با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

صفحه اصلی

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 22:50 روز جمعه یازدهم بهمن ماه نودوهشت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار انحراف یکدستگاه خودرو پراید از مسیر اصلی واقع درشهریار،بلوار شهید شیخی،نرسیده به تالار ایران گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 401 شهریار را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نموده و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یکدستگاه خودرو پراید به علتی نامعلوم از مسیر جاده منحرف  و منجر به بروز خسارت مالی گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل محل و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری و انتقال وسیله نقلیه به مسیر اصلی ،خودرو مذکور تحویل پلیس راهورگردید.

0.0.0.0

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 19:09 روز جمعه یازدهم بهمن ماه نودوهشت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن پنج نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان نهم شرقی گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 101 مرکزی را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و پنج نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

2150

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

آتش نشانان شهریار از سقوط کامل یکدستگاه خودرو پراید به داخل چاه فاضلاب در فاز یک اندیشه جلوگیری کردند.

ساعت 19:06 روز جمعه یازدهم بهمن ماه نودوهشت در پی فرو ریختن طوقه چاه در یک مجتمع مسکونی  و گزارش تلفنی ساکنین،ستاد فرماندهی آتش نشانی شهریار زنگ ایستگاه 301 اندیشه را به صدا درآورد و امداد گران برای نجات حادثه دیدگان احتمالی عازم محل حادثه واقع درشهریار،فاز یک اندیشه،بلوار طالقانی،خیابان ارغوان یازدهم شدند.

در بدو ورود  مامورین مشاهده گردید  کف پارکینگ یک مجتمع مسکونی در محور جلو خودرو پراید  فرو ریخته بود که همین عامل باعث گیر کردن خودرو و ایجاد شکاف بیشتر روی زمین شده بود.

آتش نشانان مستقر در محل با ایمن سازی و مهار نمودن زیر خودرو با استفاده از امکانات و تجهیزات،خودرو فوق را به آهستگی و دقت از روی دهانه چاه خارج کرده تا عمق و سطح گودال ایجاد شده بیش از پیش نشود و پس از این کار بررسی علت حادثه و ایمن سازی بعد از عملیات در دستور کار قرار گرفت.

2238

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 14:58 روز جمعه یازدهم بهمن ماه نودوهشت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ترکیدگی لوله گاز واقع در شهریار،امیریه،ابتدای خیابان شهید رفیعی گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 201 امیریه را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حادثه شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید لوله گاز شهری به علت خاکبرداری یکدستگاه لودر دچار شکستگی شده و منجربه خارج شدن مقدار زیادی گاز گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل  ومحصور نمودن محل با نوار خطر با همکاری اداره گاز از بروز انفجار و حریق جلوگیری بعمل آمد.

2233

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

رهائی  جک خودرو منجر به مصدومیت راننده اتوبوس شد.

بر اساس این گزارش درپی کسب خبر از جانب شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریارمبنی بر وقوع حادثه رهاسازی جک حودرو از زیر اتوبوس واقع در شهریار پایانه مسافربری ستاد فرماندهی سازمان  بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 401 شهریاررا به محل حادثه اعزام نمود.

در این حادثه که بر اثر رهاسازی جک بالابرنده خودرو به وقوع پیوست، فردی که در حال تعمیر یک دستگاه اتوبوس بوده به علت خلاص شدن جک و افتادن خودرو بر روی وی مجروح گردید که در همان لحظات اولیه توسط سایر رانندگان از زیر اتوبوس خارج و ضمن ایمن سازی کامل محل، فرد مصدوم توسط اورژانس 115 شهریار به بیمارستان انتقال داده شد.

 2231

2232

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

آتش نشانی شهریار

شهروندیار

 

 

 

 

 

 

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز