آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 21:04 روز یکشنبه هجدهم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدویک  طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار تصادف دو دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین واقع در جاده دینارآباد به شهریار گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ امداد و نجات ایستگاه 5 شهید قائنی رزکان را به صدا درآورد و آتش نشانان سریعا به محل حادثه اعزام شدند.

آتش نشانان شهریار با حضور در محل مشاهده نمودند در اثر تصادف دو دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین(پراید و کمپرسی 4.5 تن) با یکدیگر برخورد نموده و منجر به مصدوم شدن راننده پراید و بروز خسارت مالی سنگین به هر دو خودرو گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت سوخت خودروها و قطع سرباطری،فرد مذکور از داخل خودرو رهاسازی و با همکاری اورژانس 115 به بیمارستان انتقال و محل جهت انتقال خودروها به پارکینگ تحویل  عوامل انتظامی حاضر در محل حادثه گردید.

علت بروز این حادثه توسط کارشناسان پلیس راهور تحت بررسی می باشد.

003438

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 11:17،23:57 روز یکشنبه هجدهم اردیبهشت ماه هزارو چهارصدویک  با مراجعه حضوری دو شهروند به ایستگاه های دو امیریه و سه اندیشه که دو حلقه انگشتر در انگشت دست آنان گیر کرده و متورم شده بود بلافاصله امدادگران ایستگاه های مذکور به کمک آنان رفته و اقدامات لازم را انجام دادند.
نجاتگران آتش نشانی بلافاصله با استفاده تجهیزات مورد نیاز اقدام به بریدن انگشتر نموده و ضمن تحویل انگشتر به اشخاص مذکور انگشت دست افراد را آزاد و رها نمودند.
کلیه شهروندان محترم می توانند در صورت وقوع این نوع حادثه در هر ساعت از شبانه روز به نزدیک ترین ایستگاه آتش نشانی محل سکونت خود مراجعه نمایند.

003442

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 07:43 روز یکشنبه هجدهم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدویک طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان پنجم غربی گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 3 اندیشه را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق ، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 01:06 بامداد روز یکشنبه هجدهم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدویک  طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار اقدام به خودکشی شخصی واقع در شهریار،فازیک اندیشه،شهرک مریم،خیابان شهدای گمنام گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 3 اندیشه را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و و پس از باز نمودن درب واحد با حضور عوامل انتظامی مشاهده گردید خانمی حدودا چهل ساله اقدام به خودکشی با انواع قرص را نموده و منجر به  مسمومیت وی گردیده بود که با همکاری اورژانس 115 شهریار جهت ادامه درمان به بیمارستان انتقال و محل تحویل عوامل مربوطه گردید.

001513

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 19:15 روز شنبه هفدهم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدویک با مراجعه حضوری مردی حدودا 38 ساله به ایستگاه مرکزی که یک حلقه انگشتر در انگشت دست وی گیر کرده و متورم شده بود بلافاصله امدادگران ایستگاه مذکور به کمک او رفته و اقدامات لازم را انجام دادند.
نجاتگران آتش نشانی بلافاصله با استفاده تجهیزات مورد نیاز اقدام به خارج نمودن انگشتراز انگشت دست فرد نمودند.
کلیه شهروندان محترم می توانند در صورت وقوع این نوع حادثه در هر ساعت از شبانه روز به نزدیک ترین ایستگاه آتش نشانی محل سکونت خود مراجعه نمایند.

عکس:آرشیو

003386

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

 

003486

حمید رضا دمرچی لو

رئیس سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf