با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

آمار بازدیدکنندگان

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار:

در مورخه دهم آبانماه نودویک ساعت 17:00 شخصی بامراجعه حضوری به ایستگاه مرکزی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار که یک حلقه انگشتر طلاء در انگشت دست راست وی گیر کرده ومتورم شده بود با تلاش نیروهای امداد ونجات آتش نشانی شهریار با برش انگشتر از دست شخص خارج وحلقه طلاء تحویل فرد گردید.

 


 


 


پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار:

 


 

در راستای اجرای طرح بازدید رایگان از دودکش های ساختمانی در مناطق مختلف شهریار کارشناسان پیشگیری سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار در پی تماس برخی از همشهریان با سامانه 125 درتاریخ نهم آبانماه نودویک علاوه بر مشاوره تلفنی به صورت حضوری  3 مورد  دودکش تصرفات مسکونی  را مورد بازدید وارزیابی قرار داده ونسبت به مشاوره وارائه دستور العمل ایمنی لازم جهت رفع نقص وایمن سازی محیط به ساکنین محل اقدام لازم به عمل آورده ودر مشاهدات خود عمده مشکلات موجود را به شرح ذیل گزارش نموده اند.

1-وجود دودکش در نمای ساختمان

2-استفاده از چند دستگاه گاز سوز از یک دودکش مشترک

3-عدم وجود کلاهک H بر روی لوله های دودکش

4-عدم استفاده لوله دودکش با قطر مناسب جهت وسایل گرمایشی گاز سوز

لازم بذکر است همشهریان محترم می توانند در صورت مشاهده هر گونه مورد نا ایمن در ارتباط با دودکش های ساختمانی سریعا مراتب را باشماره تلفن های 125،65222122 به همکاران سازمان آتش نشانی شهریار اعلام نمایند. همکاران بصورت24 ساعته(شبانه روزی)آماده پاسخگوئی به سئولات شما می باشند.

توصیه های ایمنی:

1-واحدهائی که بخاری در هال با دودکش استاندارد مورد استفاده قرار می دادند بعلت متراژ کم واحدها توصیه شد از نصب بخاری در اطاق خواب به علت کمبود هوای لازم خودداری نمایند.

2-توضیحات لازم در خصوص عدم استفاده از دودکش مشترک فی مابین آبگرمکن وهود با دلایل لازم به مالک داده شد.

3-توصیه شد از لوله های آکاردئونی بعلت عدم آب بندی طرفین لوله و مواج بودن مسیر داخل آن واحتمال سوراخ بودن آن وگرم شدن لوله سبب ایجاد انحنای آن می گردد ودر نتیجه محصولات احتراق وارد فضای داخل خانه میشود.

4-توضیحات لازم در خصوص استفاده از دودکش شومینه با نصب بخاری وشرایط لازم به مالک یا مالکین داده شد.

5-هماهنگی با سرویس کار پکیج زمینی در خصوص تعویض فیلتر آن که پس از سرویس عیب آن برطرف گردید.

6-واحدهائی که دودکش آنها در نمای ساختمان قرار داشت وکلیه راه حلها به بن بست رسیده بود توصیه شد که از پکیج فن دار استفاده نمایند.

7-توضیحات لازم در خصوص مجهز کردن لوله دودکش ها در پشت بام با کلاهک H و دادن ارتفاع لازم از حد جانپناه و یا هر موانعی که در کنار دودکش قرار دارد.

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار:

ساعت 10:42 دیروز نهم آبانماه نودویک طی تماس با سامانه 125 حادثه محبوس شدن فردی در داخل آسانسور در شهریار،میدان حافظ،خیابان تعاون،کوچه تعاون گزارش شد.به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امدادونجات ایستگاه شماره401  آتش نشانی شهریار را به محل اعزام کرد.نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی ساختمان واطلاع ازموقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند.ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور،کابین آسانسور که بین طبقات سوم وچهارم متوقف ویکی از شهروندان درداخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده ودر موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری،درب آسانسور را باز نموده وفرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

 


پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار:

در مورخه نهم آبانماه نودویک ساعت 01:43 بامداد در جاده شهریار-رزکان یکدستگاه خودرو سمند به علت سرعت بالا وعدم کنترل خودرو توسط راننده ازجاده منحرف و به تیر وتابلو برق برخورد نموده که منجر به فوت یک نفر ومصدوم شدن دو نفر گردیده بود که با حضور نیروهای امداد ونجات آتش نشانی شهریار ضمن ایمن سازی کامل وجلوگیری از نشت بنزین وقطع سرباطری فرد فوت شده ومصدومین از خودرو خارج وباهمکاری اورژانس 115 شهریار افراد مصدوم به بیمارستان انتقال داده شدند.

 

 

 

 


 


پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار:

ساعت 18:00 دیروز هشتم آبانماه نودویک طی تماس با سامانه 125 حادثه محبوس شدن فردی در داخل آسانسور در شهریار،خیابان شهید احمد رهگذر گزارش شد.به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امدادونجات ایستگاه شماره401  آتش نشانی شهریار را به محل اعزام کرد.نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی ساختمان واطلاع ازموقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند.ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور،کابین آسانسور که بین طبقات متوقف ویکی از شهروندان درداخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده ودر موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری،درب آسانسور را باز نموده وفرد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

 


مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار administrator fireman 125 shahriar

شهروندیار

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز