با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

آمار بازدیدکنندگان

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

روز یکشنبه نهم دیماه نودوهفت پرسنل شیفت عملیاتی ایستگاه مرکزی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار آموزش ورود به حریق از پنجره و وید و لوله کشی در طبقات را به مربیگری آقای مهندس مهدی پور احمدی از ساعت 09:00 الی 11:00 در محل اتاق دود ایستگاه فوق بصورت تئوری و عملی  طی نمودند.
153
154
155
156

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

رئیس سازمان آتش نشانی شهریار گفت: همه ساله با فرارسیدن فصل سرما و استفاده ازوسایل گرمایشی در اماکن مسکونی،صنعتی وتجاری به دلیل رعایت نشدن مسایل ایمنی شاهدحوادث ناگواری هستیم.                                                                                                                          

احمد کریمی اظهارکرد: استفاده از وسایل گرمایشی غیر استاندارد، مسدود بودن دودکش‌ها و بی توجهی افراد به مسایل ایمنی باعث مرگ خاموش تعدادی از هموطنان‌مان می شود بر این اساس هر ساله طرح بازدید رایگان از سیستم های گرمایشی از سوی سازمان آتش‌نشانی اجرا می‌شود.

وی افزود: به منظور بررسی و ارزیابی مباحث مربوط به ایمنی شهر مأموران آتش‌نشانی موضوعات ناایمن در سطح شهر را شناسایی می‌کنند و سپس با هماهنگی ارگان مربوطه نسبت به ایمن‌سازی آن نقطه اقدام می شود.

رئیس سازمان آتش نشانی شهریار یکی از مرگبارترین حوادث در فصل سرما را گازگرفتگی دانست و از شهروندان درخواست کرد: نسبت به ایمنی لوله‌های بخاری در منازل خود نهایت دقت و حساسیت را به کار ببرند، زیرا علی‌رغم تأکیدات هر ساله سازمان آتش نشانی باز هم شاهد غفلت برخی از مردم هستیم.

کریمی خاطرنشان کرد: متاسفانه در بسیاری از مواقع افراد این تصور را دارند که وقتی ظاهر لوله بخاری شکل مناسب دارد مشکلی در درون آن وجود ندارد در حالی که هر نوع ماده‌ای که جلوی مسیر عبور و مرور هوا را در لوله بگیرد، می‌تواند حادثه‌ای بزرگ و جبران‌ناپذیر را رقم بزند، بنابراین بررسی مسیر عبور هوا در داخل لوله بخاری ضروری است.

رئیس سازمان آتش نشانی شهریار در زمینه تلفات ناشی از آتش سوزی در مغازه‌ها و کارگاه‌ها در فصل سرما، اظهار کرد: بسیاری از مغازه داران و کارگاهها با شروع فصل سرما جهت گرم کردن محیط کاری خود از حلبی استفاده می‌کنند به طوری که در داخل  آن با زغال آتش روشن می‌کنند و زمانی که در حال ترک محل کار خود هستند بر این باورند که این آتش به صورت جزئی باقی مانده و خودش خاموش می شود در حالی که اگر کوچکترین خورده و براده‌ای در کف مغازه و کارگاه باشد در زمان گرم شدن مشتعل شده و سبب آتش سوزی می‌شود.

وی ادامه داد: در زمان آتش سوزی باتوجه به اقلام مختلف در کارگاه و یا مغازه هر چقدر هم آتش نشان سریع به محل حادثه برسد باز هم آتش تمام فضا را پر می کند و حتی ممکن است به محل های اطراف نیز صدمه بزند ، به این ترتیب توجه به نکات ایمنی و کنترل دقیق خاموشی آتش ضرورت دارد.

وی اضافه کرد: در مدارس نیز آموزش‌هایی مبنی بر رعایت اصول ایمنی در منازل به دانش آموزان داده می شود که امید است این آموزش‌ها مثمر ثمر واقع شود.

152

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی هماهنگی به عمل آمده جلسه رئیس سازمان با مسئولین ایستگاهها و واحدهای سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریاردر روز یکشنبه نهم دیماه نودوهفت راس ساعت 07:15 با تلاوت چند از کلام الله مجید در محل آتش نشانی امیریه برگزار گردید.در این جلسه رئیس سازمان به تشریح اهداف و برنامه های آتی سازمان ولزوم اهتمام و جدیت کلیه مسئولین در جهت دستیابی به این اهداف که همانا ارائه خدمات هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان پرداخته وتقسیم وظایف وپیگیری موضوعات محوله تا اخذ نتیجه قطعی وتکریم ارباب رجوع وحادثه دیدگان وحفظ حقوق شهروندی را از اهم وظایف همه کارکنان برشمرد.

رئیس سازمان عمده مشکل موجود در حوزه منطقه امیریه را کمبود نیروی آتش نشان و عدم تناسب با جمعیت موجود و وضعیت و ساختار شهرسازی این منطقه عنوان نموده و خاطر نشان کرد مراتب جذب نیروی آتش نشان به طور جد از طریق شهرداری،شورای اسلامی شهر،استانداری و سازمان شهرداری های کشور در حال پیگیری می باشد و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال بخشی از کمبود نیرو انسانی سازمان با اخذ مجوز از مراجع ذیربط تامین گردد.

در این جلسه جناب آقای مجید فتاحی مسئول ایستگاه امیریه که میزبان این جلسه بود عملکرد ایستگاه و درخواست های مربوطه را تشریح نمود.

151

150

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی هماهنگی به عمل آمده در روز شنبه هشتم دیماه نودوهفت  دوره تخصصی فرماندهی تیم عملیاتی جهت  آتش نشانان استان تهران توسط  استاد صادقی در محل مرکز آموزش  سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار در حال برگزاریست که در پایان به افراد شرکت کننده با برگزاری آزمون کتبی و عملی گواهینامه مربوطه اعطاء میگردد.

148

149

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 12:10 روز شنبه هشتم دیماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار،واژگونی یکدستگاه خودرو نیسان حامل سیلندر گاز 50 کیلوئی واقع در شهریار،میدان جهاد به طرف میدان بسیج،پشت کانکس راهنمائی و رانندگی گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های 401 شهریار و 101 مرکزی را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یکدستگاه نیسان حامل سیلندر گاز 50 کیلوئی در برخورد با گاردریل واژگون شده و منجر به پخش کل سیلندر ها  در سطح خیابان گردیده بود و هر لحظه احتمال انفجار وجود داشت. آتش نشانان با قطع کردن برق خودرو و ایمن سازی محل اقدام به جمع کردن سیلندرهای گاز کرده و با یکدستگاه جرثقیل خودرو را به حالت عادی بازگرداندند و محل تحویل پلیس راهور گردید.

 خوشبختانه این حادثه مصدومی نداشته است.

145

146

147

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 17:01 روز پنجشنبه ششم دیماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان دوازدهم غربی،کوچه صوفی گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 301 اندیشه را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

49

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی هماهنگی به عمل آمده ساعت 10:00 صبح روز پنجشنبه ششم دیماه نودوهفت بزرگترین گردهمائی آتش نشانان داوطلب به میزبانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار در محل مرکز آموزش سازمان برگزار گردید.

این گردهمائی صرفا جهت آمادگی کلیه داوطلبین و تقسیم کار در شرایط بحرانی می باشد.

144

140

 

142

143

 

139

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 00:13 بامداد روز پنجشنبه ششم دیماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،خیابان محسنی،کوچه همت گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 401 شهریار را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

00

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

همزمان با روز پنجشنبه ششم دیماه نودوهفت  مراسم پر فیض وبرکت زیارت عاشورا با حضور آتش نشانان شهریار وعاشقان اباعبدالله الحسین(ع) برگزار گردید.

138

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار administrator fireman 125 shahriar

شهروندیار

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز