آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 18:03 روز سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدودو طی تماس باسامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق کارگاه قفس سازی واقع در شهریار،رزکان،خیابان شهداء گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 5 شهید قائنی رزکان را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید کوره مخصوص خشک کردن رنگ قفس به علتی نامعلوم  طعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

خوشبختانه این حریق مصدومی نداشته است.

005001

005002

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 13:14 روز سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ماه هزارو چهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن دو شهروند داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،پاساژ سعدی گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 4 شهریار را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و دو نفر در داخل آن محبوس شده بودند را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 22:09 روز دوشنبه هجدهم اردیبهشت ماه هزاروچهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکدستگاه خودرو واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،شهرک مریم،بلوار امام خمینی(ره) گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 3 اندیشه را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یکدستگاه خودرو پژو 405 به علتی نامعلوم  از قسمت موتور طعمه حریق شده که قسمتی از حریق توسط افراد حاضر در محل کنترل و با تلاش آتش نشانان ضمن اطفاء کامل از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری بعمل آمد.

علت بروز این حریق توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

005000

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

با تلاش همه جانبه آتش نشانان شهریار، آتش سوزی گسترده کارگاه تولید یونولیت در شهریار مهار گردید.

رخداد این آتش سوزی ساعت 17:37 روز دوشنبه هجدهم اردیبهشت ماه هزارو چهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واقع در شهریار،زیر گذر سپاه،پشت هلال احمر اطلاع رسانی و بلافاصله آتش نشانان به فرماندهی حمید رضا دمر چی لو رئیس سازمان آتش نشانی و همراهی مهدی پور احمدی معاونت عملیات در درمحل حضور یافتند.

بر اساس این گزارش کارگاه تولید یونولیت به مساحت تقریبی 400 متر مربع به علتی نامعلوم طعمه حریق شده که بلافاصله آتش نشانان شهریار عملیات اطفاء حریق را با ایجاد حلقه محاصره برای کنترل مهار آتش سوزی و جلوگیری از گسترش آن به دیگر قسمت ها شروع وسرانجام پس از یک عملیات طولانی حریق بطور کامل مهار و خاموش گردید. 

علت بروز این آتش سوزی توسط کارشناسان آتش نشانی شهریار در حال بررسی می باشد.

004993

004994

004995

004996

 

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

آتش نشانان شهریار از سقوط یکدستگاه خودرو  پژو 405 به داخل چاه فاضلاب در فاز یک اندیشه جلوگیری نمودند.
ساعت 13:56 روز دوشنبه هجدهم اردیبهشت ماه هزارو چهارصدودو در پی فرو ریختن طوقه چاه در یک مجتمع مسکونی  و گزارش تلفنی ساکنین،ستاد فرماندهی آتش نشانی شهریار زنگ ایستگاه 3 اندیشه را به صدا درآورد و امداد گران برای نجات حادثه دیدگان احتمالی عازم محل حادثه واقع درشهریار،شهرک کاروان،کوچه یاس شدند.
در بدو ورود  مامورین مشاهده گردید کف پارکینگ یک مجتمع مسکونی به علت ریزش طوقه و میله چاه فاضلاب نشست نموده و منجر به گیر کردن خودرو و ایجاد شکاف بیشتر روی کف پارکینگ شده بود.
آتش نشانان مستقر در محل با ایمن سازی و مهار نمودن زیر خودرو با استفاده از امکانات و تجهیزات،خودرو فوق را به آهستگی و دقت از روی دهانه چاه خارج نموده و ضمن محصور نمودن محل با نوار خطر به افراد حاضر در محل توصیه گردید سریعا با هماهنگی مهندسین مربوطه اقدامات لازم صورت پذیرد.

004997

004998

004999

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

 

003486

حمید رضا دمرچی لو

رئیس سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf