آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 19:26 روز دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدودو  طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق بار خاور حامل چوب واقع در جاده رباط کریم به شهریار،بلوار شهید مداحی گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه های 2 امیریه و 7 کهنز را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید بار خودرو فوق به علتی نامعلوم طعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری بعمل آمد.

005021

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی پنج مرحله تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار مبنی بر محبوس شدن تعدادی از شهروندان در کابین آسانسور،ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امدادونجات ایستگاه های مربوطه را به محل های  ذیل اعزام نمود. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق ، کابین آسانسور که بین  طبقات متوقف و تعدادی از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدودو

1-ساعت 15:29 واقع در شهریار،امیریه،نرسیده به میدان وحدت،کوچه کیمیا

2-ساعت 19:12 واقع در شهریار،امیریه،خیابان آزادی پنجم

سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدودو

3-ساعت03:05 واقع در شهریار،بلوار شهید کلهر،کوچه عدالت

4-ساعت 13:23 واقع در شهریار،میدان امام خمینی(ره)،خیابان نام آوران

5-ساعت 21:28 واقع در شهریار،بلوار نواب،کوچه دماوند

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

آتش نشانان شهریار از سقوط یکدستگاه خودرو سمند به داخل چاه فاضلاب در شهریار جلوگیری نمودند.
ساعت 21:26 روز یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه هزارو چهارصدودو در پی فرو ریختن طوقه چاه در یک مجتمع مسکونی  و گزارش تلفنی ساکنین،ستاد فرماندهی آتش نشانی شهریار زنگ ایستگاه مرکزی را به صدا درآورد و امداد گران برای نجات حادثه دیدگان احتمالی عازم محل حادثه واقع درشهریار،وائین،میدان امام خمینی(ره)،کوچه مسجد شدند.
در بدو ورود  مامورین مشاهده گردید کف پارکینگ یک مجتمع مسکونی به علت ریزش طوقه و میله چاه فاضلاب نشست نموده و منجر به گیر کردن خودرو و ایجاد شکاف بیشتر روی کف پارکینگ شده بود.
آتش نشانان مستقر در محل با ایمن سازی و مهار نمودن زیر خودرو با استفاده از امکانات و تجهیزات،خودرو فوق را به آهستگی و دقت از روی دهانه چاه خارج نموده و ضمن محصور نمودن محل با نوار خطر به افراد حاضر در محل توصیه گردید سریعا با هماهنگی مهندسین مربوطه اقدامات لازم صورت پذیرد.

005018

005019

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 20:32 روز یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکدستگاه خودرو واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،بلوار مدرس،نبش خیابان شقایق دوازدهم گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه مرکزی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یکدستگاه خودرو پراید به علتی نامعلوم  از قسمت موتور طعمه حریق شده که قسمتی از حریق توسط افراد حاضر در محل کنترل و با تلاش آتش نشانان ضمن اطفاء کامل از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری بعمل آمد.

علت بروز این حریق توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

005017

روابط عمومی سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

روز یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدودو با توجه به وزش باد شدید در شهریار ضمن آماده باش کلیه ایستگاه های آتش نشانی چند مورد حوادث شکستگی وسقوط درخت به شرح ذیل به ستاد فرماندهی این سازمان گزارش و بلافاصله آتش نشانان به محل های ذیل اعزام و با هماهنگی سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری نسبت  به جمع آوری آنان و ایمن سازی محل اقدام نمودند.

1-ساعت 17:27 شکستگی درخت واقع در شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،نرسیده به بانک کشاورزی

2-ساعت 18:33 سقوط یک اصله درخت کهنسال بر روی یکدستگاه خودرو پژو 405 با یک مصدوم واقع در شهریار،زیرگذر چهاد به طرف زیر گذر بسیج

3-ساعت 19:37 ایمن سازی یک اصله درخت در حال سقوط واقع در شهریار،شهرک کاروان،نبش خیابان خرداد یازدهم

005015

 

005016

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

 

003486

حمید رضا دمرچی لو

رئیس سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf