آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

                         روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار
ساعت 01:06 بامداد روز جمعه بیست و ششم اسفند ماه هزاروچهارصدویک طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار تصادف منجر به واژگونی واقع در فاز یک اندیشه، خیابان طالقانی،جنب خیابان ارغوان چهارم گزارش گردید.
ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 3 اندیشه را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و  در بدو ورود مامورین مشاهده گردید دو دستگاه خودرو شامل پژو 207 و پراید به علت عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمائی و رانندگی با یکدیگر برخورد نموده و منجر به واژگونی پراید،مصدوم شدن دو نفر و بروز خسارت مالی گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری افراد مصدوم توسط عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال و محل تحویل عوامل انتظانی گردید.

علت بروز این تصادف توسط کارشناسان پلیس راهور تحت بررسی می باشد.

004882

004883

004884

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 16:51 روز  چهارشنبه بیست و چهارم اسفندماه هزاروچهارصدویک طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک شهروند داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،امیریه،بلوار امام خمینی(ره) گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 2 امیریه را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 11:56 روز دوشنبه بیست و دوم اسفندماه هزاروچهارصدویک طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ریزش سنگ نما یکباب ساختمان واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان طالقانی،خیابان مبین گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 3 اندیشه را به محل فوق اعزام نمود.

در بدو ورود مامورین مشاهده گردید نمای یکباب ساختمان به علت عدم استحکام ریزش کرده و منجر به بروز خسارت سنگین به یکدستگاه خودرو سمند گردیده بود که ضمن ایمن سازی، محصور نمودن محل با نوار خطر و عدم پذیرش اخطار آتش نشانی توسط مدیر ساختمان به ساکنین حاضر در محل تاکید گردید به جهت پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه ناگوار برای متصرفین و عابرین اقدام فوری صورت پذیرد.

004869

004870

004871

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 11:41 روز دوشنبه بیست و دوم اسفندماه هزاروچهارصدویک طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک شهروند داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،وائین،خیابان بعثت هشتم گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه مرکزی را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

رهائی جک خودرو منجر به مصدومیت یک نفر گردید.

بر اساس این گزارش درپی کسب خبر از جانب شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریارمبنی بر وقوع حادثه رهاسازی جک حودرو از زیر یکدستگاه خودرو سواری واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،شهرک رفاه،روبروی مسجد،ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 3 اندیشه را به محل حادثه اعزام نمود.

در این حادثه که بر اثر رهاسازی جک بالابرنده خودرو به وقوع پیوست، فردی که در حال تعمیر خودرو خود بوده به علت خلاص شدن جک و افتادن خودرو بر روی وی مصدوم گردید که در همان لحظات اولیه توسط افراد حاضر در محل از زیر خودرو خارج و ضمن ایمن سازی کامل محل، فرد مصدوم توسط اورژانس 115 شهریار به بیمارستان انتقال و محل تحویل عوامل انتظامی گردید.

004868

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

 

003486

حمید رضا دمرچی لو

رئیس سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf