آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی  سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

یکدستگاه سیلندر گاز 5 کیلوئی که دچار نشت گاز شده بود با تلاش آتش نشانان از بروز انفجار و آتش سوزی در یک واحد مسکونی جلوگیری شد.

پس از اطلاع رسانی این حادثه به سامانه 125 آتش نشانی شهریار بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانان ایستگاه 1 مرکزی را راس ساعت 13:10 روز  سه شنبه هجدهم خرداد ماه هزاروچهارصد واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان یکم شرقی اعزام نمود.
بر اساس این گزارش سیلندر مذکور که دچار نشت گاز شده بود و احتمال وقوع حادثه برای ساکنین وجود داشت آتش نشانان  ضمن ایمن سازی کامل اقدام به خارج نمودن مخزن فوق به هوای آزاد نمودند و پس از تخلیه کامل گاز به ساکنین توصیه گردید در اولین فرصت نسبت به رفع عیب آن زیر نظر نمایندگی های مجاز اقدام نمایند.

0.0.0.0

 

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 11:01 روز سه شنبه هجدهم خرداد ماه هزار و چهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن پنج نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،کوچه فرهمند گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 4 شهریار را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و پنج نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

2150

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 07:17  صبح روز پنجشنبه سیزدهم خرداد ماه هزاروچهارصد  طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار تصادف منجر به واژگونی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان طالقانی،روبروی ایستگاه آتش نشانی گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 3 اندیشه را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و  در بدو ورود مامورین مشاهده گردید دو دستگاه خودرو سواری شامل مزدا وانت و تیبا به علت عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمائی و رانندگی با یکدیگر برخورد نموده و منجر واژگونی مزدا و مصدوم شدن یک نفرگردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری فرد مصدوم با همکاری عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال و محل تحویل پلیس راهور گردید.

00975

00976

00977

00978

00979

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 12:20 روز چهارشنبه دوازدهم خرداد ماه هزارو چهارصد  طی تماس  با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه چاه واقع در شهریار،جاده امیریه به طرف کردزار گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 2 امیریه را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود.

 در بدو ورود مامورین مشاهده گردید شخصی در بالای چاه دچار برق گرفتگی شده و منجر به محبوس شدن فرد دیگر درون چاه گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل محل افراد محبوس و مصدوم با تلاش آتش نشانان نجات از مرگ نجات یافتند.

مهدی پور احمدی به کلیه شهروندان محترم توصیه نمود جهت جلوگیری از این گونه حوادث نکات ایمنی را رعایت نموده ودر صورت بروز اینگونه حوادث با سامانه 125 تماس حاصل فرمائید.

00973

00974

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 20:22 روز دوشنبه دهم خرداد ماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار مبنی بر کشف جسد واقع درشهریار،فاز یک اندیشه،شهرک مریم،نبش خیابان حافظ یازدهم گزارش و ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ ایستگاه 1 مرکزی را به صدا درآورد و امدادگران با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه شدند و در بدو ورود مامورین پس از باز نمودن درب ورودی مشاهده گردید جسد مردی با هویتی  نامعلوم  کشف که ضمن هماهنگی با مراجع مربوطه جسد فرد مذکور تحویل نیروی انتظامی مستقر در محل حادثه گردید.

2090

 

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

00288

حمید رضا دمرچی لو

سرپرست سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf