آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 16:56 روز شنبه یکم خرداد ماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واژگونی دو دستگاه خودرو سبک و سنگین  واقع درشهریار،بلوار امیرکبیر به طرف امیریه گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 7 کهنز را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید دو دستگاه خودرو سبک و سنگین به علتی نامعلوم از مسیر جاده منحرف ، واژگون و منجر به مصدومیت تعدادی از سرنشینان هر دو خودرو گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت سوخت و قطع سرباطری افراد مصدوم  قبل از اطلاع به آتش نشانی با همکاری اورژانس به بیمارستان انتقال و محل تحویل پلیس راهور گردید.

00895

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعات 11:48،16:48 روز شنبه یکم خرداد ماه هزاروچهارصد طی دو مرحله تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن دو نفراز شهروندان در کابین آسانسور به ترتیب واقع در 1-شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان هشتم شرقی،بن بست رعوف 2-شهریار،خیابان شهید احمد رهگذر،کوچه میثاق گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امدادونجات ایستگاه های 1 مرکزی و 4 شهریار را به محل های  فوق اعزام نمود. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین  طبقات متوقف و دو  نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

2150

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 15:57 روز چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه هزارو چهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار تصادف دو دستگاه خودرو سواری واقع در جاده اندیشه به شهریار،نرسیده به تقاطع سه سطحه شهید صیاد شیرازی گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ امداد و نجات ایستگاه 101 مرکزی را به صدا درآورد و امدادگران با امکانات و تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام شدند.

در بدو ورود مامورین مشاهده گردید دو دستگاه خودرو سوار شامل ساینا و پژو روآ  با یکدیگر برخورد نموده و منجر به مصدومیت سه نفر و بروز خسارت مالی به هر دو خودرو گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت سوخت خودروها و قطع سرباطری افراد مصدوم توسط اورژانس 115 شهریار به بیمارستان انتقال و محل جهت انتقال خودروها به پارکینگ تحویل  پلیس راهور حاضر در محل حادثه گردید.

00885

00886

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه هزاروچهارصد

1-ساعت 11:28  واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان هشتم غربی بعد از تقاطع،کوچه روان مهر

2-ساعت 11:34  واقع در شهریار،امیریه،خیابان معلم

3-ساعت 14:44  واقع در شهریار،میدان امام خمینی(ره)،کوچه سینما سپهر

4-ساعت 18:45  واقع در شهریار،خیابان شهید مصطفی خمینی(ره)،کوچه شهید علیاری

5-ساعت 21:51  واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان ششم غربی،کوچه پدر

طی  پنج مرحله تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن پنج نفراز شهروندان در کابین آسانسور گزارش و بلا فاصله ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امدادونجات ایستگاه های مربوطه را به محل های  فوق اعزام نمود. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین  طبقات متوقف و پنج نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

2150

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 22:49 روز بیست و هشتم اردیبهشت ماه هزاروچهارصد  با مراجعه حضوری  دختر بچه هشت ساله به همراه خانواده به ایستگاه 301 اندیشه که یک حلقه انگشتر در انگشت دست وی گیر کرده و متورم شده بود بلافاصله امدادگران ایستگاه  مذکور به کمک او رفته و اقدامات لازم را انجام دادند.
نجاتگران آتش نشانی بلافاصله با استفاده ازدستگاه انگشتربر و دیگر تجهیزات مورد نیاز با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی اقدام به بریدن انگشتر نموده و انگشت کودک را آزاد و رها نمودند.

کلیه شهروندان محترم می توانند در صورت وقوع این نوع حادثه در هر ساعت از شبانه روز به نزدیک ترین ایستگاه آتش نشانی محل سکونت خود مراجعه نمایند.

00882

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

00288

حمید رضا دمرچی لو

سرپرست سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf