آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

 

     در ساعت 12:06 روز شنبه مورخ 99/4/28 تماس شهروندان با ستاد فرماندهی سازمان خبر از نشت شدید گاز شهری در منطقه رزکان می داد. بلافاصله آتش نشانان ایستگاه رزکان به محل حادثه اعزام و در بدو ورود مشاهده گردید بدلیل برخورد جسمی سخت لوله گاز شهری دچار شکستگی شده  که بلافاصله نسبت به ایمن سازی محیط اقدام و محل تحویل عوامل محترم اداره گاز گردید.

 

8

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

 

    در ساعت 13:25 روز شنبه مورخ 99/4/27 زنگ تلفن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار خبر از حریق علوفه  گاوداری در شهر امیریه می داد. با توجه به حساسیت موضوع و امکان سرایت به مناطق همجوار بلافاصله آتش نشانان ایستگاه امیریه به محل حادثه اعزام گریدند. به محض رسیدن اولین تیم عملیاتی به محل حادثه و درخواست کمک نسبت به اعزام تیم پشتیبانی از ایستگاه مرکزی به محل حادثه اقدام گردید. خوشبختانه با حضور به موقع تیمهای عملیاتی سازمان نسبت به کنترل  حریق اقدام و از گسترش و سرایت آن به مناطق همجوار جلوگیری گردید.

 

 

7

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

 

شنبه مورخ 99/4/28 ، طی اعلام شهروندان چهار مورد حریق علفزار و ضایعات به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار اعلام و تیم های عملیاتی در هر منطقه به محل حادثه اعزام گردیدند. با خشک شدن علفهای هرز و افزایش دمای هوا متاسفانه همه ساله شاهد گسترش حریق علفزار در سطح منطقه هستیم. در بعضی موارد بدلیل عدم رعایت اصول ایمنی توسط شهروندان، سهل انگاری و روشن نمودن آتش در طبیعت این موضوع تشدید شده و باعث آسیب رساندن به طبیعت و تاسیسات شهری گردیده است. از شهروندان درخواست می گردد در صورت نیاز به روشن نمودن آتش در طبیعت موارد ایمنی را رعایت و از قرار دادن بطری های شیشه ای در طبیعت خود داری نمایند.

 

6

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

 

روز شنبه 99/4/28 سه مورد محبوسی شهروندان داخل کابین آسانسور به ستاد فرماندهی سازمان اعلام و تیمهای عملیاتی سازمان بلافاصله به محل اعزام و شهروندان گرفتار در بین طبقات را نجات دادند. با توجه به اینکه آسانسورها در طول شبانه روز بصورت مداوم در حال استفاده می باشند از شهروندان درخواست می گردد ضمن بررسی ایمنی آن توسط کارشناسان و نسبت به نصب برق اضطراری جهت جلوگیری از محبوسی در زمان قطع برق اقدام نمایند. کارشناسان این سازمان  بصورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شهروندان می باشند.

 

5

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

 

در ساعت 22:34 روز 99/4/28 ،  تماس تلفنی شهروندان با ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار از  انتشار بوی نامطبوع  یک واحد آپارتمان واقع در خیابان سیزدهم شرقی خبر داد. که بلافاصله با هماهنگی مقام محترم قضایی نسبت به بازگشایی درب واحد مذکور اقدام و در بدو ورود مشاهده گردید با توجه به عدم سرکشی از منزل توسط صاحبخانه متاسفانه کلیه مواد غذایی منزل دچار فساد گردیده بود. که با کمک اهالی ساختمان نسبت به پاکسازی محیط اقدام و محل تحویل عوامل محترم انتظامی گردید.

 

از شهروندان درخواست می گردد در صورت خروج از منزل به مدت طولانی  نسبت به بررسی موارد ایمنی اقدام نمایند.

 

4

محبوسی کبوتر در کولر منزل

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

 

در ساعت 21:54 روز شنبه مورخ 99/4/28 تماس شهروندی با ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار مبنی بر گیر کردن کبوتر در کولر گزارش گردید که بلافاصله تیم عملیاتی از ایستگاه مرکزی به محل حادثه اعزام گردید.

متاسفانه در بدو ورود مشاهده گردید یک قطعه کبوتر بدلیل ورود به حلزونی کولر تلف شده است. پس از خارج نمودن لاشه کبوتر نسبت به ایمن سازی محیط اقدام گردید.

 

3

 

 

با حضور به موقع آتش نشانان، از حریق گسترده عمده فروشی جلوگیری به عمل آمد

به گزاش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

صبح روز شنبه 28/4/99 ساعت 8:22 ، ستاد فرماندهی سازمان توسط شهروندان در جریان یک مورد خروج دود از فروشگاهی در شهرک صدف شهریار قرار گرفت. با توجه به حساسیت موضوع، آتشنشانان ایستگاه مرکزی به فرماندهی محمد حسن باغچی به همراه 2 خودروی اطفایی و یک خودروی پیشرو به محل حادثه اعزام شدند.

مهدی پوراحمدی معاون عملیات سازمان اعلام نمود در بدو ورود با مشاهده خروج دود از مغازه و احتمال سرایت حریق به طبقات فوقانی ساختمان، پس از باز نمودن درب فروشگاه نسبت به اطفاء اقدام و با توجه به اینکه حریق از قسمت انتهای فروشگاه آغاز و مقداری از ذغال دپو شده را در بر گرفته بود،با کنترل حریق نسبت به تخلیه دود اقدام گردید.لازم به ذکر است علت حادثه مذکور توسط کارشناسان سازمان در حال بررسی است.

پور احمدی از شهروندان و کسبه محترم درخواست نمود در صورت نیاز به نگهداری و دپوی مواد قابل اشتعال، اصول ایمنی را راعایت تا از بروز حوادث جبران ناپذیر جلوگیری شود.

 

1

 

 

 

2

 

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در 48 ساعت گذشته طی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ستاد فرماندهی سازمان 7 بار زنگ ایستگاه های آتش نشانی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق و حوادث به شرح ذیل شدند وضمن اطفاء حریق و امداد رسانی از افزایش خسارت جلوگیری بعمل آوردند.

پنجشنبه بیست و ششم تیر ماه نودونه

1-ساعت 20:06 حریق ضایعات واقع در شهریار،کمربندی امیر کبیر،نرسیده به پارک

جمعه بیست و هفتم تیر ماه نودونه

2-ساعت 00:49  آبگرفتگی منزل مسکونی واقع در شهریار،شهرک شاهد،فلکه دوم یاس غربی

3-ساعت 13:25  حریق علوفه گاوداری واقع در شهریار،امیریه،انتهای خیابان 16 متری ولیعصر(عج)،پشت مدرسه

4-ساعت 14:06 رها سازی یک نفر از شهروندان محبوس شده در سرویس بهداشتی یک واحد مسکونی واقع در شهریار،امیریه،خیابان 15 متری شهداء،ابتدای کوچه صداقت

5-ساعت 15:22  رها سازی یک نفر از شهروندان محبوس شده در یک واحد مسکونی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،شهرک رفاه،بلوار ریاست جمهوری،خیابان یاس هفتم

6-ساعت  21:20 حریق ضایعات چوب واقع در شهریار،کهنز،خیابان بابا بزرگی،جنب بیمارستان میلاد

شنبه بیست و هشتم تیر ماه نودونه

7-ساعت  00:13  رها سازی یک نفر از شهروندان محبوس شده در حمام یک واحد مسکونی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان دهم غربی

0.0.0.0

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

روز چهارشنبه بیست و پنجم تیر ماه نودونه پرسنل عملیاتی ایستگاه مرکزی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار آموزش استفاده از نردبان در ساختمان های بلند مرتبه را جهت اطفاء حریق و نجات از ساعت 08:00 الی 10:00 توسط مهندس پوراحمدی معاونت عملیات سازمان در محل ایستگاه فوق  طی نمودند.

مهدی پور احمدی معاونت عملیات سازمان آتش نشانی شهریار هدف از آموزش ضمن خدمت پرسنل را بالا بردن توان عملیاتی عنوان نمود.

3368

3369

3370

3371

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

آتش نشانی شهریار

شهروندیار

mask

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز