آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 15:29 عصر روز سه شنبه چهارم خرداد ماه هزاروچهارصد  طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واژگونی یکدستگاه خودرو پراید واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،نبش خیابان ارتش گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 3 اندیشه را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و  در بدو ورود مامورین مشاهده گردید  یکدستگاه خودرو پراید به علتی نامعلوم از مسیر جاده منحرف،واژگون و منجر به مصدومیت یک نفر و بروز خسارت مالی گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری فرد مذکور با همکاری عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال و محل تحویل پلیس راهور گردید.

00910

00911

00909

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 14:22 روز سه شنبه چهارم خرداد ماه هزاروچهارصد  طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار وجود یک حلقه مار در داخل کوچه واقع در شهریار،رزکان،خیابان بهار گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امداد گران ایستگاه 5 شهید قائنی رزکان را با امکانات وتجهیزات کامل به محل حادثه اعزام نمود.

در بدو ورود مامورین مشاهده شد که یک حلقه مار در محل فوق رویت شده و باعث رعب و وحشت افراد حاضر در محل گردیده بود که در این عملیات، آتش نشانان،مار را با استفاده از تجهیزات نجات(مار گیری) صید کرده و به نگرانی آنان خاتمه داده و آرامش را به آنان باز گرداندند.

00907

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 10:17 روز  سه شنبه چهارم خرداد ماه هزار و چهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،رضی آباد بالا،روبروی پایگاه بسیج گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 8 رضی آباد را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

2150

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

راننده خودرو پس از تصادف مرگبار با شخصی با هویت نامعلوم واقع در شهریار،تقاطع شهید صیاد شیرازی به طرف تهران از صحنه متواری شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی شهریار، پس از اطلاع رسانی این حادثه به سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شهریار به سرعت آتش نشانان ایستگاه مرکزی را در ساعت 22:27 روز دوشنبه سوم خرداد ماه هزاروچهارصد به محل فوق اعزام نمود.

به گفته مامورین اعزامی  هنگام رسیدن به محل مشاهده شد که جسد شخصی با هویت نامعلوم در وسط بزرگراه افتاده و در بررسی اولیه مشخص شد که احتمالا این شخص با یک خودرو برخورد کرده و آن خودرو نیز از محل متواری شده بود.
بر اساس این گزارش آتش نشانان به سرعت با گذاشتن علائم هشدار دهنده در اطراف صحنه تصادف، محل را ایمن سازی کردند تا از برخورد احتمالی خودروهای عبوری با جسد جلوگیری کنند.
پس از ایمن سازی محل جسد متلاشی شده از محل جمع آوری و با یکدستگاه آمبولانس تحویل مراجع قانونی گردید.
بررسی علت این حادثه و چگونگی مرگ و همچنین شناسایی شخص متوفی و خودرو متواری شده از سوی عوامل قضائی و انتظامی در حال بررسی می باشد.

2090

 

 

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 21:36 روز دوشنبه سوم خرداد ماه هزارو چهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار سقوط شخصی از طبقه هکف یکباب مغازه به داخل زیرزمین واقع در شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،خیابان طالقانی،نبش کوچه ابوذر گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 4 شهریار را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید کارگری حدودا 35 ساله  در یکباب مغازه از قسمت مسیر بالابر به زیرزمین مغازه مذکور سقوط کرده و به شدت مصدوم گردید که با تلاش آتش نشانان و همکاری اورژانس به طبقه همکف انتقال و جهت ادامه درمان به بیمارستان اعزام گردید.

عکس:آرشیو

00906

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

00288

حمید رضا دمرچی لو

سرپرست سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf