آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 13:32 روز شنبه هشتم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدوسه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار مبنی بر رویت یک حلقه مار واقع در شهریار،بلوار شهیدان مداحی،کوچه گردو گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امداد گران ایستگاه 2 امیریه را با امکانات وتجهیزات کامل به محل حادثه اعزام نمود.

در بدو ورود مامورین مشاهده شد که یک حلقه مار در محل فوق رویت شده و باعث رعب و وحشت افراد حاضر در محل گردیده بود که در این عملیات، آتش نشانان،مار را با استفاده از تجهیزات نجات(مار گیری) صید کرده و به محیط زیست انتقال دادند.

006138

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 11:46 روز شنبه هشتم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدو سه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک شهروند داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،میدان فجر،کوچه تزکیه گزارش گردید.

به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه مرکزی را به محل اعزام نمود. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند.

ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر در داخل آن محبوس شده بودند را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 07:45 صبح روز شنبه هشتم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدوسه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ریزش چاه واقع در شهریار،کهنز،خیابان بسیج،حیابان گلستان بیست و چهارم گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 7 کهنز را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید چاه فاضلاب در کف حیاط منزل فوق نشست کرده و منجر به ریزش دهانه ورودی چاه، ایجاد حفره عمیق و محیوس شدن یکدستگاه خودرو پراید گردیده بود که ضمن ایمن سازی، خروج خودرو از محل مذکور  و محصور نمودن محل با نوارخطر به افراد حاضر در محل توصیه گردید سریعا با هماهنگی مهندسین مربوطه نسبت ترمیم و یا حفر یک حلقه چاه جدید اقدام نمایند.

006132

 

006131

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در چهل و هشت ساعت گذشته طی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ستاد فرماندهی سازمان 14 بار زنگ ایستگاه های آتش نشانی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق و حوادث به شرح ذیل شدند وضمن اطفاء حریق و امداد رسانی از افزایش خسارت جلوگیری بعمل آوردند.

پنجشنبه ششم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدو سه

1-ساعت 10:20 سقوط منجر به فوت مردی حدودا شصت ساله از طبقه دوم راه پله یک مجتمع مسکونی به پائین واقع در شهریار،کهنز،بلوار آزادگان،روبروی بستنی آوازه،کوچه مهاتی

2-ساعت 11:21 نجات شهروند محبوس شده در کابین آسانسور واقع در شهریار،خیابان انقلاب،دفتر خدمات قضائی

3-ساعت 12:34 حریق جعبه فیوز در راه پله یک منزل مسکونی واقع در شهریار،امیریه،خیابان معلم،کوچه میعاد

4-ساعت 16:15 حریق یکدستگاه خودرو پژو 405 از سیم کشی پشت کیلومتر واقع در شهریار،بلوار رسول اکرم(ص)،روبروی نیروی انتظامی

5-ساعت 17:52 رهاسازی یک قلاده گربه از زیر چرخ عقب یکدستگاه خودرو سواری واقع در شهریار،تقاطع غیر همسطح سپاه به طرف میدان فجر

6-ساعت 19:05 رهاسازی یک قلاده گربه از کانال کولر یک واحد مسکونی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شهید دنیامالی،خیابان ارغوان دهم

7-ساعت 21:05 نجات شهروند محبوس شده در کابین آسانسور واقع در شهریار،میدان فجر،نبش کوچه تزکیه

جمعه هفتم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدو سه

8-ساعت 09:40 ریزش چاه در کف پارکینگ یک مجتمع مسکونی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شهید دنیامالی،خیابان شهید نعمتی جهان

9-ساعت 10:02 نجات شهروند محبوس شده در سرویس بهداشتی یک واحد مسکونی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شاهد شرقی

10-ساعت 11:46 بازدید از یک منزل مسکونی برآمادگی سرامیک کف منزل واقع در شهریار،امیریه،خیابان امام خمینی(ره)،خیابان سرور شهیدان

11-ساعت 14:37 نجات دختر خانم 10 ساله محبوس شده در اتاق خواب یک واحد مسکونی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شهید دنیامالی،خیابان ارغوان دهم

12-ساعت 18:26 حریق سیلندر پیک نیک در یک واحد مسکونی که توسط مالک به بیرون از منزل پرتاب شد واقع در شهریار،بلوار جویبار

13-ساعت 18:57 حریق منزل مسکونی خالی از سکنه واقع در شهریار،شهرک جعفریه،خیابان سی ام

14-ساعت 22:20 حریق ضایعات در یکباب ساختمان نیمه کاره واقع در شهریار،نبش فاز یک مخابرات

006123

006125

006126

 

006128

006129

 

006130

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 10:20 روز پنجشنبه ششم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدوسه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار سقوط یک شهروند از راه پله واقع در شهریار،کهنز،بلوار آزادگان،روبروی بستنی آوازه،کوچه مهاتی گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ امداد و نجات ایستگاه های 7 کهنز و 1 مرکزی را به صدا درآورد و امداد گران با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه شدند.

در بدو ورود مامورین مشاهده گردید شخص مذکور به علتی نامعلوم از طبقه دوم راه پله سقوط کرده و پس از معاینه اولیه توسط عوامل اورژانس فوت شخص تائید و هماهنگی لازم با مقامات قضائی صورت پذیرفت.

006122

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

 

003486

حمید رضا دمرچی لو

رئیس سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf