آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 02:06 روز  شنبه ششم آذر ماه هزاروچهارصد  با مراجعه حضوری محصلی حدودا 16 ساله به ایستگاه 2 امیریه که یک حلقه انگشتر در انگشت دست وی گیر کرده و متورم شده بود بلافاصله امدادگران ایستگاه مذکور به کمک او رفته و اقدامات لازم را انجام دادند.
نجاتگران آتش نشانی بلافاصله با استفاده تجهیزات مورد نیاز اقدام به بریدن انگشتر نموده و ضمن تحویل انگشتر به شخص مذکور انگشت دست فرد را آزاد و رها نمودند.
کلیه شهروندان محترم می توانند در صورت وقوع این نوع حادثه در هر ساعت از شبانه روز به نزدیک ترین ایستگاه آتش نشانی محل سکونت خود مراجعه نمایند.

001821

روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 14:08 روز جمعه پنجم آذر ماه هزاروچهارصد طی تماس باسامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق انبار زغال واقع در شهریار،کردزار،خیابان باهنر گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 2 امیریه را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید انبار زغال به علتی نامعلوم  طعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

خوشبختانه این حریق مصدومی نداشته است.

001825

001826

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 11:15 روز جمعه پنجم آذرماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واژگونی یکدستگاه خودرو تیبا واقع در جاده شهریار به تهران،بعد از پمپ بنزین رضی آباد،نرسیده به ورودی شهر قدس گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 1 مرکزی را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یکدستگاه خودرو تیبا به  علتی نامعلوم از مسیر جاده منحرف،واژگون و منجر به مصدوم شدن پنج نفر گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری افراد مذکور با همکاری اورژانس به بیمارستان انتقال و محل تحویل عوامل راهور گردید.

001817

001818

001819

001820

                  روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار
ساعت 10:53 روز جمعه پنجم آذرماه هزار و چهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکباب مغازه مکانیکی واقع در شهریار،اسدآباد به طرف سه راه فردوسیه،بعد از پمپ بنزین گزارش گردید.
ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 7 کهنز را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید مغازه فوق به علتی نامعلوم دچار آتش سوزی شده و منجر به مصدومیت یک نفر گردیده بود که حریق مذکور قبل از اطلاع به آتش نشانی توسط افراد حاضر در محل کنترل و با تلاش آتش نشانان ضمن ایمن سازی کامل توصیه های لازم ارائه گردید.
به گفته افراد حاضر در محل فرد مصدوم به بیمارستان انتقال داده شد.

علت بروز این آتش سوزی توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

001822

001823

 

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 00:41 بامداد روز جمعه پنجم آذر ماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار انحراف یکدستگاه خودرو سواری از مسیر جاده واقع در جاده کرج به شهریار،جنب پمپ بنزین گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امداد گران ایستگاه 1 مرکزی را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یکدستگاه خودرو تیبا به علتی نامعلوم از مسیر جاده منحرف  و منجر به مصدوم شدن یک نفر گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری فرد مصدوم با همکاری اورژانس 115 شهریار به بیمارستان انتقال و محل تحویل عوامل انتظامی مستقر در محل حادثه گردید.

001816

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 18:37 روز پنجشنبه چهارم آذرماه هزار و چهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن یک نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،بلوار شهید دنیامالی،ابتدای خیابان شاهد شرقی گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 3 اندیشه را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و یک نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و فرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

001507

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 15:24 روز پنجشنبه چهارم آذر ماه هزاروچهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار محبوس شدن یک قلاده گربه در درز انقطاع واقع در شهریار،امیریه،خیابان صاحب الزمان(عج)،کوچه شهید نامدار،نبش کوچه استقلال گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 2 امیریه را  با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل فوق نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یک قلاده گربه در محل فوق محبوس شده  که با تلاش آتش نشانان رهاسازی صورت پذیرفت.

عکس:آرشیو

001824

                       روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار
ساعت 08:23 صبح روز چهارشنبه سوم آذر هزار و چهارصد طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق در طبقه فوفانی یکباب مغازه واقع در شهریار،وائین،خیابان بعثت دوم،کوچه مخابرات گزارش گردید.
ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه مرکزی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید انباری یک واحد مسکونی درطبقه فوقانی یکباب مغازه به علتی نامعلوم طعمه حریق شده و منجر به مصدومیت یک آتش نشان گردید که با سرعت عمل نیروهای عملیاتی حریق بطور کامل مهار و خاموش گردید.
علت بروز این آتش سوزی توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

001813

001814

001815

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 13:16 روز یکشنبه سی ام آبانماه هزاروچهارصد  طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق  آلونک داخل باغ واقع در شهریار،رزکان،روبروی شهرداری گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 5 شهید قائمی رزکان را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید آلونکی در یک قطعه باغ  به علتی نامعلوم طعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

001811

001812

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

00288

حمید رضا دمرچی لو

رئیس سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf