهریار را شاهد هستیم و اداره برق نیز ساعت‌های قطعی برق هر منطقه را از قبل اعلام می‌کند توجه برخی نکات اهمیتی بیش از پیش پیدا می‌کند..
وی ادامه داد: معمولا قطعی برق در یک ساعت رندی صورت می‌گیرد و در صورتی که شهروندان از زمان دقیق قطع برق یک منطقه خبر ندارند بهتر است در دقایق اولیه این ساعات دقت بیشتری داشته باشند و با احتیاط از آسانسور استفاده کنند.مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهریار اظهارداشت: یکی از کارهای دیگری که در چنین شرایطی می‌توان پیشنهاد داد این است که هیئت مدیره ساختمان‌ها ساعات قطعی برق منطقه خود را در کنار آسانسور نصب کنند تا افراد هنگام استفاده از آسانسور به این ساعت‌ها توجه کنند..
توجه به ایمنی آسانسور فقط مربوط به روزهای قطعی برق نیست.
کریمی با اشاره به اینکه توجه به ایمنی استفاده از آسانسور در شرایط دیگر نیز اهمیت دارد و مختص زمان قطعی برق نیست، گفت: بعضی از ساختمان‌ها وجود دارند که در ساعاتی تردد زیادی در آنها رخ نمی‌دهد و در این زمینه می‌توان به ساختمان‌های اداری اشاره کرد که بعد از ساعت کار معمولا تنها نگهبان در این ساختمان حضور دارد و در این شرایط اگر افراد در آسانسور گیر کنند با توجه به اینکه شخص دیگری در ساختمان نیست کار خطرناک می‌شود.وی ادامه داد: در صورتیکه فرد تلفن همراه هم در دسترس نداشته باشد تا به کسی این مسئله را اعلام کند کار سخت‌تر می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود که در جایی که تردد کمتر صورت می‌گیرد ترجیحا از آسانسور استفاده نشود و حتی‌المقدور در صورت استفاده تلفن همراه در دست فرد باشد تا بتواند در صورت بروز اتفاق آن را اعلام کند.مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهریار با اشاره به اینکه حضور افراد بیش از حد ظرفیتی که برای آسانسور مشخص شده نیز می‌تواند خطرآفرین باشد و حتی باعث سقوط آن شود، افزود: در بعضی از حوادث مشاهده شده که ظرفیت آسانسور ساختمان حدود 6 نفر بوده اما 9 نفر سوار شدند و این مسئله باعث سقوط آسانسور شده است. بنابراین ضرورت دارد که حتما به ظرفیت آسانسور هنگام سوار شدن توجه شود که اصولا در هر کدام از کابین‌ها وزن استاندارد و تعداد افرادی که می‌توانند سوار شوند نوشته شده است..
رعایت نکات ایمنی هنگام باز کردن آسانسور در حوادث
کریمی با اشاره به اینکه بعضی از شرکت‌هایی که خدمات آسانسور را در ساختمان‌ها ارائه می‌کنند نحوه باز کردن در آسانسور در صورت گیر کردن را به چند نفر در ساختمان آموزش می‌دهند، گفت: شرکت‌هایی پس از نصب آسانسور چنین کاری را انجام می‌دهند و با آموزش به یکی دو نفر در ساختمان طرز باز کردن در با کلید را به آنها یاد می‌دهند اما ضرورت دارد اگر قرار است چنین کاری صورت بگیرد حتما نکات ایمنی برای جلوگیری از رخ دادن یک حادثه نیز به این افراد آموزش داده شود. به عنوان مثال یکی از مسائل مهم این است که اگر آسانسور گیر کرد حتما باید برق ساختمان قطع شود زیرا ممکن است اگر پس از باز کردن در و پیاده شدن بعضی افراد وزن آسانسور به حالت استاندارد خود برسد دوباره آسانسور وصل شود و شروع به حرکت کند و این اتفاق می‌تواند دوباره حادثه دیگری را رقم بزند.
وی ادامه داد: بعضی از آسانسورها سیستمی دارند که وقتی به طبقه‌ها نزدیک می‌شوند این امکان وجود دارد که آسانسور در خود آن طبقات توقف کند و این ویژگی است که باید در هنگام نصب آسانسور در ساختمان‌ها از شرکت‌ها خواسته شود تا آن را به آسانسور اضافه کنند.

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعات 15:09،15:36،15:44 روز دوشنبه هشتم مرداد ماه نودو هفت طی سه مرحله تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن سه نفراز شهروندان در کابین آسانسور به ترتیب واقع در 1-شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،کوچه رودکی 2-شهریار،خیابان طالقانی،نبش کوچه دو کوهه 3-شهریار،میدان فجر گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امدادونجات ایستگاه 401 شهریار را به محل های  فوق اعزام نمود. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین  طبقات متوقف و سه نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

6

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی هماهنگی به عمل آمده سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار با همکاری اداره گاز شهرستان شهریار اقدام به مانور مشترک با سناریوی ایجاد زلزله و به تبع آن تخریب آوار با ایجاد انفجار و آتش سوزی در خط لوله فرضی  نموده که این مانور با اقتدار کامل برگزار گردید.

8033

8034

8035

8036

8037

8038

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی هماهنگی به عمل آمده و در راستای دستورالعمل ابلاغی ستاد مدیریت بحران فرمانداری شهریار و مصوبات جلسه ستاد بحران شهر شهریار جلسه کارگروه آتش نشانی و ایمنی با حضور تمامی اعضاء(جناب آقای قربانی مسئول مدیریت بحران فرمانداری ،نمایندگان محترم شهرداری، اداره راه و شهرسازی،نظام مهندسی،اورژانس،هلال احمر) راس ساعت 9 صبح روز دوشنبه هشتم مرداد ماه نودوهفت به ریاست  سازمان آتش نشانی شهریار و در محل دفتر مدیرعامل  برگزار گردید.

در این جلسه مشکلات مربوط به موضوع آتش نشانی و ایمنی در ساختمان ها در زمان قبل و پس از بحران مطرح و موضوعاتی به تصویب رسید.

8030

8031

8032

 

مطالب بیشتر...