امکانات

پروژه های سازمان آتش نشانی شهریار

 

بروشور توصیه های ایمنی بازار - آتش نشانی شهریار

 

شماره تماس با سازمان:65222122

 

شماره تلفن حراست سازمان:65271252

 

شماره تلفن بازرسی سازمان:65279105

خبرنامه آتش نشانی

Powered by 125shahriar.ir

آمار بازدیدکنندگان

ساعت

نقشه ماهواره ای کره زمین

نقشه ماهواره ای کره زمین

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

در آستانه فرا رسیدن شب چهارشنبه سوری دانش آموزان مقاطع تحصیلی شهریار آموزش اصول و مبانی حریق،نحوه کار با خاموش کننده های دستی و جلوگیری از خطرات چهارشنبه سوری را بصورت تئوری و عملی  توسط مربیان آموزشی سازمان در محل مدارس تحت پوشش ایستگاه های 8 گانه سازمان طی نموده و در پایان کلاس آموزشی به تمامی دانش آموزان یک جلد کتاب شعر چهارشنبه سوری اهداء گردید.

6938

 

 

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

در آستانه فرا رسیدن شب چهارشنبه پایان سال، به منظور پیشگیری از حوادث تلخ احتمالی، تمامی نیروهای آتش نشانی در سطح شهر شهریار و نقاط پرتردد مستقر خواهند شد.                                                                                              

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار، احمد کریمی با ابراز این مطلب افزود: طی برنامه ریزی های انجام شده علاوه بر آماده باش تمامی ایستگاه های آتش نشانی در شب چهارشنبه پایان سال، چندین گروه ویژه با حضور کلیه آتش نشانان مجهز به تجهیزات مخصوص و خاموش کننده ها به همراه خودرو سبک و سنگین آتش نشانی برای سه شنبه پایان سال، در سطح شهر آماده باش خواهند بود.        

وی ادامه داد: برای تامین ایمنی شهروندان و همیاری با آنان در شب چهارشنبه پایان سال، ناوگان خودرویی و آتش نشانان با استقرار12دستگاه خودرو سبک و 11 دستگاه خودرو سنگین و10 دستگاه موتورسیکلت آتش نشانی به همراه تیم های پیاده در سطح شهر شهریار شامل: میدان ها، چهارراه ها، معابر و حاشیه برخی جاده ها از ساعت 15:30 روز سه شنبه 22 اسفندماه تا پایان این مراسم آماده خدمت رسانی هستند.                      

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهریار، تصریح کرد: در این روز، تمامی مسئولین ایستگاه آتش نشانی با خودروهای سازمانی به طور مستمر در خیابان ها و معابر به گشت زنی پرداخته و وضعیت ایمنی نقاط مختلف شهر را تحت کنترل قرار می دهند.          

کریمی از عموم شهروندان خواست ضمن پرهیز از ریختن مایعات قابل اشتعال بر روی آتش، از روش کردن آتش های بزرگ که موجب آتش گرفتن درختان، کابل ها و بالکن های ساختمان ها می شود، خوددرای کنند و در هنگام بروز هر گونه حادثه ای، سریعاً مراتب را به سامانه 125 و یا نیروهای آتش نشانی مستقر در سطح شهر اطلاع دهند و در صورت مشاهده خودروهای آتش نشانی حین اعزام به ماموریت، مسیر را برای تردد این خودروها باز نگه دارند.    

1614                                                            

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

254

شب آخرین چهارشنبه سال که در بین مردم به چهارشنبه سوری معروف است یکی از مراسم قدیمی ما ایرانیهاست. متاسفانه در سالهای اخیر با حوادث ناگواری در این شب روبرو بوده ایم. هر سال مواد محترقه ای وارد بازار میشود که قدرت انفجار آنها بیشتر از سال پیش بوده ودر بسیاری از مواقع برای این که قدرت انفجار بیشتری داشته باشند در داخل آنها خرده شیشه استفاده می شود که در زمان انفجار،پرتاب  شده وعلاوه بر تولید صداهای بسیار گوشخراش وآزارنده آسیب های جدی به چشم وسایر اعضای بدن وارد میکنند.

امیدواریم که در آخرین شب چهارشنبه امسال شاهد حادثه ناگواری نباشیم ولی در هر صورت باید خود را برای حوادث احتمالی آماده کنیم.

نحوه پیشگیری از حوادث ناشی از چهارشنبه سوری:

هر گونه بی توجهی به نکات ایمنی وسهل انگاری در بر پائی مراسم چهارشنبه سوری میتواند زیانهای جانی ومالی سنگین وغیر قابل جبرانی را در پی داشته باشد.

-خانواده ها در پیشگیری از حوادث نقش مهمی را ایفاء می کنند.

-از نگهداری مواد محترقه،تهیه وساخت وسایل آتش بازی به خصوص  درمنزل،زیرزمین،محل کار و.... جدا خودداری نمائید.

-از حمل مواد محترقه وآتش گیر وانفجاری حتی به مقادیر بسیار کم در جیب لباس وکیف جدا خودداری کنید.

-مواد آتش بازی را به طرف افراد دیگر پرتاب نکنید.

-هیچگاه مواد آتش بازی را در ظروف شیشه ای یا فلزی قرار ندهید،زیرا در صورت انفجار ذرات شیشه یا فلز به اطراف پرت شده وسبب صدمات وخطرات جانی خواهد شد.

-از آتش زدن لاستیک،هیزم،کارتن خالی وامثال آن چه در واحدهای مسکونی وچه در معابر، کوچه وخیابان خودداری نمائید.

-از برپائی آتش در معابر باریک ودر نزدیکی پست های برق یا ایستگاه های تقلیل فشار گاز وپارکینگ های عمومی جدا پرهیز کنید.

حوزه آموزش وپیشگیری سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار

جلسه شورای سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار صبح روز چهارشنبه شانزدهم اسفند ماه نودوشش در محل دفتر مدیر عامل سازمان با محوریت رسیدگی به امورات سازمان،بررسی متمم بودجه سال 1396 و بودجه پیشنهادی سال 1397 به ریاست مهندس درخشان نسب شهردار شهریار و رئیس شورای سازمان و  سایر اعضاء برگزار گردید.

6923

6924

به گزارش پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار روز چهارشنبه نهم اسفند ماه نودو شش  شهریار ایمن ترین روز خود را بدون به صدا درآمدن حتی آژیر خطر تمامی ایستگاه های سازمان تجربه کرد که این مهم در شهریار امری نادر و بعضا بی سابقه محسوب میشود که مایه افتخار شهروندان با فرهنگ شهریاری و خرسندی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریار است.

ایمنی و آسایش شهروندان در همه حال آرزوی آتش نشانان است.

0.0.0.0

پورتال اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری شهریار

پرسنل  شهرداری شهریار و توابع طی یکدوره فشرده آموزش های تخصصی تخلفات ساختمانی و روش های آبیاری تحت فشار را در محل مرکز آموزش های تخصصی آتش نشانان استان تهران زیر نظر اساتید مجرب طی نمودند.

6910

6911

6912

مطالب بیشتر...