آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 10:56 صبح روز شنبه بیست و هفتم آذر ماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار گازگرفتگی یک نفر از شهروندان واقع در شهریار،بلوار نواب،کوچه دماوند گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه های 4 شهریار و 1 مرکزی را با امکانات و تجهیزات کامل به محل حادثه اعزام نمود و در بدو ورود مامورین پس از بازگشائی درب واحد در حضور عوامل انتظامی مشاهده گردید مردی حدودا پنجاه ساله به علت گازگرفتگی بی هوش گردیده  که با همکاری اورژانس 115 شهریار به بیمارستان انتقال و نکات ایمنی به افراد حاضر در محل ارائه گردید.

00000

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 09:54 روز شنبه بیست و هفتم آذرماه هزاروچهارصد  طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واژگونی یکدستگاه خودرو نیسان واقع در شهریار،انتهای بلوار شهید شیخی گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 8 رضی اباد با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید خودرو فوق به علتی نامعلوم از مسیر جاده منحرف و پس از برخورد با موانع  واژگون و منجر به  بروز خسارت مالی گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت سوخت و قطع سرباطری، وسیله نقلیه مذکور با یکدستگاه جرثقیل به پارکینگ منتقل گردید.

خوشبختانه این حادثه مصدومی نداشته است.

001908

001909

001910

001911

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 18:15 روز جمعه بیست و ششم آذرماه هزاروچهارصد ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شهریاردر جريان يک مورد اقدام به خودکشي واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان نهم شرقی گرفت و بلافاصله امدادگران ايستگاه مرکزی را با امکانات و تجهیزات کامل  به  محل حادثه  اعزام نمود.
با حضور به موقع آتش نشانان پس از بازگشائی درب واحد در حضور عوامل انتظامی  مشاهده گردید مردی حدودا 36 ساله به علت  مشکلات روحی با باز نمودن شیر گاز شهری اقدام به  خودکشی نموده که پس از بستن شیر گاز شهری از بروز انفجار و آتش سوزی جلوگیری و بلافاصله فرد مسموم جهت ادامه درمان تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل گردید.

001900

 

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 20:11 روز پنجشنبه بیست و پنجم آذر ماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار گازگرفتگی سه نفر از شهروندان واقع در شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،کوچه شهید زمانپور گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 4 شهریار را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید سه نفر از شهروندان به علت نشت گاز منواکسید کربن دچار گازگرفتگی شدند که جهت ادامه درمان تحویل اورژانس حاضر در محل گردیدند.

00000

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 20:00 روز پنجشنبه بیست و ششم آذر ماه هزاروچهارصد  با مراجعه حضوری محصلی حدودا 12 ساله به ایستگاه 3 اندیشه که یک حلقه انگشتر در انگشت دست وی گیر کرده و متورم شده بود بلافاصله امدادگران ایستگاه مذکور به کمک او رفته و اقدامات لازم را انجام دادند.
نجاتگران آتش نشانی بلافاصله با استفاده تجهیزات مورد نیاز اقدام به بریدن انگشتر نموده و ضمن تحویل انگشتر به شخص مذکور انگشت دست فرد را آزاد و رها نمودند.
کلیه شهروندان محترم می توانند در صورت وقوع این نوع حادثه در هر ساعت از شبانه روز به نزدیک ترین ایستگاه آتش نشانی محل سکونت خود مراجعه نمایند.

001899

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 09:51،15:18،15:22 روز پنجشنبه و جمعه بیست و پنجم لغایت بیست و ششم آذرماه هزار و چهارصد طی سه مرحله تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن تعدای از شهروندان داخل کابین آسانسور به ترتیب واقع در 1-شهریار،خیابان شهید طوقانی،کوچه نیلوفر 2-شهریار،خیابان طالقانی،جنب بانک کشاورزی 3-شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،کوچه شهید ثمری گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه های مربوطه را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین طبقات متوقف و تعدادی از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 13:04 روز چهارشنبه بیست و چهارم آذرماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واژگونی یکدستگاه خودرو پژو 206 واقع در شهریار،شهرک جعفریه،کمربندی امام حسین(ع)،بعد از بلوار کندو گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 6 جعفریه را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یکدستگاه خودرو پژو 206 به  علتی نامعلوم از مسیر جاده منحرف،واژگون و منجر به مصدوم شدن دو نفر گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری محل تحویل عوامل مربوطه گردید.

001895

001896

001897

 

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 10:04  صبح روز چهارشنبه بیست و چهارم آذر ماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار مبنی بر اعلام خودکشی مردی جوان واقع در شهریار،شهرک جعفریه گزارش و بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان آتش نشان ایستگاه 6 جعفریه را به محل حادثه اعزام نمود.

در بدو ورود مامورین مشاهده گردید مردی جوان با هویت نامعلوم بصورت حلق آویز بوده که ضمن هماهنگی با مراجع قانونی جسد فرد مذکور جهت انتقال به سردخانه و پزشکی قانونی تحویل نیروی انتظامی مستقر در محل گردید.

001891

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 18:549 روز سه شنبه بیست و سوم آذر ماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار انحراف یکدستگاه خودرو سواری از مسیر جاده واقع درشهریار، تقاطع غیر همسطح سپاه به طرف شهریار گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امداد گران ایستگاه 1 مرکزی را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یکدستگاه خودرو رانا به علتی نامعلوم از مسیر جاده منحرف  و منجر به مصدوم شدن یک نفر گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری محل تحویل عوامل انتظامی مستقر در محل حادثه گردید.

001890

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

00288

حمید رضا دمرچی لو

رئیس سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf