با گاز گرفتگی مقابله کنیم :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

آمار بازدیدکنندگان

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

 

همایش تخصصی چگونگی اجرای سیستم های اعلام و اطفاء حریق اتوماتیک در ساختمانها با حضور روسای سازمان ها،مسئولین واحدها و معاونت های پیشگیری آتش نشانی های استان تهران در محل مرکز آموزش سازمان برگزار گردید.

در این همایش بر ضرورت نصب سیستم های اعلام حریق که چندین دهه از طول عمر آن در جهان می‌گذرد و توانسته به خوبی جایگاهی مناسب را در صنعت ساختمان بدست آورد تاکید گردید. به گونه ای که ما امروزه در نشریات و مقررات ملی ساختمان در کشور خود شاهد این مدعی هستیم که تاکید لازم برای موضوع سیستم های اعلام حریق می‌گردد به ویژه این مسئله برای ساختمان خاص و آپارتمان‌های ۴ طبقه و بالاتر دارای اهمیت می‌باشد. زیرا حفاظت از مال و جان افراد دارای اهمیت انکار ناپذیر است.

425

426

427

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 21:13 روز سه شنبه سی ام بهمن نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واژگونی یکدستگاه خودرو پزو 405 واقع در جاده مارلیک به طرف شهریار گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 601 جعفریه را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید خودرو فوق به علت بی احتیاطی و عدم کنترل خودرو توسط راننده از مسیر جاده منحرف،واژگون و منجر به مصدوم شدن سه نفر گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت بنزین و قطع سرباطری افراد مصدوم با همکاری اورژانس 115 شهریار به بیمارستان انتقال و محل تحویل پلیس راهور گردید.

422

423

424

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

با توجه به فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال(چهارشنبه سوری)تعداد 25 نفر از دانش آموزان دبستان پسرانه فرهنگ آموزش اصول و مبانی حریق و نحوه کار با خاموش کننده های دستی و جلوگیری از خطرات احتمالی چهارشنبه سوری را بصورت تئوری و عملی جمعا به مدت چهار ساعت  توسط مهندس خسروی مربی و مسئول  آموزش در محل مرکز آموزش سازمان طی نمودند.

416

417

418

419

420

421

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 14:00 روز سه شنبه سی ام بهمن ماه نودوهفت   طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق آلاچیق سفره خانه سنتی واقع در شهریار،بلوار شهید کلهر،نرسیده به میدان فجر گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 101 مرکزی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید  آلاچیق سفره خانه سنتی به علتی نامعلوم طعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری بعمل آمد.

علت بروز این آتش سوزی و همچنین خسارت وارده توسط کارشناسان سازمان اتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

 412

413

414

415

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 15:21 روز سه شنبه سی ام بهمن ماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن چهار نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،وائین،میدان امام خمینی(ره)،ابتدای کوچه مسجد گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 101 مرکزی را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و چهار نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

49

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

در راستای اجرای بند دو و سه ماده چهار فصل دوم اساسنامه سازمان آتش نشانی شهریار و با عنایت به فرا رسیدن ایام نوروز و آغاز سفر های نوروزی شهروندان طرح تهیه شناسنامه ایمنی جایگاه های سوخت تحت حوزه خدماتی شهرداری شهریار با هدف ایمن سازی مراکز مذکور  آغاز و ضمن بازدید ایمنی از نظر خاموش کننده های دستی،سطل های ماسه بادی و ....، توصیه های ایمنی به جایگاه داران ارائه و نتیجه اقدامات انجام شده به مراجع ذیصلاح انعکاس داده خواهد شد.

402

410

411

403

404

405

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

طی هماهنگی به عمل آمده  و در راستای اجرای بند شش -ماده چهار -فصل دوم  اساسنامه سازمان آتش نشانی شهریار با عنوان پایش مستمر میزان آمادگی کارکنان سازمان و کمک به حفظ و افزایش توان،مهارت ها و دانش آنان از طریق برگزاری آزمون های دوره ای آمادگی جسمانی،مسابقات ورزشی و.... ،آزمون آمادگی جسمانی نیمه دوم سال نودوهفت کلیه پرسنل ستادی و عملیاتی سازمان بر اساس برنامه زمانبندی تعیین شده و به تفکیک رده های سنی مختلف در محل پروژه سازمان آتش نشانی شهریار برگزار و نتیجه آزمون در پرونده پرسنلی افراد منعکس گردید.

406

407

408

409

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 16:46 روز دوشنبه بیست و نهم بهمن ماه نودوهفت طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حادثه محبوس شدن چهار نفر از شهروندان داخل کابین آسانسور واقع در شهریار،شهرک شاهد،خیابان شقایق شانزدهم گزارش شد. به دنبال آن ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار بلافاصله اکیپ عملیاتی امداد و نجات ایستگاه 101 مرکزی را به محل اعزام کرد. نجات گران به محض رسیدن با ارزیابی کلی واطلاع از موقعیت دقیق کابین آسانسور در داخل ساختمان سریعا عملیات ویژه نجات را آغاز کردند. ماموران سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار با اتخاذ تدابیر لازم وایمن سازی محیط با قطع برق آسانسور، کابین آسانسور که بین یکی از طبقات متوقف و چهار نفر از شهروندان در داخل آن محبوس شده بود را با سیستم دستی از طریق اتاقک کنترل آسانسور کابین به حرکت درآورده و در موازات یکی از طبقات با استفاده از کلید اضطراری، درب آسانسور را باز نموده و افراد محبوس شده را بدون هیچگونه آسیبی از داخل کابین خارج نمودند.

00

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

اختتامیه کلاس آموزش تخصصی ارتباط موثر با محیط و دیگران جهت کارکنان شهرداری های استان تهران  درمحل مرکز آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار  با برگزاری آزمون کتبی  به پایان رسید و دوره های بعدی طبق جدول زمانبدی برگزار خواهد شد.

398

399

400

401

 

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار administrator fireman 125 shahriar

شهروندیار

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf

حدیث روز