آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 15:15 روز یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت هزاروچهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واژگونی یکدستگاه خودرو پیکان وانت واقع در شهریار،بلوار شهید مداحی گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 2 امیریه را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید خودرو فوق به علتی نامعلوم از مسیر جاده منحرف و پس از برخورد با موانع، واژگون و منجر به مصدوم شدن یک نفر گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری هماهنگی لازم با عوامل راهور صورت پذیرفت.

005014

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی روز گذشته و در پی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار چندین مورد حریق مسکونی،تجاری و.... به شرح ذیل به سامانه 125 آتش نشانی  شهریار گزارش و بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان زنگ ایستگاه های مربوطه را به صدا درآورد و آتش نشانان شهریار در کمترین زمان ممکن با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل های مورد نظر شدند وضمن امدادرسانی از افزایش خسارت جانی و مالی جلوگیری بعمل آوردند.

یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدودو

1-ساعت 13:27 حریق انباری یک واحد مسکونی داخل پارکینگ واقع در شهریار،شهرک A.S.P،خیابان مهر دوازدهم

2-ساعت 15:29 حریق یکباب مغازه مشاور املاک داخل پاساژ واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،ابتدای بلوار شهید دنیا مالی

3-ساعت 18:41 حریق کنتور های برق یک مجتمع مسکونی واقع در شهریار،خیابان شهید مصطفی خمینی(ره)،خیابان شهید علیاری

4-ساعت 19:46 حریق مقداری چوب در حیاط یکباب منزل مسکونی واقع در شهریار،ابتدای خیابان شهید مصطفی خمینی(ره)

005012

005013

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی سه مرحله تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار مبنی بر محبوس شدن تعدادی از شهروندان در کابین آسانسور،ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امدادونجات ایستگاه های مربوطه را به محل های  ذیل اعزام نمود. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق ، کابین آسانسور که بین  طبقات متوقف و تعدادی از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدودو

1-ساعت 10:48 واقع در شهریار،بلوار امام خمینی(ره)،خیابان بعثت پنجم،خیابان نرگس

2-ساعت 14:45 واقع در شهریار،بلوار شهید کلهر،نرسیده به میدان فجر

3-ساعت16:32 واقع در شهریار،خیابان چناران،کوچه کوشا

001507

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار ساعت 19:20 روز شنبه بیست و سوم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدودو ستاد فرماندهی آتش نشانی شهریار با دریافت خبر نمای کامپوزیت در حال سقوط واقع در شهریار،خیابان مفتح،پاساژ مهستان بی درنگ آتش نشانان ایستگاه 4 شهریار را به محل فوق اعزام نمود.
بنابراین گزارش با رسیدن آتش نشانان به محل مشاهده شد نمای کامپوزیت یک مجتمع به علت عدم بست مناسب در حال سقوط بوده که بلافاصله با تلاش آتش نشانان کامپوزیت معلق از محل فوق جمع آوری و تحویل کسبه گردید.

005009

005010

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 16:32 روز شنبه بیست و سوم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار گازگرفتگی چهار نفر از شهروندان واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان ارغوان هفتم،بعد از تقاطع معلم گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 3 اندیشه را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید چهار نفر از شهروندان  به علت انتشار گاز منوکسید کربن در محیط (استفاده از لوله آکاردئونی جهت آبگرمکن و....) دچار گازگرفتگی شده که ضمن باز نمودن پنجره ها،افراد مذکور جهت ادامه درمان تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل شدند.

005011

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

 

003486

حمید رضا دمرچی لو

رئیس سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf