آموزش شهروندی :   

امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در 24 ساعت گذشته طی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ستاد فرماندهی سازمان 5 بار زنگ ایستگاه های آتش نشانی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق و حوادث به شرح ذیل شدند وضمن اطفاء حریق و امداد رسانی از افزایش خسارت جلوگیری بعمل آوردند.

دوشنبه ششم بهمن ماه نودونه

1-ساعت 11:34  محبوس یک قلاده گربه در موتور یکدستگاه خودرو سواری واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان طالقانی،کوچه میخک

2-ساعت 12:09  ریزش دهانه چاه یک واحد مسکونی واقع در شهریار،میدان حافظ،کوچه لادن ،بن بست گل لادن

3-ساعت 17:18 حریق ضایعات لاستیک واقع در شهریار،عباس آباد،خیابان شیخ طبرسی

4-ساعت 22:55  حریق درخت واقع در شهریار،رضی آباد بالا،جاده بهاء،بعد از رستوران احسان

سه شنبه هفتم بهمن ماه نودونه

5-ساعت 00:23  حریق درخت واقع در شهریار،کهنز،بلوار رزمندگان،روبروی بهشت رضوان

0.0.0.0

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

به جهت احداث نیروگاه­ سیکل ترکیبی درسطح کشور و افزایش حوادث آن از سوی دیگر، و در راستای حفظ و صیانت از نیروی­ کار، تجهیزات و اموال، استانداردها و مقررات ایمنی مربوط به هر بخش کارشناسان حوزه عملیات و پیشگیری سازمان آتش نشانی شهریار(آقایان مهدی پور احمدی(معاونت عملیات)،ناصر حق وردی(مسئول حوزه پیشگیری)واحمد جلالوند(کارشناس حوزه پیشگیری) در روز دوشنبه ششم بهمن ماه نودونه ضمن بازدید از شرکت برق حرارتی واقع در جاده شهریار به تهران(بلوار پلیس)،توصیه های لازم را در خصوص نصب و راه اندازی سیستم های اعلام و اطفاء حریق به مسئولین مربوطه ارائه نمودند.

00387

00388

00389

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در 24 ساعت گذشته طی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی شهریار ستاد فرماندهی سازمان 4 بار زنگ ایستگاه های آتش نشانی را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات وتجهیزات کامل راهی محل حریق و حوادث به شرح ذیل شدند وضمن اطفاء حریق و امداد رسانی از افزایش خسارت جلوگیری بعمل آوردند.

یکشنبه پنجم بهمن ماه نودونه

1-ساعت 08:56  نجات سه نفر از شهروندان محبوس شده در یک واحد مسکونی واقع در شهریار،امیریه،روبروی مخابرات مرکزی،خیابان ایثار ششم

2-ساعت 16:17  حریق درخت واقع در شهریار،فاز یک اندیشه،خیابان پانزدهم غربی،داخل میدان فاطمیه

3-ساعت 19:48 حریق حاشیه باغ واقع در شهریار،میدان فجر به طرف میدان جهاد،انتهای کوچه میلاد

4-ساعت 23:18  نجات دو نفر از شهروندان مخبوس شده در کابین آسانسور واقع در شهریار،رضی آباد بالا،خیابان گلزار شهداء،خیابان یاس پنجم

0.0.0.0

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 15:47 روز جمعه سوم بهمن ماه نودونه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکدستگاه خودرو پژو آردی واقع در شهریار،اسدآباد،کوچه رسالت،بن بست نیلوفر گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 701 کهنز را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید خودرو فوق به علتی نامعلوم از قسمت موتورطعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان اطفاء و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

00381

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 13:47 روز جمعه سوم بهمن نودونه با مراجعه حضوری خانمی حدودا 25 ساله به ایستگاه 101 مرکزی که یک حلقه انگشتر در انگشت دست وی گیر کرده و متورم شده بود بلافاصله امدادگران ایستگاه مذکور به کمک او رفته و اقدامات لازم را انجام دادند.
نجاتگران آتش نشانی بلافاصله با استفاده تجهیزات مورد نیاز اقدام به بریدن انگشتر نموده و ضمن تحویل انگشتر به شخص مذکور انگشت دست فرد را آزاد و رها نمودند.
کلیه شهروندان محترم می توانند در صورت وقوع این نوع حادثه در هر ساعت از شبانه روز به نزدیک ترین ایستگاه آتش نشانی محل سکونت خود مراجعه نمایند.

00386

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 19:00 روز جمعه سوم بهمن نودونه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار واژگونی یکدستگاه خودرو ال نود واقع در شهریار،جاده آردان،نرسیده به اسدآباد گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 701 کهنز را با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حادثه نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید خودرو فوق به علتی نامعلوم از مسیر جاده منحرف و پس از برخورد با موانع  واژگون و منجر به بروز خسارت مالی گردیده بود که ضمن ایمن سازی کامل جاده و جلوگیری از نشت سوخت و قطع سرباطری،خودرو مذکور با یکدستگاه جرثقیل به پارکینگ منتقل گردید.

خوشبختانه این حادثه مصدومی نداشته است.

00382

00383

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

آتش نشانان شهریار از سقوط کامل یکدستگاه خودرو پیکان وانت به داخل چاه فاضلاب درفاز یک اندیشه جلوگیری کردند.

ساعت 19:25 روز پنجشنبه دوم بهمن ماه نودونه در پی فرو ریختن طوقه چاه در یک مجتمع مسکونی  و گزارش تلفنی ساکنین،ستاد فرماندهی آتش نشانی شهریار زنگ ایستگاه 301 اندیشه را به صدا درآورد و امداد گران برای نجات حادثه دیدگان احتمالی عازم محل حادثه واقع درشهریار،فاز یک اندیشه،خیابان طالقانی،خیابان هفتم غربی اعزام شدند.

در بدو ورود  مامورین مشاهده گردید  کف پارکینگ یک مجتمع مسکونی در محور خودرو پیکان وانت فرو ریخته بود که همین عامل باعث گیر کردن خودرو و ایجاد شکاف بیشتر روی زمین شده بود.

آتش نشانان مستقر در محل با ایمن سازی و مهار نمودن زیر خودرو با استفاده از امکانات و تجهیزات،خودرو فوق را به آهستگی و دقت از روی دهانه چاه خارج کرده تا عمق و سطح گودال ایجاد شده بیش از پیش نشود و پس از این کار بررسی علت حادثه و ایمن سازی بعد از عملیات در دستور کار قرار گرفت.

00384

00385

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 12:03  روز پنجشنبه دوم بهمن ماه نودونه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار حریق یکباب مغازه مشاور املاک واقع در شهریار،شهرک جعفریه،نبش خیابان شهید مدنی گزارش گردید.

ستادفرماندهی سازمان بلافاصله زنگ حریق ایستگاه 301 اندیشه را به صدا درآورد و آتش نشانان با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل حریق شدند و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید یکباب مغازه مشاور املاک به علتی نامعلوم  طعمه حریق شده که با تلاش آتش نشانان اطفاء  و از گسترش آتش و افزایش خسارت جلوگیری به عمل آمد.

علت بروز این آتش سوزی توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی شهریار تحت بررسی می باشد.

00378

00379

00380

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

ساعت 08:29 روز پنجشنبه دوم بهمن ماه نودونه طی تماس با سامانه 125 آتش نشانی شهریار محبوس شدن یک قلاده گربه در تنور نانوائی سنگکی واقع در شهریار،وائین،فواصل بعثت چهارم و ششم گزارش گردید.

ستاد فرماندهی سازمان بلافاصله امدادگران ایستگاه 101 مرکزی را  با امکانات و تجهیزات کامل راهی محل فوق نمود و در بدو ورود مامورین مشاهده گردید گربه فوق در محل مذکور محبوس شده  که با تلاش آتش نشانان رهاسازی صورت پذیرفت و به مالک مغازه توصیه گردید به جهت رعایت اصول بهداشتی مغازه مذکور به طور کامل ضدعفونی گردد.

6603

مطالب بیشتر...

مدیرعامل سازمان

00288

حمید رضا دمرچی لو

سرپرست سازمان آتش نشانی

شهروندیار

Comp 1

دستورالعمل ایمنی ساختمان ها در برابر حریق و حوادث - آتش نشانی شهرداری شهریار buildings home house fire safety instructions pdf