آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 02:17 بامداد روز دوشنبه یکم خردادماه هزاروچهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار تصادف دو دستگاه خودرو  واقع در شهریار،خیابان شهید مصطفی خمینی(ره) گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ امداد و نجات ایستگاه 4 شهریار را به صدا درآورد و آتش نشانان ایستگاه مذکور با امکانات و تجهیزات کامل در محل حضور یافتند.

آتش نشانان شهریار با حضور در محل حادثه مشاهده نمودند دو دستگاه خودرو پراید و پژو 206 به علتی نامعلوم با هم برخورد نموده و منجر به مصدوم شدن سه سرنشین خودرو های مذکور و بروز خسارت مالی گردیده، که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت سوخت خودروها و قطع جریان برق افراد مصدوم تحویل عوامل اورژانس  و محل جهت جابجائی خودروها به پارکینگ تحویل  عوامل انتظامی گردید.

علت بروز این حادثه توسط کارشناسان پلیس راهور تحت بررسی می باشد.

005037

005038

005039

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 15:19 روز یکشنبه سی و یکم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدو دو  بامراجعه حضوری دختر خانمی حدودا 8 ساله با خانواده به ایستگاه مرکزی که یک حلقه انگشتر در انگشت دست وی گیر کرده و متورم شده بود بلافاصله امدادگران ایستگاه مذکور به کمک او رفته و اقدامات لازم را انجام دادند.
نجاتگران آتش نشانی بلافاصله با استفاده تجهیزات مورد نیاز اقدام به بریدن انگشتر نموده و ضمن تحویل انگشتر به شخص مذکور انگشت دست فرد را آزاد و رها نمودند.
کلیه شهروندان محترم می توانند در صورت وقوع این نوع حادثه در هر ساعت از شبانه روز به نزدیک ترین ایستگاه آتش نشانی محل سکونت خود مراجعه نمایند.

عکس:آرشیو

003696

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 14:03 روز یکشنبه سی و یکم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکدستگاه خودرو واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شهید دنیا مالی،خیابان ارغوان چهارم،نبش کوچه صالح گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 3 اندیشه را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یکدستگاه خودرو پراید به علتی نامعلوم طعمه حریق شده که قسمتی از حریق توسط افراد حاضر در محل کنترل و با تلاش آتش نشانان ضمن اطفاء کامل از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری بعمل آمد.

علت بروز این حریق توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

005036

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 13:48 روز یکشنبه سی و یکم خرداد ماه هزاروچهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار سقوط یک شهروند از ارتفاع واقع در شهریار،بلوار رزمندگان،کوچه نرگس گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 7 کهنز را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید مردی حدوا 35 ساله به علتی نامعلوم از طبقه فوقانی یکباب ساختمان نیمه کاره سقوط کرده و بشدت دچار مصدومیت گردید که با تلاش آتش نشانان شهریار و همکاری عوامل اورژانس از محل مذکور خارج و حهت ادامه درمان به بیمارستان انتقال داده شد.

005033

005034

005035

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 12:19 روز یکشنبه سی و یکم خرداد ماه هزاروچهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک شهروند داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،بلوار نواب،کوچه گل گشت گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 4 شهریار را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

 

003486

حمید رضا دمرچی لو

رئیس سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf