با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

آمار بازدیدکنندگان

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 14:19 روز دوشنبه پنجم فروردین ماه نودوهشت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن دو نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،شهرک شاهد،خیابان شقایق هفدهم گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 101 مرکزی را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و دو نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

00

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 09:28  صبح روز دوشنبه پنجم فروردین ماه نودوهشت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واژگونی یکدستگاه خودرو ون  واقع در جاده شهریار به طرف کرج،زیرگذر سپاه گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 101 مرکزی  را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید خودرو فوق به علتی نامعلوم از مسیر جاده منحرف و پس از برخورد با موانع ، واژگون و منجر به بروز خسارت مالی به خودرو مذکور گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری محل تحویل پلیس راهور گردید.

خوشبختانه این حادثه مصدومی نداشته است.

624

625

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 08:48 روز دوشنبه پنجم فروردین ماه نودوهشت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،خیابان انقلاب،جنب بانک مسکن گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 401 شهریار را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

49

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

درتعطیلات نوروزی طی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار مبنی بر اعلام حریق و حوادث ،ستاد فرماندهی سازمان 20 بار زنگ حریق وحوادث  ایستگاه های آتش نشانی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق وحوادث به شرح ذیل شدند وضمن اطفاء حریق و امداد رسانی از افزایش خسارت جلوگیری بعمل آوردند.

یکم فروردین ماه 1398

1-ساعت 14:41 محبوس دو نفر از شهروندان در یک واحد مسکونی واقع در شهریار،بلوار شهید کلهر،خیابان شرافت،کوچه اورنگ

2-ساعت 16:10 حریق ضایعات در یکباب منزل مسکونی واقع در شهریار،اسکمان،خیابان امینی

3-ساعت 23:28 تصادف دو دستگاه خودرو پژو و پیکان وانت با یک مصدوم واقع در شهریار،تقاطع غیر همسطح سپاه به طرف میدان معادن

 دوم فروردین ماه 1398

4-ساعت 17:46 باز نمودن درب منزل واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان دهم غربی،کوچه سپند

5-ساعت 17:28 واژگونی یکدستگاه خودرو پراید با یک مصدوم واقع در جاده شهریار به طرف تهران،بعد از پمپ بنزین رضی آباد،نرسیده به ورودی شهر قدس

6-ساعت 18:37 حریق یکباب مغازه ابزار فروشی واقع در شهریار،شهرک صدف،میدان شاهد

سوم فروردین ماه 1398

7-ساعت 01:28 نجات پنج نفر از شهروندان محبوس شده در کابین آسانسور واقع در شهریار،وائین،خیابان بعثت هفتم

8-ساعت 13:59 ترکیدگی لوله آب طبقه دوم یک واحد مسکونی و سرایت به طبقه اول واقع در شهریار،شهرک صدف،خیابان گلستان چهارم

9-ساعت 19:21 نجات پنج نفر از شهروندان محبوس شده در کابین آسانسور واقع در شهریار،خیابان امام خمینی(ره)،کوچه نوید

10-باز نمودن درب منزل یک واحد مسکونی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان طالقانی،کوچه مبین،مجتمع پوریا

11-ساعت 21:57 رها سازی یک حلقه انگشتر در انگشت دست محصلی 18 ساله با مراجعه حضوری به ایستگاه 401 آتش نشانی شهریار

چهارم فروردین ماه 1398

12-ساعت 00:39 ایمن سازی احتمال انفجار گاز کاربیت واقع در شهریار،امیریه،بعد از مخابرات

13--ساعت 14:51 نجات پنج نفر از شهروندان محبوس شده در کابین آسانسور واقع در شهریار،کوچه شهید ثمری،کوچه شهید حسینی

14-ساعت 15:09 حریق ضایعات سکوی زباله واقع در جاده شهریار به کرج،پشت خدمات موتوری شهرداری شهریار

15-ساعت 18:40 نجات پنج نفر از شهروندان محبوس شده در کابین آسانسور واقع در شهریار،رضی آباد بالا،بلوار گلزار شهدا،کوچه یاس

16-ساعت 20:32 حریق کانکس واقع در شهریار،شهرک کاروان،خیابان 12 متری بهمن

17-ساعت 21:16 محبوس پسر بچه ای چهار ساله در اتاق یک واحد مسکونی واقع در شهریار،وائین،خیابان جویبار،کوچه رشد

18-ساعت 22:36 محبوس یک شهروند در اتاق یک واحد مسکونی واقع در شهریار،وائین،خیابان جویبار،کوچه رشد

پنجم فروردین ماه 1398

19-ساعت 00:05 نشت گاز شهری مجتمع مسکونی پوریا واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان طالقانی،خیابان ارتش

20-ساعت 00:32 حریق ضایعات واقع در شهریار،بلوار آزادگان

613

614

616

617

621

622

 


پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 20:49 روز چهارشنبه بیست و نهم اسفند ماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار محبوس شدن یک قلاده گربه در اتاق خواب یک واحد مسکونی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان دهم غربی،کوچه میثاق گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 301 اندیشه را  با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل فوق نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یک قلاده گربه در زیر تخت اتاق خواب یک واحد مسکونی محبوس شده  بود که با تلاش آتش نشانان رهاسازی صورت پذیرفت.

4257

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعات 12:30،12:41 روز چهارشنبه بیست و نهم اسفند ماه نودو هفت طی دو مرحله تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن شش نفراز شهروندان در کابین آسانسور به ترتیب واقع در 1-شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان طالقانی،نبش خیابان 12 غربی 2-شهریار،بلوار آزادگان،کوچه محمدیه گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امدادونجات ایستگاه های 301 اندیشه و 701 کهنز را به محل های  فوق اعزام نمود. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین  طبقات متوقف و شش نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

00

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 11:58 روز چهارشنبه بیست و نهم اسفند ماه نودهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار اقدام به خودکشی شخصی واقع در شهریار،میدان جهاد به طرف ملارد،بعد از پمپ بنزین،کوچه شهید خزائی گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه های 101 مرکزی را به همراه  مسئول کشیک با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید مردی حدودا 50 ساله خودر را  حلق آویز کرده و پس از کسب اجازه از قاضی کشیک جسد فرد مذکور به پائین انتقال و جهات انتقال به سردخانه تحویل نیروی انتظامی مستقر در محل حادثه گردید.

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

0.0.0.0

تعطیلات نوروزی فرصت مناسبی برای بسیاری از ایرانیان جهت انجام سنت حسنه صله رحم ودید وبازدید از اقوام ودوستان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار،شهروندان عزیز با استفاده از این فرصت اقدام به سفر مینمایند تا این سنت را که ریشه در تاریخ و هویت فرهنگی ایرانیان دارند را به انجام برسانند.

کارشناسان ایمنی وپیشگیری این سازمان به منظور پیشگیری از وقوع خطرات احتمالی ضمن ارائه توصیه ها وهشدارهای ایمنی مربوط به سفرهای نوروزی توجه ورعایت دقیق مفاد آن را به عموم شهروندان عزیز توصیه می نماید.

1-در صورتیکه قصد سفر با مسافت طولانی وبین شهری را با وسیله شخصی خود دارید،در مرحله اول نسبت به بازبینی خودرو خود از لحاظ مکانیکی وبرقی اقدام نموده ودر صورت وجود نواقص فنی احتمالی قبل از حرکت آن را برطرف وسپس حرکت نمائید.

2-از قرار دادن وسایل اضافی بر روی باربند خودرو پرهیز نموده و در صورت نیاز قبل از حرکت اثاثیه چیده شده بر روی بار بند اتومبیبل را توسط طناب وچادر کاملا مهار نموده بطوریکه امکان سقوط اجسام از روی آن میسر نباشد.

3-از سوار کردن افراد بیش از ظرفیت خودرو ویا در پشت کامیونت وکامیون و صندوق عقب خودرو جدا خودداری نمائید.

4-از قرار دادن کپسول گاز اعم از 11 کیلوئی ویا پیک نیک ویا گالن های حاوی مواد سریع الشتعال(بنزین،نفت) در صندوق عقب خودر پرهیز نموده و در صورت نیاز قبل از قرار دادن کپسول پیک نیکی شیر آلات آن را توسط آب وصابون آزمایش نموده و از سلامت واستاندارد بودن آن مطمئن شوید.

5-همراه داشتن کیف کمک های اولیه وخاموش کننده آتش نشانی در خورو شخصی می تواند کمک بسزائی به شما در زمان وقوع حریق وحادثه احتمالی نماید.

6-وجود موادغذائی انرژی زا والبسه گرم و پتو و زنجیر چرخ در خودروی شخصی شما با توجه به احتمال سرد شدن هوا ضروری می باشد.

7-از روشن نمودن آتش در محیط باز و در نزدیکی علف های خشک و یا درختان در حین سفر خودداری نموده وجهت طبخ چای ویا گرم کردن غذا از اجاق هائی که قبلا توسط مسئولین پارک های جنگلی و غیره تدارک دیده شده است استفاده نمائید.

8-در صورت بروز هرگونه تصادف یا حادثه در جاده های بین شهری در درجه اول وسیله نقلیه خود را به منتهی الیه سمت راست جاده هدایت نموده ونسبت به قرار دادن علائم هشداری مانند مثلث خطر در فاصله مناسب جهت هشدار به رانندگان در حال حرکت اقدام نمائید.

9-در صورت بروز تصادف شدید که همراه با ریزش بنزین از خودرو می باشد در درجه اول جهت جلوگیری از آتش سوزی اقدام به خاموش نمودن موتور خودرو نموده و بست باطری آن را قطع نمایید.

10-در صورت بروز آتش سوزی در خودرو،ابتدا خونسردی خود را حفظ نموده وسپس توسط خاموش کننده دستی آتش نشانی که همراه دارید طبق دستور العمل حک شده بر روی آن نسبت به خاموش نمودن خودرو اقدام نمائید.

11-جهت ایمنی خود وسر نشینان خودرو به هشدارهای پلیس راه توجه نموده و از سرعت زیاد پرهیز نمایید.البته علائم هشداری جاده نیز کمک بسزائی به شما می نماید.

در خاتمه با آرزوی توفیق روز افزون وسلامتی ونشاط برای شما وخانواده تان امیدواریم که با رعایت توصیه های ایمنی ارائه شده از سوی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی سفر خوش وبی خطری را داشته واز تعطیلات نوروزی خود لذت برده باشید.

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

0.0.0.0

در جریان برگزاری مراسم چهارشنبه سوری توسط همشهریان آتش سوزی و حوادث به شرح ذیل به وقوع پیوست و با توجه به آماده باش کلیه پرسنل و استقرار در مبادی پرجمعیت شهر بلافاصله ضمن اطفاء حریق،آتش سوزی های ذیل کنترل و از گسترش آتش و بروز خسارت های جانی و مالی جلوگیری به عمل آمد.

1-ساعت 18:47 حریق ضایعات واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان دهم غربی

2-ساعت 19:14 حریق ضایعات واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان دهم غربی

3-ساعت 20:00 حریق انبار مبل واقع در شهریار،رضی آباد پائین،خیابان بقیه الله

4-ساعت 20:17 حریق باکس زباله واقع در شهریار،فاز یک تندیشه،خیابان هشتم شرقی

5-ساعت 20:50 حریق باکس زباله واقع در شهریار،خیابان جلال آل احمد،بن بست رسولی

6-ساعت 21:12 حریق باکس زباله واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان هشتم شرقی

7-ساعت 22:54 حریق باغ واقع در جاده شهریار به رباط کریم،روبروی خیابان سفیر

8-ساعت 23:13 حریق باکس زباله واقع در شهریار ،بلوار شهید کلهر

9-ساعت 23:36 حریق ضایعات واقع در شهریار،سینک،خیابان شهید بابا بزرگیُ

10-ساعت 00:14 حریق باکس زباله واقع در شهریار،خیابان جلال آل احمد

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار administrator fireman 125 shahriar

شهروندیار

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز