آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 14:45 روز چهارشنبه هشتم دیماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یک واحد مسکونی واقع درشهریار،فاز یک اندیشه،شهرک مریم،خیابان دانش گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 3 اندیشه را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یک واحد مسکونی از قسمت آشپزخانه به علتی نامعلوم طعمه حریق شده بود که با تلاش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

علت بروز این آتش سوزی و میزان دقیق خسارت وارده توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

001952

001953

001954

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 13:06 روز چهارشنبه هشتم دیماه هزار و چهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،عباس آباد،کوچه نسیم گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 4 شهریار را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق ، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

مهدی پوراحمدی معاونت عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار،موفق به اخذ مدرک IRATA ، معتبرترین مدرک بین المللی کار در ارتفاع با کسب رتبه EXCELLENT-PASS  با شرکت در آزمون سال 2021 گردید.

مهدی پور احمدی هدف از شرکت در این آزمون را بالا رفتن سطح علمی و عملیاتی آتش نشانی عنوان نمود.

001948

001949

 

 001951

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 20:13 روز سه شنبه هفتم دیماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یک واحد مسکونی واقع درشهریار،وائین،کاروان،خیابان حافظ غربی گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه مرکزی را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یک واحد مسکونی از قسمت آشپزخانه به علتی نامعلوم طعمه حریق شده بود که با تلاش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

علت بروز این آتش سوزی و میزان دقیق خسارت وارده توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

001943

001944

001945

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 11:18 روز سه شنبه هفتم دیماه هزاروچهارصد  طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکباب مغازه فست فود واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،شهرک رفاه،نبش لاله یکم گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 3 اندیشه را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید مغازه فوق از قسمت ظرف روغن موجود بر شعله اجاق گاز طعمه حریق شده که  با تلاش آتش نشانان حریق بطور کامل اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

001946

001947

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

بر اثر برخورد یکدستگاه تریلر با عابر در بلوار نواب شهریار خانمی با هویت نامعلوم جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش در پی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار مبنی بر وقوع این حادثه واقع در شهریار،بلوار نواب،جنب بنیاد شهید ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه مرکزی را به محل حادثه اعزام و با توجه به اهمیت موضوع حمید رضا دمرچی لو رئیس سازمان آتش نشانی شهریار در محل حضور یافت.

در بدو ورود آتش نشانان ضمن ایمن سازی کامل جاده و طی بررسی‌های اولیه مشخص شد یکدستگاه تریلر با یک نفر عابر برخورد نموده که به علت شدت جراحت وارده در دم جان داد و در پایان وسایل نقلیه مذکور با هماهنگی پلیس راهور به پارکینگ منتقل گردید.

سازمان آتش نشانی شهریار با تاکید بر رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از تمامی شهروندان خواست که همواره در هنگام رانندگی آرامش خود را حفظ کرده و با انجام یک رانندگی قانونمند خاطرات شیرینی را برای خود و دیگران به ثبت برسانند.

001942

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

با تلاش همه جانبه آتش نشانان، آتش سوزی  اتاق نجاری در امیریه مهار گردید.

رخداد این آتش سوزی ساعت 11:19 روز دوشنبه ششم دیماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار اطلاع و بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانان ایستگاه 2 امیریه را به محل حریق واقع در شهریار،امیریه،پشت استادیوم،خیابان گلستان دوم غربی اعزام نمود.

در بدو ورود مامورین مشاهده گردید اتاق فوق به علتی نامعلوم طعمه حریق شده که با سرعت عمل آتش نشانان حریق اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

علت بروز این آتش سوزی و همچنین خسارت وارده توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریاردر حال بررسی می باشد.

001939

001940

001941

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 09:08 روز دوشنبه ششم دیماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار محبوس شدن یک راس گوسفند در داخل چاه واقع درشهریار،وائین،خیابان بعثت پنجم،انتهای کوچه گل ها گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه مرکزی را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و پس از ورود به داخل چاه مشاهده گردید یک راس گوسفند به علت عدم پوشش درب چاه به داخل آن سقوط کرده و محبوس شده که با تلاش نیروهای اعزامی و با استفاده از تجهیزات  رها سازی حیوان مذکور از داخل چاه حدودا چهل متری صورت پذیرفت.

001938

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در 24 ساعت گذشته طی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ستاد فرماندهی سازمان 5 بار زنگ ایستگاه های آتش نشانی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل های ذیل شدند وضمن امداد رسانی از افزایش خسارت جلوگیری بعمل آوردند.

یکشنبه پنجم آذرماه هزار و چهارصد

1-ساعت 08:36 بازگشائی درب یکباب منزل مسکونی واقع در شهریار،وائین،خیابان هدایت،کوچه هژیر

2-ساعت 12:24 رهاسازی یک حلقه انگشتر از انگشت دست خانمی حدودا 26 ساله با مراجعه حضوری به ایستگاه 2 امیریه

3-ساعت  13:54 رهاسازی گربه از حیاط خلوت یکباب منزل مسکونی واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،شهرک مریم،خیابان شهدای گمنام

4-ساعت 11:50 نجات یک شهروند محبوس شده در حمام یک واحد مسکونی واقع در شهریار،وائین،خیابان میلاد دوم

5-ساعت 23:50 نجات جوانی حدودا 18 ساله محبوس شده در داخل ساختمان واقع در شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،کوچه شهید رباطی،کوچه جلال آل احمد

001937

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

00288

حمید رضا دمرچی لو

رئیس سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf