آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 21:56 روز دوشنبه پنجم مهرماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکدستگاه خودرو پژو 206 واقع در شهریار،امیریه،خیابان شهداء گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 2 امیریه را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند.

در بدو ورود آتش نشانان مشاهده گردید خودرو فوق به علتی نامعلوم طعمه حریق شده که  فسمتی از حریق توسط افراد حاضر در محل کنترل و با تلاش آتش نشانان ضمن اطفاء کامل توصیه های لازم ارائه گردید.

علت بروز این آتش سوزی و همچنین میزان دقیق خسارت وارده توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

001534

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 04:30 روز دوشنبه پنجم مهر ماه هزاروچهارصد طی تماس باسامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق کارگاه تولید زغال واقع در شهریار،اسدآباد،کوچه مالک اشتر گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 7 کهنز را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید کارگاه تولید زغال به علتی نامعلوم  طعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

خوشبختانه این حریق مصدومی نداشته است.

001531

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 22:59 روز یکشنبه چهارم شهریور ماه هزاروچهارصد  طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق اتاقک نگهبانی در داخل باغ  واقع در شهریار،کهنز،خیابان بیست متری بسیج،انتهای خیابان حبیبی گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 7 کهنز را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید اتاقک نگهبانی در داخل باغ توسط افرادی ناشناس طعمه حریق شده  که با تلاش آتش نشانان اطفاء گردید.

001530

                       روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار
وقوع آتش سوزی گسترده مرکز بازیافت زباله ساعت 18:26 روز یکشنبه چهارم مهر ماه هزاروچهارصد از آتش نشانی صفادشت و درخواست نیروی کمکی به  آتش نشانی شهریار اطلاع داده شد و درپي آن ستاد فرماندهي آتش نشانان ايستگاه 101 مرکزی را به همراه خودرو تانکرآب به محل حریق واقع در اختر آباد اعزام نمود.
آتش نشانان با حضور در محل عمليات اطفاء حريق را از چند جهت آغاز کرده و با مهار کردن آتش  پس از یک عملیات فشرده حریق با همکاری آتش نشانی های همجوار بطور کامل مهار و خاموش گردید. و از آلودگی زیست محیطی جلوگیری بعمل آمد.
علت این آتش سوزی توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی صفادشت تحت بررسی می باشد.

عکس:آرشیو

001536

                      روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار
ساعات 13:12 /20:50 روز یکشنبه چهارم مهر ماه هزاروچهارصد طی دو مرحله تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن  پنج نفراز شهروندان در کابین آسانسور به ترتیب واقع در 1-شهریار،خیابان انقلاب،کوچه سراج 2-شهریار،میدان فجر،کوچه شرافت،نبش کوچه تزکیه گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امدادونجات ایستگاه 4 شهریار و 1 مرکزی را به محل های  فوق اعزام نمود. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین  طبقات متوقف و هفت نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار ستاد فرماندهی آتش نشانی شهریار با دریافت خبر درخت در حال سقوط  بی درنگ آتش نشانان ایستگاه  401 شهریار  را ساعت 11:43 روز یکشنبه چهارم مهر ماه هزاروچهارصد به محل حادثه واقع در شهریار،بلوار شهید طباطبائی،نبش کوچه جهان بخت اعزام نمود.
بنابراین گزارش با رسیدن آتش نشانان به محل مشاهده شد یک اصله درخت کهنسال در حال سقوط بوده که بلافاصله با ایمن سازی محل حادثه و بستن نوارهای هشدار آتش نشانی از هر گونه حوادث بعدی جلوگیری و محل با همکاری سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری رفع خطر گردید.

001532

001533

                       روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار
با تلاش همه جانبه آتش نشانان، آتش سوزی گسترده تالار پذیرائی موج های آبی مهار گردید.
رخداد این آتش سوزی ساعت 10:28 روز یکشنبه چهارم مهر ماه هزاروچهارصد طی درخواست آتش نشانی وحیدیه به آتش نشانی شهریار مبنی بر اعزام نیروی کمکی بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانان ایستگاه  مرکزی را به محل حریق واقع در جاده رباط کریم به شهریار،نرسیده به سه راه یوسف آباد صیرفی،جنب جایگاه CNG اعزام نمود.
به محض رسیدن آتش نشانان به محل حریق عملیات اطفاء را با ایجاد حلقه محاصره برای کنترل مهار آتش سوزی و جلوگیری از گسترش آن به دیگر قسمت ها شروع نمودند و سرانجام پس از یک عملیات فشرده  حریق با همکاری آتش نشانان همجوار بطور کامل مهار و خاموش گردید.
علت بروز این آتش سوزی و همچنین خسارت وارده توسط کارشناسان آتش نشانی وحیدیه در حال بررسی می باشد.

001535

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 14:56 روز شنبه سوم شهریور ماه هزاروچهارصد  طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار تصادف دو دستگاه خودرو سبک با یکدیگر واقع در شهریار،شهرک شهید عباسپور گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ امداد و نجات ایستگاه 1 مرکزی را به صدا درآورد و امدادگران با امکانات و تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام شدند.

در بدو ورود مامورین مشاهده گردید دو دستگاه خودروماکسیما و پراید به علت عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمائی و رانندگی با یکدیگر برخورد نموده و منجر به بروز خسارت مالی و مصدوم شدن یک نفر گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت سوخت خودروها و قطع سرباطری فرد مصدوم جهت ادامه درمان تحویل عوامل اورژانس 115 و محل تحویل پلیس راهور گردید.

001527

001528

001529

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 19:55 روز جمعه دوم شهریور ماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق ایستگاه صلواتی واقع در شهریار،بلوار آزادگان،نبش فاز یک مخابرات گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 7 کهنز را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید محل فوق به علتی نامعلوم دچار آتش سوزی شده و منجر به مصدومیت چهار نفر گردیده بود که ضمن خارج نمودن سیلندرهای گاز و اطفاء حریق افراد مصدوم جهت ادامه درمان تحویل عوامل اورژانس گردید.

لازم بذکر است در فرایند این آتش سوزی به یکدستگاه موتورسیکیلت و ویلچر خسارت وارد گردید.

001517

001518

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

00288

حمید رضا دمرچی لو

رئیس سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf