آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 17:25 روز دوشنبه سوم مهر ماه هزاروچهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک شهروند داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،رضی آباد بالا،شهرک رضوی،خیابان لاله چهارم گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 8 رضی آباد را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

با تلاش همه جانبه آتش نشانان، آتش سوزی گسترده کارگاه ساختمانی در شهریار مهار گردید.

رخداد این آتش سوزی ساعت 14:31 روز یکشنبه دوم مهرماه هزاروچهارصدو دو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واقع در شهریار،شهرک شاهد،جنب میدان ایثار اطلاع رسانی گردید و بلافاصله آتش نشانان شهریار با فرماندهی مهدی پور احمدی معاونت عملیات سازمان آتش نشانی شهریاردر قالب دو دستگاه خودرو عملیاتی درمحل حضور یافتند.

آتش نشانان شهریار به محض رسیدن به محل حادثه عملیات اطفاء را با ایجاد حلقه محاصره برای کنترل مهار آتش سوزی و جلوگیری از گسترش آن به دیگر قسمت ها شروع وسرانجام پس از یک عملیات فشرده حریق بطور کامل مهار و خاموش گردید.

علت بروز این آتش سوزی توسط کارشناسان آتش نشانی شهریار در حال بررسی می باشد.

005441

005442

005443

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در چهل و هشت ساعت گذشته طی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ستاد فرماندهی سازمان 10 بار زنگ ایستگاه های آتش نشانی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق و حوادث به شرح ذیل شدند وضمن اطفاء حریق و امداد رسانی از افزایش خسارت جلوگیری بعمل آوردند.

شنبه یکم مهر ماه هزاروچهارصدودو

1-ساعت 09:22 رهاسازی یک قلاده گربه محبوس شده در حفاظ شاخ گوزنی واقع در شهریار،خیابان بسیج،خیابان گلستان سوم

2-ساعت 09:48 رهاسازی یک قلاده گربه از چاهک آسانسور واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شهید دنیامالی،خیابان شقایق هشتم

3-ساعت 11:42 حریق ضایعات داخل چهاردیواری واقع در شهریار،خیابان شهید مصطفی خمینی(ره)،جنب رستوران مهرگان

4-ساعت 13:38 بازگشائی درب منزل با هماهنگی عوامل مربوطه و نجات کودک 5 ساله واقع در شهریار،بلوار انقلاب،کوچه شهید علی بابائی

5-ساعت 14:48 حریق یکدستگاه خودرو وانت مزدا واقع در شهریار،بلوار چیتگر،ورودی فاز یک اندیشه به طرف شقایق هشتم

6-ساعت 16:03 رهاسازی یک قلاده سگ در ملک گودبرداری شده به عمق 5 مترواقع در شهریار،خیابان شهید مداحی،حصارزیرک،خیابان شهید بختیاری

 

یکشنبه دوم مهر ماه هزاروچهارصدودو

7-ساعت 11:44 حریق ضایعات چوب واقع در شهریار،میدان بسیج

8-ساعت 14:31 حریق ژنراتور و دیگ بخار در کارگاه صنعتی واقع در شهریار،شهرک شاهد،جنب میدان ایثار

9-ساعت 19:31 حریق چند اصله درخت واقع در شهریار،بلوار رزمندگان،بعد از بهشت رضوان

10-ساعت 21:31 حریق ضایعات واقع در شهریار،امیریه،انتهای خیابان 16 متری ولیعصر(عج)،خیابان جلال آل احمد

0.0.0.0

 

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در چهل و هشت ساعت گذشته طی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ستاد فرماندهی سازمان 9 بار زنگ ایستگاه های آتش نشانی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق و حوادث به شرح ذیل شدند وضمن اطفاء حریق و امداد رسانی از افزایش خسارت جلوگیری بعمل آوردند.

پنجشنبه سی ام شهریور ماه هزاروچهارصدودو

1-ساعت 09:23 آبگرفتگی یکباب مغازه و بازگشائی درب فوق با حضور عوامل انتظامی واقع در شهریار،وائین،بلوار امام خمینی(ره)،فواصل خیابان میلاد سوم و پنجم،کوچه پرورده

2-ساعت 10:19 بازگشائی درب یک واحد مسکونی با هماهنگی عوامل مربوطه و نجات شهروند محبوس شده واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،شهرک مریم،خیابان شاهد،کوچ شهید یاسینی

3-ساعت 17:10 رهاسازی یک حلقه انگشتر از ........پسر بچه یازده ساله بامراجعه حضوری به ایستگاه مرکزی سازمان آتش نشانی شهریار 

4-ساعت 17:13 رفع آبگرفتگی یک واحد مسکونی در حضور عوامل انتظامی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شهید دنیامالی،خیابان ارغوان چهاردهم 

5-ساعت 17:15 حرق یکدستگاه خودرو نیسان از قسمت موتور واقع در شهریار،کمربندی شهید عباسپور،بعد از پمپ بنزین 

6-ساعت 20:29 واژگونی یکدستگاه خودرو پراید با دو مصدوم واقع در جاده شهریار به تهران،نرسیده به ورودی شهر قدس 

7-ساعت 21:02 برخورد یکدستگاه خودرو BMW با تیر برق واقع در شهریار،بلوار شورا،شهرک شاهد،روبروی پمپ گاز

جمعه سی و یکم شهریور ماه هزارو چهارصدودو 

8-ساعت 17:23 برق گرفتگی یک نفر بالای تیر برق واقع در شهریار، کهنز،ابتدای خیابان شهرداری که ضمن هماهنگی لازم شخص مذکور تحویل عوامل اورژانس گردید.

9-ساعت 20:08 تصادف سه دستگاه خودرو واقع در جاده کرج به شهریار،بعد از پارک دانشجو 

0.0.0.0

 

 

 

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در 24 ساعت گذشته طی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ستاد فرماندهی سازمان بار زنگ ایستگاه های آتش نشانی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق و حوادث به شرح ذیل شدند وضمن اطفاء حریق و امداد رسانی از افزایش خسارت جلوگیری بعمل آوردند.

یکشنبه بیست و ششم شهریور ماه هزاروچهارصدودو

1-ساعت 09:00 رهاسازی یک قلاده گربه محبوس شده در حفاظ شاخ گوزنی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،شهرک مریم،خیابان رودکی

2-ساعت 11:01 اتصالی فیوز داخل منزل واقع در شهریار،خیابان طالقانی،خیابان شهید ملک محمدی

3-ساعت 11:31 رهاسازی یک قلاده گربه از حیاط یک مجتمع مسکونی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان طالقانی،بعد از خیابان ارتش

4-ساعت 11:50 بازدید از ملک در حال گودبرداری واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شهید دنیامالی،خیابان ارغوان چهارم

5-ساعت 15:39 نجات شهروند محبوس شده در سرویس بهداشتی واقع در شهریار،فرهنگسرای استاد شهریار

6-ساعت 21:21 رهاسازی یک قلاده گربه محبوس شده در قفسه یکباب مغازه واقع در شهریار،میدان امام خمینی(ره)

7-ساعت 22:13 حریق باکس زباله واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،ابتدای خیابان شهید دنیامالی

8-ساعت 23:07 نجات شهروندان محبوس شده(دو نفر) در کابین آسانسور واقع در شهریار،عباس آباد،کوچه زمزم

005439

005440

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در 24 ساعت گذشته طی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ستاد فرماندهی سازمان بار زنگ ایستگاه های آتش نشانی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل ذیل شدند وضمن امداد رسانی از افزایش خسارت جلوگیری بعمل آوردند.

سه شنبه بیست و هشتم شهریور ماه هزاروچهارصدودو

1-ساعت 14:29 نجات دختر خانم 11 ساله محبوس شده در اتاق خواب یک واحد مسکونی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان شهید دنیامالی،خیابان شاهد غربی،خیابان میلاد،کوچه یکتا

2-ساعت 18:21 رهاسازی یک قلاده گربه محبوس شده در سقف کاذب واقع در شهریار،میدان معلم

0.0.0.0

 

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 23:32 روز دوشنبه بیست و هفتم شهریور ماه هزارو چهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق در راه پله یک مجتمع مسکونی واقع درشهریار،امیریه،خیابان شهید رفیعی گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 2 امیریه را با  امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یکدستگاه یخچال دوقلو داخل کارتن در مجاورت کابل برق روکار طعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری بعمل آمد.

خوشبختانه این حریق مصدومی نداشته و علت دقیق این حریق توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

005437

 

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 20:06 روز دوشنبه بیست و هفتم شهریور ماه هزاروچهارصدودو طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک شهروند داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،شهرک صدف،خیابان شهدای گمنام گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه مرکزی را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

مردحدودا 35 ساله که به بهانه مختلف قصد خودکشی  داشت با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی از بالای پل شهید صیاد شیرازی نجات داده شد.

ساعت 11:48 روز دوشنبه بیست و هفتم شهریورماه هزاروچهارصدودو ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شهریاردر جريان يک مورد اقدام به خودکشي واقع در تقاطع سه سطحه شهید صیاد شیرازی قرار گرفت و بلافاصله امدادگران ايستگاه مرکزی را با امکانات و تجهیزات کامل  به  محل حادثه  اعزام نمود.
هنگام حضور ماموران آتش نشاني مشاهده گردید مردی خدودا 35 ساله به علت مشکلات شخصی از بالای پل آویزان شده بود که قبل از سقوط از ارتفاع توسط آتش نشانان نجات و فرد مذکور تحویل عوامل مربوطه گردید.

001513

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

 

003486

حمید رضا دمرچی لو

رئیس سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf