با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

آمار بازدیدکنندگان

صفحه اصلی

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

در آستانه فرا رسیدن هفتم مهر ماه روز ملی آتش نشانی و ایمنی جمعی از آتش نشانان فداکار شهریار از کودکان مبتلا به سرطان  که در بخش خون بیمارستان امام خمینی (ره) کودکان بستری بودند عیادت کردند.

بر اساس این گزارش طی هماهنگی صورت گرفته با بخش خون بیمارستان امام خمینی(ره) تهران جمعی از آتش نشانان فداکار از کودکان مبتلا به سرطان عیادت کردند.

در این مراسم ضمن دلجوئی سرپرست محترم شهرداری شهریار و رئیس سازمان آتش نشانی از کودکان هدایائی از طرف آتشنشانان به این کودکان اهدا شد .

در حاشیه این بازدید مهندس علی بابائی سرپرست محترم شهرداری شهریارخاطر نشان کرد بسیار خرسندیم که توانستیم به واسطه فرا رسیدن هفتم مهر ماه سالروز ملی آتش نشانی و ایمنی با حضور در کنار این عزیزان، لحظاتی شاد برای آنان بیافرینیم و در جهت بر آورده شدن بخشی از آرزوهای  این کودکان قدم برداریم.

همچنین در حین این دیدار جمعی از کودکان مبتلا به سرطان با کلاه های آتش نشانان مهربان، به عنوان  آتش نشانان کوچک شهریار، حس خوب کمک به همنوعان را تجربه کردند.

1600

1601

1607

1602

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعات 16:10،22:39 روز سه شنبه دوم مهر ماه نودوهشت طی دو مرحله تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن سه نفراز شهروندان در کابین آسانسور به ترتیب واقع در 1شهریار،خیابان ولیعصر(عج)،جنب مانتو سرای نگار 2-شهریار،روبروی بلوار نواب،مجتمع طاها گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امدادونجات ایستگاه های 401 شهریار و 101 مرکزی را به محل های  فوق اعزام نمود. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین  طبقات متوقف و سه نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

00

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

دومین دوره مسابقات آبرسانی آتش نشانی های استان تهران در روز سه شنبه دوم مهر ماه نودوهشت از ساعت 16:00 به میزبانی سازمان آتش نشانی شهریار در محل فاز یک اندیشه برگزار گردید.

مسابقات پس از اجرای مراسم رژه تیمها و عرض خیرمقدم توسط میزبان مسابقات آغاز و پس از پنج ساعت رقابت در پایان تیم های آتش نشانی شهریار،وحیدیه و رباط کریم مقام اول تا سوم  مسابقات و تیم آتش نشانی ساوه به عنوان تیم اخلاق مسابقات را به خود اختصاص داده و مراسم اختتامیه با حضور کلیه اعضای تیم های شرکت کننده برگزار و جوایز تیم های برتر اهداء گردید.

1585

1586

1587

1588

1592

1591

1593

1589

1590

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

در آستانه فرا رسیدن هفتم مهر ماه سالروز ملی آتش نشانی و ایمنی یکدوره مسابقه همگانی من آتش نشانم با هدف ترویج فرهنگ ایمنی به میزبانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریاردر محل بلوار جویبار وائین برگزار گردید.

بر اساس این گزارش سازمان آتش نشانی شهریار به جهت ایمنی شهری نسبت به برنامه ریزی و اجرای برنامه های متنوع با رویکرد آموزشی،فرهنگی،ورزشی و اجتماعی با مشارکت مردمی، اقدام به یکدوره مسابقه بزرگ مردمی من آتش نشانم در محل بلوار جویبار وائین نموده که پس از یک رقابت فشرده از میان افراد شرکت کننده به نفرات برتر با اهداء لوح و کارت هدیه تقدیر بعمل آمد.

1578

1579

1580

1641

1584

1581

1582

1583

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

0.0.0.0

 

احمد کریمی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار اعلام کرد:

در آستانه فرارسیدن 7 مهر روز ملی ایمنی و آتش نشانی، به منظور پاسداشت مقام شامخ آتش نشان و به جهت ضرورت تقدیر از زحمات و ایثاگریهای بی منت این قشر زحمتکش ، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار به توصیه مؤکد جناب آقای مهندس بابایی سرپرست شهرداری شهریار که به کرات یکی از اولویتهای کاری خودرا توجه ویژه به بحث ایمنی شهری و آتش نشانی عنوان نموده، نسبت به برنامه ریزی و اجرای برنامه های متنوع با رویکرد آموزشی ، فرهنگی، ورزشی و اجتماعای با مشارکت مردمی اقدام نموده که جدول زمانی برنامه های در دست اقدام به شرح ذیل اعلام می گردد.

ردیف عنوان برنامه ایام هفته مورخ محل برگزاری ساعت برگزاری
1 برگزاری اولین دوره مسابقات بزرگ مردمی با عنوان چالش آتش نشان دوشنبه 01/07/98 وائین- بلوار جویبار 16 عصر
2 برگزاری دومین دوره مسابقات آبرسانی در عملیات اطفاء حریق با حضور آتش نشانان شهرداری های استان تهران به میزبانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار سه شنبه 2/07/98 ایستگاه 301- به نشانی فاز یک اندیشه-خیابان طالقانی 15 بعدازظهر
3 تکریم بازنشستگان سازمان چهارشنبه 03/07/98 ایستگاه 301- به نشانی فاز یک اندیشه-خیابان طالقانی 10 صبح
4 گلباران مزار شهدا و استقرار نمایشگاه سیار آتش نشانی پنج شنبه 04/07/98 مزارشهدا در سطح شهر 15 بعدازظهر
5 شرکت در مراسم نماز جمعه شهریار جمعه 05/07/98 مسجد جامع شهریار 12 ظهر
6 دیدار با کودکان سرطانی شنبه 06/07/98 بیمارستان امام خمینی تهران- بیمارستان امام سجاد 15 بعدازظهر
7 انجام مراسم رژه خودروهای عملیاتی سازمان یکشنبه 07/07/98 سطح شهر 8 صبح
8 برگزاری مراسم روز آتش نشان با حضور مسئولین ارشد شهرستان و آتش نشانان یکشنبه 07/07/98 فرهنگسرای استاد شهریار 10 تا 12
9 برگزاری مراسم روز آتش نشان با حضورخانواده های آتش نشانان یکشنبه 07/07/98 تالار شباهنگ 13 تا 15


وی در ادامه اهم اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری شهریار در حوزه ایمنی و آتش نشانی را در یک سال گذشته، ساماندهی و مدیریت بیش از 1500 مورد حادثه آتش سوزی و امداد ونجات، خرید و تجهیز سازمان آتش نشانی به یکدستگاه نردبان 32 متری هیدرولیک با ارزش تقریبی 160.000.000.000 ریال با هدف دسترسی امدادگران و آتش نشانان به حادثه دیدگان در ساختمانهای بلند مرتبه ، خرید و تحویل تجهیزات ایمنی و انفرادی آتش نشانان به ارزش 20.000.000 ریال، اجرای بیش از 5 طرح پیشگیرانه در راستای ایمن سازی محیط شهری، راه اندازی هنرستان آتش نشانی، ارائه آموزش های ایمنی در مقاطع گوناگون بیش از 25000 نفر از همشهریان در قالب طرحهای مختلف با هدف ارتقاء سطح دانش ایمنی شهروندان ، ارائه بیش از 30 دوره آموزش تخصصی جهت آتش نشانان استان تهران و کارکنان شهرداریهای غرب استان تهران، پیگیری اخذ مجوز استخدام 90 نفر نیرو در مجموعه آتش نشانان و درخواست جذب 9 نفر نیروی آتش نشان زن با توجه به ضرورت نیاز به عنوان تنها شهرداری متقاضی جذب نیروی زن آتش نشان در کشور را برشمرد و با عنایت به شناخت دغدغه های مدیریت شهری از جمله فرماندار محترم، ریاست و اعضای محترم شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری در قبال تأمین ایمنی شهروندان این سازمان با تمام توان و تجهیزات خود با تلاش بی وقفه و شبانه روزی در جهت تحقق این اهداف که همانا داشتن شهری ایمن است گام خواهد برداشت.  

مدیرعامل سازمان

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار administrator fireman 125 shahriar

شهروندیار

 

 

 

 

 

 

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز