با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

آمار بازدیدکنندگان

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

یکدوره مسابقه فوتبال دستی یادواره شهدای آتش نشان در روز سه شنبه چهارم دیماه نودوهفت با حضور آتش نشانان شهریار برگزار و در پایان به ترتیب آقایان داود هاشم لو،علی اصغر مجتبی و مهران محمدی مقام اول تا سوم مسابقات را به خود اختصاص دادند.

137

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

با توجه به هماهنگی به عمل آمده با اداره کل محترم امور شهری و شوراهای استانداری تهران تقویم برگزاری کلاس های آموزشی تخصصی آتش نشانان استان تهران در مرکز آموزش آتش نشانی شهریار ارسال و تا ایان سال برگزار خواهد شد.

دوره های قابل اجراء به شرح ذیل می باشد.

1-فرماندهی تیم عملیاتی هشتم لغایت دوازدهم دیماه نودوهفت

2-اطفاء حریق و نجات در ساختمان های بلند هجدهم لغایت بیستم دی ماه نودوهفت

3-استفاده NFPA در سیستم های آتش نشانی یکم لغایت چهارم بهمن ماه نودوهفت

4-تکنولوژی های پیشرفته در تجهیزات آتش نشانی سیزدهم لغایت هفدهم بهمن ماه نودوهفت

5-ممیزی تجهیزات اطفاء حریق چهارم لغایت هشتم اسفند ماه نودوهفت

 

0.0.0.0

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در راستای اجرای طرح بازدید رایگان از دودکش های ساختمانی در مناطق مختلف شهریار کارشناسان پیشگیری سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار در پی تماس برخی از همشهریان با سامانه 125 از اجرای طرح لغایت چهارم دیماه نودو هفت بیش از 500 مورد مشاوره تلفنی و تعداد 200 مورد دودکش تصرفات مسکونی،تجاری وصنعتی را مورد بازدید وارزیابی قرار داده ونسبت به مشاوره وارائه دستور العمل ایمنی لازم جهت رفع نقص وایمن سازی محیط به ساکنین محل اقدام لازم به عمل آورده ودر مشاهدات خود عمده مشکلات موجود را به شرح ذیل گزارش نموده اند.

1-وجود دودکش در نمای ساختمان

2-استفاده از چند دستگاه گاز سوز از یک دودکش مشترک

3-عدم وجود کلاهک H بر روی لوله های دودکش

4-عدم استفاده لوله دودکش با قطر مناسب جهت وسایل گرمایشی گاز سوز

لازم بذکر است همشهریان محترم می توانند در صورت مشاهده هر گونه مورد نا ایمن در ارتباط با دودکش های ساختمانی سریعا مراتب را با شماره تلفن 65224444 به همکاران سازمان آتش نشانی شهریاراعلام نمایند.
همکاران بصورت24 ساعته(شبانه روزی)آماده پاسخگوئی به سئولات شما می باشند.

136

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 18:25 روز  سه شنبه چهارم دی ماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار گیر کردن پای فردی در داخل پل آهنی واقع در شهریار،امیریه،خیابان آزادگان،نبش کوچه 12 فروردین گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 201 امیریه را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید پای شهروندی حدودا 26 ساله در داخل پل فلزی گیر کرده که با تلاش آتش نشانان بوسیله تجهیزات نجات پای فرد آزاد و رها گردید.

8255

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 10:20 صبح روز سه شنبه چهارم دیماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار تصادف منجر به واژگونی خودرو پژو آردی واقع در شهریار،بلوار شهید عباسپور گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 101 مرکزی را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید دو دستگاه خودرو آمیکو میکسر بتن و پژو آردی به علتی نامعلوم با یکدیگر برخورد نموده و منجر به واژگونی خودرو سواری و مصدوم شدن یک نفر گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری فرد مصدوم  با همکاری اورژانس 115 شهریار به بیمارستان انتقال و محل تحویل پلیس راهور گردید.

0.0.0.0

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

با توجه به اهمیت افزایش ضریب ایمنی شهروندان بالاخص حوزه دانش آموزی به عنوان جامعه هدف،در تاریخ سوم دیماه نودوهفت تفاهم نامه همکاری در زمینه ارائه آموزش مهارتهای ایمنی و صدور دستورالعمل های پیشگیری از حوادث در کلیه مدارس حوزه خدماتی شهرداری شهریار فی مابین آتش نشانی و آموزش و پرورش به امضاء رسید.

134

135

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 12:23 روز دوشنبه سوم دیماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،جنب زیر گذر امیر کبیر،مجتمع امجدیان گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 701 کهنز را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

49

به گزارش روابط عمومی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار :

ساعت 20:45 دوشنبه 97/10/3 با تماس تلفنی شهروندان با سامانه 125، احتمال مسمومیت با گاز منواکسید کربن شهروندی واقع در فاز 1 اندیشه خیابان ارغوان پانزده گزارش گردید. ستاد فرماندهی سازمان با توجه به حساسیت موضوع ، آتشنشانان ایستگاه فاز یک اندیشه کد -301 را به محل حادثه اعزام نمود.

حمید رضا خسروی مسئول ایستگاه 301 عنوان نمود : به محض رسیدن آتشنشان مشاهده گردید طی اعلام حاضرین خانمی جوان تلفن خود را پاسخگو نمی باشد. با توجه به مشکوک بودن موضوع و احتمال مسمومیت با گاز منواکسید کربن، با هماهنگی عوامل انتظامی درب منزل باز و مشاهده گردید متاسفانه خانمی حدود 35 ساله بدلیل نصب غیر ایمن بخاری، دچار مسمومیت شدید با گاز منواکسید کربن گردیده، ضمن ایمن سازی محیط این شهروند توسط عوامل اورژانس جهت ادامه درمان به بیمارستان منتقل گردید.

وی از شهروندان درخواست نمود با توجه به برودت هوا و افزایش استفاده از لوازم گازسوز حتما در نصب دودکش بخاری و آبگرمکن، مسائل ایمنی را رعایت کنند.

 

0.0.0.0

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتشنشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار :

 

      در ساعت 19:52 روز پنجشنبه مورخ 97/09/29 ، تماس تلفنی شهروندان با سامانه 125، خبر از حریق بالکن منزل مسکونی واقع در فاز یک اندیشه خیابان شقایق ششم داد. ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله نسبت به اعزام آتشنشانان ایستگاه فاز یک اندیشه کد – 301 اقدام نمود.

      خسروی رئیس ایستگاه فاز یک اندیشه عنوان نمود، در بدو ورود مشاهده گردید بالکن منزل دچار حریق گریده و آتشنشانان این ایستگاه با توجه به حساسیت موضوع و اقدام به موقع و سریع ضمن اطفاء حریق از گسترش آن بداخل منزل و منازل مجاور جلوگیری نمودند.

 

128

 

 

129

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار administrator fireman 125 shahriar

شهروندیار

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز