آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

با تلاش همه جانبه آتش نشانان، آتش سوزی گسترده خودرو پژو پارس در فاز یک اندیشه مهار گردید.

رخداد این آتش سوزی ساعت 04:42 صبح روز چهارشنبه دوازدهم بهمن ماه هزاروچهارصدویک طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار اطلاع رسانی و بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان، آتش نشانان 2 ایستگاه(3 اندیشه و 1 مرکزی) را با چند دستگاه خودرو عملیاتی به محل حریق اعزام و با توجه به اهمیت موضوع مهدی پوراحمدی معاونت عملیات سازمان در محل حضور یافت.

بر اساس این گزارش یکدستگاه خودرو پژو پارس در پارکینگ یک مجتمع مسکونی به علتی نامعلوم طعمه حریق شده و منجر به بروز خسارت به دو خودرو مجاور، قسمتی از سقف،نمای ساختمات و کنتورهای گاز گردیده بود که پس از یک عملیات فشرده حریق به طور کامل مهار و خاموش گردید.

لازم بذکر است در فرایند این آتش سوزی تعداد 30 نفر از شهروندان به دلیل انتشار محصولات حریق در طبقات محبوس شده بودند که با انجام عملیات اطفاء و نجات به موقع آتش نشانان نجات یافتند.

علت بروز این آتش سوزی توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار در حال بررسی می باشد.

004679

004680

004681

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 00:45 بامداد روز سه شنبه یازدهم بهمن ماه هزاروچهارصدویک طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار گازگرفتگی سه نفر از شهروندان واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،بلوار مدرس،خیابان سوم شرقی گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه مرکزی را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده نمودند سه نفر از ساکنین به علت نشت گاز منوکسید کربن و.. دچار گازگرفتگی شده،که دو کودک بی هوش پس از انتقال به هوای باز و استفاده از اکسیژن احیاء  و جهت ادامه درمان تحویل عوامل اورژانس شدند.

00000

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 00:09 بامداد روز سه شنبه یازدهم بهمن ماه هزاروچهارصدویک طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واژگونی منجر به حریق خودرو پراید واقع در شهریار،تقاطع سه سطحه شهید صیاد شیرازی به طرف ملارد گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه مرکزی را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید خودرو فوق پس از واژگونی طعمه حریق شده که ضمن اطفاء کامل محل تحویل عوامل راهور گردید.

لازم بذکر است راننده خودرو مذکور توسط افراد حاضر در محل از داخل خودرو خارج گردید.

004673

004674

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 19:43 روز دوشنبه دهم بهمن ماه هزاروچهارصدویک طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق پیک نیک دربالکن یک واحد مسکونی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،شهرک مریم،میدان مصطفی خمینی(ره) گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 3 اندیشه را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید سیلندر پیک نیک دربالکن یک واحد مسکونی به علتی نامعلوم طعمه حریق شده که توسط آتش نشانان با بستن شیر سیلندر  از گسترش آتش وافزایش خسارت جلوگیری و توصیه های لازم به ساکنین ارائه گردید.

004677

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 16:04 روز دوشنبه دهم بهمن ماه هزاروچهارصدویک طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق در یک واحد مسکونی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،شهرک مریم،نبش کوچه ولایت گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 3 اندیشه را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید کمد دیواری واحد فوق به علتی نامعلوم  طعمه حریق شده که توسط ساکنین اطفاء و توصیه های لازم توسط آتش نشانان به افراد حاضر در محل ارائه گردید.

علت بروز این حریق توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

004675

004676

                          روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار
ساعات 10:03،21:16 روز یکشنبه نهم بهمن ماه هزاروچهارصدویک طی دو مرحله تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن تعدای از شهروندان داخل کابین آسانسور به ترتیب واقع در1-شهریار،میدان حافظ،کوچه لادن 2-شهریار،شهرک صدف،بلوار دکتر قریب گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه های  4 شهریار و 1 مرکزی را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق،کابین آسانسور که بین طبقات متوقف و تعدادی از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

روابط عمومی ستاد بحران شهرداری شهریار

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرداری شهریار از ارسال پتو و چادر به مناطق زلزله زده خوی خبر داد.

حمید رضا دمر چی لو رئیس مدیریت ستاد بحران شهرداری شهریار ضمن عرض تسلیت به هموطنان آسیب دیده شهرستان خوی عنوان نمود،طی دستور مهندس کولی وند شهردار محترم شهریار مبنی بر استفاده از ظرفیت ها و تجهیزات ستاد بحران در ساعات اولیه صبح روز یکشنبه نهم بهمن ماه هزاروچهارصدویک، پتو و چادر با همکاری هلال احمر شهرستان شهریار به مناطق زلزله زده خوی ارسال شد.

004670

 

004671

 004672

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 13:26 روز شنبه هشتم بهمن ماه هزاروچهارصدویک طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن دو نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،وائین،خیابان میلاد چهارم گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه مرکزی را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و دو نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعات 11:08،15:42 روز شنبه هشتم بهمن ماه هزاروچهارصدویک طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار گازگرفتگی دو شهروند به ترتیب واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،بلوار شهید دنیامالی،خیابان اطلاعات 2-شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،پاساژ پاسارگاد گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه های 3 اندیشه  و 4 شهریار را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل های حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید در مجموع دو نفر از شهروندان دچار گازگرفتگی شده که ضمن انتقال افراد به هوای آزاد، توسط اورژانس مستقر در محل به بیمارستان منتقل و توصیه های لازم مبنی بر نصب صحیح دودکش ها ،استفاده از وسایل گاز سوز استاندارد و....به افراد حاضر در محل ارائه گردید.

00000

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

 

003486

حمید رضا دمرچی لو

رئیس سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf